תפיסת עולם

תפיסת עולם

מאת: זיו שחר (צילומים: יח"צ חו"ל)
Designer סגנון חיים

01> אהבה מיושבת

המעצבת הסלובנית Nika Zupanc נחשבת לאחת המעצבות המבוקשות בקרב חברות אירופאיות ומותגים נחשבים. מרסל וונדרס ההולנדי זיהה את היד הייחודית של ניקה וביקש ממנה כמה מוצרים שהפכו לפופולריים בסטודיו Moooi. השנה עיצבה ניקה קולקציית כיסאות אהבה עבור Ghidini 1961, ואלה הושקו לראשונה בשבוע העיצוב במילאנו. הכיסאות עשויים פליז שכמו מסתלסל בנונשלנט ויוצר צורה של לב המהווה את משענת הכיסא. המושב עשוי כרית רכה למדי המגיעה במגוון צבעים. הכיסא מתאים לפינת אוכל או כ"פיס" בסלון, בפינת ישיבה ואפילו בחדר השינה.

www.ghidini1961.com

02> אמנות הפליסה

המעצבת Alejandra Gandía-Blasco Lloret מכהנת כסגנית מנהל הקריאייטיב והתקשורת של המותג GANDIABLASCO. את התואר שלה באמנויות יפות סיימה בפוליטכני של ולנסיה (UPV) והמשיכה את הכשרתה בתחום העיצוב והתקשורת במרכז סנט מרטינס בלונדון, לפני שהצטרפה לחברה המשפחתית בשנת 2012. אלחנדרה היא אמנית בין-תחומית ועבודתה, המבוססת על מושגים המושרשים באמנות חזותית, מיושמת על עיצוב של חפצים או מרחבים יומיומיים.

גוף התאורה האסתטי שעיצבה לאחרונה מוכיח את הדקויות בעבודתה. מדובר בגוף נייד המעוצב על טוהרת הפליסה. הוא עוצב בהשראת המנורה המסורתית שנהוג היה לראות בסלונים, שנעשתה באמצעות בד מקופל, אלא שהיא בחרה לשחזר אותה בפוליאתילן – על מנת שתהיה עמידה לחוץ. "קצת כמו לשאת תיק 'אור' שאתה יכול להשאיר מאחור על המרפסת או הגן. לשאת אותו, לתלות אותו במקום הרצוי, או להשתמש בו כדי ליצור אור בתוך הבית או בחוץ", כלשונה של המעצבת.

en.diablaoutdoor.com

03> כמו בטבע

המעצב האיטלקי Jacopo Foggini, המשתף פעולה כבר כמה שנים עם המותג edra, השיק השנה שולחנות קפה בעלי משטח עליון שעשוי אבן מינרלית, בעוביים ובצבעים שונים, עם קצוות לא משוננים שמעניקים להם מראה של איים. לשולחנות רגל מוזהבת שיוצרת קונטרסט בין המראה הטבעי למראה המלאכותי והדקדנטי.

 www.edra.com

04> אמא אדמה

Hichiro Yamakawa הקים את העסק שלו בשנת 1952 כדי ליצור מקומות עבודה עבור שני בניו, שניהם לקויי שמיעה שידעו להפעיל בצורה יוצאת דופן את ידיהם במלאכת האריגה. היקירו קרא לעסק Yamakawa Rattan – שילוב של שם המשפחה עם המילה ראטאן – חומר הגלם הדומיננטי שאיתו מעוצבים הפריטים השונים. לימים, הפך העסק למותג מוכר ומוערך ביפן, המתמחה בעיצוב פריטים איכותיים שעשויים מראטאן.

השנה הציג המותג בשבוע העיצוב במילאנו בגלריה של רוזנה אורלנדי קולקציה נעימה ורכה של שלל מוצרים הכוללים מחיצות, סלים, שרפרפים, וגולת הכותרת – עריסה לתינוק. העריסה נשלפת והופכת לשני מוצרים הכרחיים להורים. העובדה שאלה מיוצרים מחומר טבעי כמו קושרת אסוציאטיבית את אמא אדמה לתמונה.

www.zaha-hadid.com

05> מעשה בעיגול

מותג העיצוב האיטלקי Campeggi, המאופיין בעיצוב מוצרים עם קריצה, השיק בשבוע העיצוב במילאנו סדרה של כורסאות המשתנות בהתאם לישיבה. המעצב Emanuele Magini, שאחראי לעיצוב הייחודי, ביקש לייצר סוג של אשליה. מרחוק ספק כורסה–ספק כיסא, נראים כמו לולאה אמנותית גדולה, ורק כשמתקרבים מבינים שמדובר במושב. המוצר עשוי מחומר שנמתח עם מסגרת מוזהבת המעניקה לו קווים אלגנטיים. רק סיבוב מסביב לכיסא מגלה את הסוד הטמון בפריט.

www.campeggisrl.it

06> למען מטרה נעלה

מי שיש לו כלב בבית יוכל להעיד על כך שמדובר בדייר מן המניין לכל דבר ועניין. מעצבי מוצר רבים מייחסים לכך חשיבות והתעשייה שמיועדת להולכים על ארבע מצליחה לגלגל מיליארדים ברחבי העולם, הודות להשקעות שהבעלים משקיעים בקניות לכלביהם. בחודש שעבר השיקה קבוצה של אדריכלים מפורסמים ואוהבי כלבים קולקציית קפסולה של מלונות, מרבצים וכיסאות עבור כלבים. אלה עוצבו לטובת מכירה פומבית שכל הכנסותיה מוקדשות לצדקה עבור עמותות כלבים הדואגות לבעלי חיים חולים, פצועים וחסרי בית. גם משרדה של זאהה חדיד לקח חלק בפרויקט המבורך הזה, שכן חדיד אהבה במיוחד כלבים. הפריט, "ענן" שמו, עוצב מעץ לבוד, והשימוש בחומר הטבעי לטובת בעל חיים יוצר הרמוניה מושלמת במוצר.

www.zaha-hadid.com


[email protected]

תגובות

Comments are closed