מוזמנים להכיר

מוזמנים להכיר

המנהלים הצעירים של מחלקות העיניים בבתי החולים בישראל, אשר מונו לאחרונה להוביל את מחלקתם להישגים ברפואת עיניים

מאת: מערכת המדריך לראייה טובה (צילומים: יח"צ)
בריאות ורפואה המדריך לראייה טובה

בשנה האחרונה רבים ממנהלי מחלקות עיניים האגדתיים, אשר לעמותת 'לראות' הייתה הזכות לעבוד איתם ולקדם את המחקר והרפואה המונעת בעיניים, פרשו לגמלאות. ברכות לפרופ' גרזוזי, פרופ' וינברגר, פרופ' אבני, פרופ' פאר ופרופ' פולק, על שנים רבות של שיתוף פעולה. מאחלים לכם עוד הרבה הישגים רפואיים בעתיד.

עמותת לראות שמחה לברך את הדור הצעיר של מנהלי מחלקות עיניים ותקוותנו להמשך שיתוף פעולה מוצלח עבור כולנו. מוזמנים להכיר אותם:

פרופ' איתי חוברס, מנהל מחלקת עיניים, מרכז רפואי הדסה עין כרם

פרופ' איתי חוברס

"מחלקת העיניים הראשונה בארץ הוקמה לפני מאה שנה בהדסה. מאז הצטיינה המחלקה במתן שירות קליני איכותי, מתקדם, מקיף, ונגיש. רופאי המחלקה הובילו מחקרים פורצי דרך לטיפול במחלות עיניים ומניעת עיוורון, וחינכו דורות של רופאים בארץ וברחבי העולם, עם דגש על תמיכה בארצות מתפתחות. כיום, מערך העיניים בהדסה מחויב להמשיך דרך זו של מצוינות ומובילות בכל תחומי רפואת העיניים, עם דגש על פיתוח והנגשת טיפולים חדישים לציבור הישראלי".


        פרופ' דוד צדוק

פרופ' דוד צדוק, מנהל מחלקת עיניים, מרכז רפואי שערי צדק

"בית חולים שערי צדק בירושלים גדל והתפתח בשנים האחרונות וכיום הוא מהמובילים בארץ בתחומים רבים. עם כניסתי לתפקיד מנהל מחלקת העיניים בבית החולים, צוות המחלקה ואני פועלים להביא את המחלקה למעמד של מובילה מקצועית ומחקרית. המחלקה צוידה וממשיכה להצטייד במכשור לאבחון וטיפול מהמתקדמים בעולם, ויחד עם צוות רופאים מוביל אנו מעניקים למטופלינו רפואת עיניים חדשנית ומתקדמת ומקפידים לשמור על שביעות רצון וחוויית מטופלים נעימה".


פרופ' ניצה כהן גולדנברג, מנהלת מחלקת עיניים, מרכז רפואי בני ציון

פרופ' ניצה כהן

"אני מאמינה ששילוב של קליניקה ומחקר בעידן בו מדברים על רפואה מותאמת אישית, מעשירים את הידע ואת אפשרויות הטיפול, ומאפשרים לתת מענה רפואי טוב יותר לחולים. החזון שלי בניהול מחלקת העיניים הוא למנף את המחלקה בגישה שירותית מקצועית ובקשר רציף עם הקהילה, תוך חיבור אקדמי ומצוינות קלינית ומדעית.

"כמו כן, אשאף להביא את המחלקה למעמד של אחת ממחלקות העיניים המובילות בארץ עם תחומי טיפול רגילים וייחודיים, תוך חיזוק האקדמיה במחלקה, עידוד אקדמיה ומצוינות, יצירת שיתופי פעולה בארץ ובעולם, גיוס כספים והקמת מעבדת מחקר הקשורה למחלקה.

"אני מאמינה שחינוך למצוינות וסקרנות אקדמית של המתמחים (הדור הבא) וחיבורם למחקר – יהפכו אותם לרופאים טובים יותר".


פרופ' אירית בכר, מנהלת מחלקת עיניים, מרכז הרפואי רבין

    פרופ' אירית בכר

"מערך העיניים במרכז רפואי רבין (בי"ח בילינסון, השרון ושניידר), מהווה מוקד של מצוינות, והוא מהמובילים והאיכותיים במדינת ישראל. עוצמתו בצוות איכותי, מקצועי וקולגיאלי, צוות מחויב ואכפתי – למטופל, למקצוע ולבית החולים. המערך מאופיין בתרבות ארגונית שמקדשת הצטיינות הן מהבחינה המקצועית והן מבחינת המידות הטובות שראוי שיהיו לאדם ולרופא. אני שמה לעצמי למטרה לחתור לחזית הטכנולוגיה, לקידום מחקרים פורצי דרך וקשרים בינלאומיים, ובכך להוביל את מערך העיניים בבילינסון ולעמוד בשורה אחת עם מרכזי רפואת העיניים המובילים בעולם".


פרופ' חנה לייבה, מנהלת מחלקת עיניים, מרכז רפואי קפלן

פרופ' חנה לייבה

"אני בוגרת בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים. התמחיתי בקפלן ואחר כך ברפואת עיניים של ילדים ובנוירואופתלמולוגיה במיאמי שבארצות הברית. התמניתי למנהלת המחלקה שבה גדלתי ב-1/10/16. מחלקת העיניים שלנו ידועה כאחת מהטובות בארץ, עם מומחים בכל תחומי ההתמחות, עם מתמחים נפלאים וצוות פארא-רפואי תומך; אנחנו ידועים בחלוציות שלנו ובשאיפה למצוינות בכל תחום, ובעיקר בעבודה צמודה עם הקהילה שסביבנו.

"הנר שלרגליי הוא מחלקה עם אנשים למען אנשים, ומתוך נקודת מבט זו אני מקווה להוביל את מחלקת העיניים המצוינת שלנו לשיאים חדשים בכל אחד משטחי הרפואה – במחקר קליני ובסיסי ובטיפול באדם באשר הוא אדם, עם הציוד הכי חדשני שניתן".


      ד"ר ערן פרס

ד"ר ערן פרס, מנהל מחלקת עיניים, מרכז רפואי אסף הרופא

"מחלקת העיניים במרכז הרפואי אסף הרופא היא אחת המובילות, הגדולות והוותיקות בישראל. המחלקה כוללת צוות מקצועי ומסור ובו עשרות רופאים, אחיות, טכנאים, אופטומטריסטים ופקידות. במחלקה 18 מיטות אשפוז ושני חדרי ניתוח משוכללים, המצוידים בטכנולוגיה החדשנית ביותר. מרפאת העיניים של המחלקה נותנת שירותים בהיקפים גדולים הכוללים עשרות-אלפי מטופלים בשנה, בדיקות טכניות ורפואיות שונות שהינן ייחודיות לרפואת העיניים בעידן המודרני, טיפולים רבים ביניהם אלפי ניתוחים והזרקות תוך-עיניות בשנה.

"אני גאה לנהל מערך זה, שמגויס ומחויב לשמירה על מאור עיניהם של עשרות אלפי מטופלים מאזור השפלה והמרכז. ניהול המחלקה עבורי הוא הזדמנות לשפר את חוויית הטיפול של החולים, לקדם מקצוענות של הצוות הרפואי, להביא טכנולוגיות ותחומי שירות חדשים, וליזום מחקרים. בכוונתי להוביל את המחלקה להיות נבחרת מובילה בארץ , כך שרופאי עיניים יישאו עיניהם אליה וישאפו להצטרף לשורותיה".


תגובות