בזמן שישנת

בזמן שישנת

Aerodentis — טכנולוגיה חדשנית שמיישרת את השיניים באמצעות פעימות לחץ אוויר עדינות, המזיזות את השיניים בהדרגה בזמן השינה

מאת: שרי לוטן
MedTech בריאות ורפואה טכנולוגיה והייטק

האורתודונטיה הינה תחום התמחות ברפואת שיניים שעוסק בעיקרו ביישור שיניים ולסתות. לאורתודונטיה בראש ובראשונה חשיבות רפואית, ובנוסף גם חשיבות אסתטית. תחום האורתודונטיה נמצא בפיתוח מתמיד, ועם השנים הומצאו לצד השיטות המסורתיות, שמשתמשות במכשור קבוע המודבק על השיניים, גם שיטות אסתטיות שונות. בשוק כיום קיימות שיטות שונות ומגוונות ליישור שיניים. השיטות המסורתיות המוכרות הינן שימוש בגשר, ברזלים, קוביות וגומיות. בשנים האחרונות התפתח שוק מוצרים נוסף, שמציע יישור שיניים אסתטי יותר על ידי שימוש בקשתיות שקופות, קוביות שקופות, קוביות פנימיות וכו'. שיטת ארודנטיס משתייכת לפלח זה, והינה טכנולוגיה חדשנית ליישור שיניים – פרי פיתוחה של חברת "דרור אורתו דיזיין" הישראלית. השיטה הומצאה על ידי ד"ר אורית נדב, DMD, MSc, מומחית ליישור שיניים ולסתות, בשיתוף עם צוות מקצועי ומיומן של אורתודנטים, מהנדסים, מעצבים תעשייתיים וטכנאי שיניים.

מערכת ארודנטיס (צילום: יעל אנגלהרט)

שנת ישרים

Aerodentis צמחה ופותחה על רקע פניות רבות של מטופלים שרצו ליישר את השיניים, אולם ביקשו לעשות זאת בדיסקרטיות ובאמצעות פתרון שלא יפגע בביטחון העצמי שלהם, יביך אותם, יפגע בדיבור ויגרום להם אי נוחות וכאב.

הטכנולוגיה של ארודנטיס, שמבשרת על הדור החדש והמתקדם של הטיפולים האורתודנטים, מיישרת את השיניים באמצעות פעימות לחץ אוויר עדינות, המזיזות את השיניים בהדרגה בזמן השינה. מחקרים רפואיים רבים מראים, כי כוח זה הינו כוח יעיל ובריא יותר מהפעלת כוח קבוע, הנהוג בשיטות אחרות. הפעלת כוח פעימות אופטימלי ומבוקר על השיניים מאפשר להוריד את שעות הרכבת המכשיר ל-8-10 שעות בלבד ביממה.

המערכת מורכבת מפלטה פלסטית שקופה, המותאמת למטופל אישית ומיוצרת בטכנולוגיות סריקה ותלת-מימד חדשות. בפלטה מובנה בלון סיליקון זעיר, המתחבר בעזרת צינורית גמישה ליחידת שליטה ובקרה. יחידה זו מזרימה לבלון לחץ אוויר פולסטיבי, אשר מפעיל כוח  פעימות מחזורי, מדויק ומתון על השיניים וגורם לתזוזתן. כוח הפעימות, הנקבע באופן ממוחשב ע"י הרופא, ממריץ את זרימת הדם לרקמות התומכות בשיניים ומונע סיבוכים הכרוכים בהפעלת כוח קבוע, כמו דלקות וכאבים. ארודנטיס הוא המכשיר הראשון מסוגו שהכוח המופעל בו ידוע וניתן למדידה. חידוש נוסף שמציעה הטכנולוגיה: יחידת השליטה מתעדת את מהלך הטיפול באמצעות כרטיס חכם. כך שכאשר המטופל מגיע לביקורת אצל הרופא, שולף האחרון את הנתונים מהכרטיס החכם ומתכנת את המשך הטיפול, בהתאם לצרכים ולהתקדמות.

יתרונות

לשיטה יתרונות רבים למטופל, ביניהם: נוחות ואסתטיקה, היות שאחד מהיתרונות המשמעותיים במערכת ארודנטיס הוא השימוש במכשור רק בבית. זמן הטיפול הנדרש הינו 8-10 שעות ביממה בלבד, ומשמעות העניין היא שמרבית הטיפול מתבצע בזמן הלילה והשינה. אופציה זו מאפשרת למטופל להיות חופשי מכל מכשור מחוץ לביתו, בשעות העבודה והפנאי, מבלי לפגוע ביעילות הטיפול וללא הפרעה לדיבור ולאכילה. מערכת ארודנטיס מאפשרת למבוגרים רבים שוויתרו על חלום יישור השיניים, לעשות זאת באופן דיסקרטי ומבלי שאיש יידע.

Aerodentis יכולה לתת מענה אידיאלי גם למקרה של יישור שיניים פשוט יותר בקרב ילדים, אשר אינם מוכנים בשום אופן להסתובב עם קוביות. בגיל צעיר יישור השיניים הוא קל, מהיר ויציב יותר מבגילאים מאוחרים. לאור זאת, במקרה של טיפול ארודנטיס בילדים – נדרשות רק 8 שעות טיפול ביממה.

טיפול ארודנטיס הינו טיפול בריא – הפעימות הממוחשבות והמבוקרות מחקות את הפיזיולוגיה הטבעית של הגוף, ובכך מסייעות להמרצת זרימת הדם לרקמות התומכות בשיניים ומונעות סיבוכים הכרוכים בהפעלת כוח המשכי, כמו כאבים וספיגת שורשים, שלעיתים קורות בשיטות האחרות.

השימוש במכשיר ארודנטיס מאפשר שמירה על היגיינת הפה כרגיל וללא כל הפרעה.

הטיפול עצמו אינו מלווה בכאב. מידת הכוח וקצב הפעימות נקבעים על ידי הרופא בהתאמה אישית לכל מטופל, ומאפשרת שליטה על הכוח המופעל, במקרה של רגישות.

עם זאת, יש לזכור כי השיטה אינה מתאימה לכלל המקרים – שיטת ארודנטיס ככלל מתאימה לשימוש לכל הגילאים, אולם לא כל המקרים מתאימים לשיטה, ויש לבחון כל מקרה לגופו.

כמו כן, נדרש שיתוף פעולה מצד המטופל – היות שמכשיר ארודנטיס אינו קבוע וניתן להסרה, התקדמות הטיפול נמצאת בידיו של המטופל ודורשת ממנו שיתוף פעולה ומשמעת עצמית בהרכבת המכשיר למספר השעות הנדרשות ביממה.
השיטה זמינה לטיפול והוכחה כיעילה ומצליחה בקרב מטופלים אשר סיימו טיפול ואחרים אשר נמצאים בעיצומו של התהליך. ארודנטיס מקימה בימים אלה מערך קליניקות פרטיות באזור המרכז וירושלים, בו יוצע ללקוחותיה הטיפול בשיטה.


www.aerodentis.clubwww.aerodentis.co.il; ליצירת קשר: טל' 074-7006700, פקס: 074-7006767, [email protected]

תגובות