תפיסת עולם

תפיסת עולם

מאת: זיו שחר (צילומים: יח"צ חו"ל)
Designer סגנון חיים

01> הצעת הגשה

מותג העיצוב המקסיקני Peca איתגר צוות מעצבים לעצב כלים משיש. העבודה עם אבן, כידוע, קשה לעומת חומר אחר כמו עץ, למשל, ומכאן האתגר המתבקש. הקולקציה שנוצרה לבסוף, אחרי שנה של פיתוח ועבודה, הפכה לכלי הגשה ייחודיים, שגם אם אין בהם דבר – הם עדיין מרשימים ביופיים (תמונה בראש העמוד). הכלים העגולים והקטנים מסותתים כמעשה אמנות, עם גומחה קטנה במרכז. הם מיועדים להגשת מאזטים, פיצוחים, תבלינים, או כל דבר שהמשתמש יחשוק לשים בהם. ידית הנחושת ששולבה בכלי ארוכה במיוחד ומעניקה מראה של תכשיט לכלי כולו.

www.peca.com.mx

  לחצו להגדלה

02> שונה בנוף

מותג העיצוב האמנותי קלאן מילאנו (Clan Milano) השיק לאחרונה רהיטים במראה יוצא דופן. לא עוד לוק קלאסי, לא עוד צבעים רגועים: הסגנון הפסיכדלי משתלט וכובש את הזירה. מדובר בשילוב של כמה צבעים, שבאים לידי ביטוי בשלל קולקציות רהיטים שצפויות להיות הדבר הבא בביתן המותג שיוצג במילאנו השנה. קונסולות, ארונות לבקבוקי אלכוהול, שידות לסלון ועוד רהיטים, שרבים יאלצו להרגיל את העין למראה השונה בנוף העיצוב, נכון להיום.

www.clanmilano.house


03> משהו להתכרבל איתו

פופים, מרבצים וכורסאות נמוכות עם המון כריות – הם מפירטי הריהוט הפופולריים והעל-זמניים. יחד עם זאת, הם אינם נשארים מאחור ומעצבים רבים מעניקים להם פרשנויות שונות וצורות אחרות, כדי להפוך אותם ליוצאי דופן, ובעיקר כרהיטים שמתחדשים. Ilco, הינו מותג עיצוב צעיר מלונדון, שצפוי להציג במתחם הצעירים של שבוע העיצוב במילאנו Salone Satellite את הכורסה האבסטרקטית הזו, שנעה בין אמנות לבין עיצוב. המרבץ הצבעוני שעיצב הסטודיו יכול לתפקד כיחידות עצמאיות וכיחידה אחת, לשמש קבוצה של משתמשים או משתמש אחד, וגם יכול לתפוס מקום מצומצם בחדר או לחלופין לחלוש על שטח גדול יותר. בינתיים הוא מוצע ב-4,267 אירו כשסביר להניח שאחרי התערוכה במילאנו מחירו ישתנה.

www.indiegogo.com

Barovier&Toso

   לחצו להגדלה

04> אור דרמטי

מנורת השולחן החדשה של מותג התאורה האיטלקי Barovier&Toso כמו מספרת סיפור של רעיונות וצורות, שנועד לבטא באופן מלא את הפאר של האמנות העתיקה והמרתקת. אותה אמנות של יצרני הזכוכית המרכזיים, אשר בה בעת מוכנים לחדשנות, ליצירת מוצרים חדשים המגיבים לצורכי השוק העולמי.

השילוב של עבודת הזכוכית המדויקת עם אבן השיש יוצר מיזוג ייחודי ומפתיע וכמו הופך את המוצר למעין יצירת אמנות. השיש הינו שיש קררה וסוג נוסף איכותי בעל מראה דרמטי הנקרא nero belgio. התוצאה העיצובית היא מוצר שלמעשה רלוונטי לכל זמן ובכל תקופה – ללא קשר למקום או לטרנד. גוף התאורה החדש יוצג בשבוע העיצוב שיערך במילאנו בחודש הבא.

www.bredaquaranta.it/en

05> על קו התפר

על מיזוג עולמות עיצוב הפנים ועיצוב אופנה אין צורך להרחיב את הדיבור. החיבור בין שתי האסכולות האסתטיות האלה קיים עוד משחר ההיסטוריה, והא צבר תאוצה בעשור האחרון וממשיך בצורה טבעית גם השנה. מותג העיצוב Opera Contemporary ממשיך את המגמה עם השקת קולקציית רהיטים שכמו נלקחו מארון בגדים הוט קוטור. מיטות וכורסאות מרופדים ומעוטרים בתיפורי מעוינים בגב המשענת החיצונית, מעניקים מעין אפקטים גיאומטריים ומכניסים את האופנה לסביבת המגורים. התפירה האלגנטית היא שמעניקה קלילות לכל הפריטים וכמו מזיזה הצדה את המראה הכבד והמאסיבי של רהיטים גדולים לחללים מרווחים במיוחד.

www.operacontemporary.com


[email protected]

תגובות

Comments are closed