בית חם לסטארט-אפים

בית חם לסטארט-אפים

פורטפוליו חברות הסייבר של אלרון ו-RDC כולל השקעה בחברות בשלבי הבשלה שונים, שחלקן עברו סבבים נוספים מעבר להשקעת הסיד הראשונית. "משימתנו כמשקיעים היא לצייד אותן בארגז כלים, שיעמיד אותן על הרגלים ויאפשר להם לרוץ קדימה", אומרים מנהלי שתי החברות

מאת: עידן שפר
טכנולוגיה והייטק סייבר

אלרון, יחד עם חברת RDC (חברה בבעלות משותפת לה ולרפאל), סימנו את תחום הסייבר כמנוע צמיחה ובשלוש שנים האחרונות בנו פורטפוליו חברות מוביל החולש על מגוון טכנולוגיות סייבר בעולמות תוכן שונים. עד היום הושקע סכום העולה על 30 מיליון דולר בחברות בתחום הסייבר, כאשר בפורטפוליו החברות ישנן חברות צעירות וחברות בשלות יותר.

לצידם של ארי ברונשטיין, מנכ"ל אלרון, ודוד ואיש, מנכ"ל RDC וסמנכ"ל בכיר לכספים ולבקרה של רפאל, מובילים את ההשקעות אנשי הידע והטכנולוגיה בשתי החברות: זוהר רוזנברג, סמנכ"ל השקעות סייבר באלרון ולשעבר ראש מערך הסייבר בצה"ל, וקובי כץ, סמנכ"ל מערכות מידע ומחשוב ברפאל, כמו גם ירון אלעד, סמנכ"ל הכספים באלרון וליאור לוינסקי, סמנכ"ל הכספים ב- RDC.

ריצה למרחקים ארוכים

פורטפוליו חברות הסייבר כולל כיום השקעה בתשע חברות סייבר בשלבי הבשלה שונים, שחלקן עברו סבבי השקעה נוספים מעבר להשקעת הסיד הראשונית. באפריל 2018 התבצע האקזיט הראשון, כאשר חברת סקדו נמכרה לחברת פאלו אלטו נוטווקרס, אשר חיפשה ואיתרה טכנולוגיה שתהיה חלק מהפלטפורמה שלה ותאיץ את היכולת לזהות ולמנוע מתקפות אבטחת מידע בענן, בתחנות הקצה וברשת. סקדו, אשר נמכרה בזמן שיא ותוך הצגת רווח מרשים בתקופה קצרה, היא סיפור הצלחה במונחי אקזיט.

"התובנה הראשונה אותה אנו מביאים לחברות בהן אנו משקיעים היא האבחנה בין חברה לפרויקט פיתוח. יש הבדל תהומי בין השניים. בשלבים בהם אנו מבצעים את השקעותינו, שהם שלבים ראשוניים בחייה של החברה, לאבחנה זו יש משקל רב בבניית התשתית הנכונה, אם לצמיחה ואם לאקזיט", אומר ארי ברונשטיין, מנכ"ל אלרון. "הניסיון ארוך השנים שלנו במגוון רחב של חברות, ועם מגוון רחב לא פחות של יזמים, הוא נכס חשוב ביותר המסייע בבנייה ואותו אנחנו חולקים בעת חשובה זו".

"אנחנו מאמינים בריצה למרחקים ארוכים, כאשר המשימה העיקרית שלנו כמשקיעים היא לצייד את חברות הפורטפוליו שלנו בארגז כלים, שיעמיד אותם על הרגלים ויאפשר להם לרוץ קדימה, לצד ליווי יום-יומי בו אנחנו חולקים את הניסיון שלנו בהצלחות וכישלונות, הקשרים והידע שלנו", אומר זוהר רוזנברג, סמנכ"ל השקעות סייבר באלרון. "השאיפה שלנו היא להיות בית חם לסטארט-אפים שלנו במלוא מובן המילה".

קובי כץ, סמנכ"ל מחשוב ומערכות מידע ברפאל מציין, כי: "שיתוף הפעולה עם רפאל מייצר תשתית של ידע לבחינה של טכנולוגיות ותמיכה בפיתוחן. יחדיו אנו פועלים בסינרגיה לבנות חברות מובילות בתחומן ומכירת סקדו היא אבן דרך חשובה בבניית פורטפוליו סייבר מוביל.

