מסע הרפתקאות עולמי

מסע הרפתקאות עולמי

המותג Roche Bobois מזמין אתכם למסע רומנטי ומרתק סביב העולם, אותו מוביל המעצב מרסל וונדרס

מאת: מיכל אסף (צילומים: סטודיו RB)
סגנון חיים שמנת

טביעת ידו הייחודית של המעצב מרסל וונדרס, מהמעצבים היצירתיים בני דורנו, מצליחה להפתיע בכל פעם מחדש. מעבר לעניין הרב שהקולקציות בעיצובו מעוררות, מצפים רבים לדבר הבא מבית היוצר של וונדרס. מהסיבה הזו בדיוק עוררה עניין רב קולקציית Globe Trotter – מבית Roche Bobois paris, שנחשפה במילאנו באפריל האחרון ומוצגת בימים אלה בישראל, בבית העיצוב פיטרו הכט. הקולקציה מציגה שילוב מחוכם של אזכורים היסטוריים ומסעות דמיוניים, מעין טיילת המזמינה את הצופים לפסוע בה בטיול רומנטי ופואטי.

וונדרס, כדרכו, מעורר עניין עם קולקציה סוריאליסטית, צבעונית ומלאת חיים, שעוצבה בהשראת האחים מונגולפייר, ממציאי הכדור הפורח, כמחווה לחוקרים ולאספני החפצים הנדירים שנלכדו בקסמי הטבע, ולתרבויות הקוסמופוליטיות שהם מגלים במסעותיהם. המקומות והחפצים המיתיים שמתגלים בנסיעות פנטסטיות אלה במרחב ובזמן, מתוות את המסגרת לקולקציה אקלקטית זו.

את ההשראה לעיצוב הקולקציה שאב וונדרס ממסעות לערים כמו פריז, לונדון ואיסטנבול, ומהדמויות והמאפיינים שמסמלים כל מקום. באופן זה מהדהדת רוח הנסיעות בכל פריט בקולקציה, החל מספות Montgolfière ו-Cerf Volant (עפיפון) וכלה בקולקציות התאורה Up ו-Mariposa (פרפר). ארון הספרים Dojo (אמנות לחימה יפנית) שלוקח אותנו ליפן; שולחנות La Parisienne המצדיעים לחגיגות בעיר האורות עם רגליים מולבשות באריגים אקסקלוסיביים; כיסא Opérette, שמפגין את בקיאותו בהוויות העולם הגדול עם דוגמאות המייצגות תחנות במסע; והצלליות הגרפיות של שולחנות Chess, המעלות במחשבה כלי שחמט ענקיים.

שולחן אוכל. La Parisienne; מנורה תלויה. Mariposa                                                            ספה. Montgolfiere
(לחצו להגדלה)

מעוררי חושים

האובייקטים והאבזרים ב-Globe Trotteשואבים השראות ממסעות, בין אם אמיתיים או דמיוניים, אבל תמיד כאלה שמצליחים לעורר את החושים. כך, עם מגוון צורות, חומרים ודפוסים, נחשפים אוצרות מתרבויות שונות.

בלבה של הקולקציה בולט פרסקו מעוטר וגדול, המתאר נסיעה מרהיבה לארץ פלאות בלוויית הדמויות של ילדותנו. המוטיב המגוון והססגוני הזה מקשט רבים מהדגמים, משטיחי ציצה עד כריות, וגם את החלל הפנימי של ארונות Wonder המסתוריים. ארון זה אגב, עשוי משבבית: צדו החיצוני בגימור בוהק, ופנים הארון בהדפסת רשת של מוטיב מצויר בלעדי, ותיבת תצוגה מרכזית הכוללת תאורה משולבת.

"הקולקציה הזאת חוגגת את ההתחקות אחר הלא-נודע אשר רבים מאיתנו חולמים לעשות יום אחד", אמר מרסל וונדרס. "נסיעות הן חוויה מחוללת שינוי וזוהי התחושה שניסינו ללכוד: לאצור את אוצרות העולם בפריט אחד".


את הקולקציה החדשה ניתן להשיג בלעדית בבית פיטרו הכט, מדינת היהודים 60, הרצליה פיתוח.

תגובות