"הערך המוסף של שיתוף הפעולה בין רפאל לאלרון הוא ייחודי", מוסיף כץ. "לאחר ביצוע ההשקעה הציפייה היא למנף את הידע הטכנולוגי והחדשני הייחודי, ההון האנושי המוכשר, בסיס הידע והניסיון הקודם שלנו עם חברות הפורטפוליו שלנו ולהצמיח חברות מובילות שעונות על הצורך הקיים והמשתנה במהירות בעולמות הסייבר".

הסייבר פה כדי להישאר

ההשקעה בסייבר אולי אינה נתפסת כיום כטרנד הלוהט של עולם ההון סיכון, אך ההשקעות בתחום זה ברחבי העולם ממשיכות לצמוח בצורה יציבה. ישראל היא המקום הנכון ביותר למימוש האסטרטגיה של פיתוח פורטפוליו חברות מוביל בתחום, הן מבחינת ההון האנושי החזק והמוכשר והן מבחינת בסיס הידע הקיים בישראל.

"אני מאמינים כי הסייבר פה כדי להישאר, מה שמשתנה זה מגמות כגון: היכן וכיצד הכסף בסייבר מושקע וכיצד צורכים את פתרונות הסייבר", מדגיש זוהר רוזנברג. "היכולת הייחודית שלנו נובעת מהחוזק הטכנולוגי שאנחנו מביאים לשולחן, לצד שיתוף הפעולה המובנה עם רפאל וניסיון מוכח בבניית חברות מצליחות, מיזוגים ורכישות והנפקות, לצד וליווי שותף בניהול, בפיתוח, בפן הטכנולוגי, המשפטי, הפיננסי והשיווקי".

בשנה החולפת הצטרפו שתי חברות סייבר חדשות לפורטפוליו המכובד של אלרון ו-RDC. האחת בתחום ביטוח סייבר והשנייה בתחום האבטחה הימית. הן מצטרפות ליתר החברות בפורטפוליו הכוללות בין היתר את:

חברת Ironscales המפתחת טכנולוגיות לזיהוי ונטרול מתקפות אימייל פישינג ממוקדות על ארגונים.

חברת Sixgill המפתחת פלטפורמת מודיעין לאיומי סייבר הדולה נתונים מ"הרשת האפלה" וממגוון מקורות אחרים ועושה שימוש באלגוריתמיקה אוטומטית ולמידת מכונה על מנת לאתר דליפות של נתונים, או זירות סחר לא-חוקיות, ומספקת התראה לארגונים ואנשים פרטיים מפני התקפות ממוקדות.

חברת SecuredTouch, המפתחת פתרונות, מניעת הונאות (FRAUD) וזיהוי BOTs מבוססי התנהגות ביומטרית (Behavioral Biometrics).

חברות נוספות, שזכו לכותרות לאחרונה בשל סבבי גיוס כוללות את:

חברת kindite, שפיתחה טכנולוגיה ייחודית להצפנת מידע בשירותי ענן ובארגון ואשר גייסה סבב סיד של 3.5 מיליון דולר.

חברת Cynerio, שפיתחה טכנולוגיה ייעודית לאבטחת מכשירים רפואיים המחוברים לרשת עבור ספקי שירותי בריאות והודיעה על גיוס סיד של 7 מיליון דולר.

חברת אלסיד (Alcide), שהודיעה לאחרונה על גיוס נוסף בהיקף של 7 מיליון דולר, מפתחת פלטפורמת אבטחה ייחודית, המאפשרת לארגונים לנהל את אבטחת הדאטה סנטר ברזולוציה של work load, ולקבל תמונת מצב עדכנית גם על הדאטה סנטר וגם על שירותי ענן המיושמים בטכנולוגיות שונות ועל גבי ספקי תשתית שונים.

השנה יציגו חברות הפורטפוליו בביתן משותף של אלרון ו-RDC בכנס סייברטק 2019 ובנוסף זוהר רוזנברג, סמנכ"ל השקעות הסייבר באלרון, ישתתף בפאנל "סייברניישן – מחשבות על העשור הבא" שיתקיים ב-30.1.2019 בשעה 11:30 במליאה הראשית של הכנס.

תגובות

Comments are closed