קול קורא למטבח

קול קורא למטבח

המטבח ממשיך להתחדש וליישר קו עם מגמות, טרנדים וסגנונות בולטים - הכל בשם יעילות העבודה, פונקציונליות מקסימלית ובעיקר הנאת בני המשפחה. ברוח זו השיקה חברת סמגל קולקציה מרהיבה למטבח שלא נרצה לצאת ממנו

מאת: מיכל אסף (צילומים: גלעד רדט)
Designer סגנון חיים

השראות, מגמות ובעיקר חידושים ברוח התקופה משקפים את קולקציית המטבחים החדשה של חברת סמגל, המוצגת בימים אלה באולמות התצוגה של החברה. הקולקציה, שמעניקה מקום של כבוד למגוון רחב של מאפיינים ועיצובים חדשים, עוצבה על ידי מעצבת החברה מיכל מוסטאקי. "הקולקציה מאופיינת בעדכונים חדשניים המותאמים לתקופתנו, תוך שילובים ושימוש בחומרי גלם מיוחדים, בעקבות פיתוחים טכנולוגיים, וכמובן עם השפעות של מוצרי החשמל החדשים המשולבים באופן אינטגרלי ומשפיעים אף הם על עיצוב המטבח", אומרת מוסטאקי.

מטבח 4 עונות

שנגרילה: שילוב בין קלאסי לבין מודרני

מטבח בדגם בו אנו מקבלים דלת עם מסגרת מינימליסטית וידיות חיצוניות גולמיות, המיוצרות מיציקת פליז מלאה שמאפיינות את הדגם כקלאסי, אך עם זאת בקווים מודרניים, המעניקים לו מראה של ניקיון מופתי מודרני. דגם השנגרילה הוא דגם נקי, לבן, כשחזיתות המטבח הגבוהות סגורות, וכשפותחים את חזיתות דלתות הכיס וחושפים את אזורי העבודה הנוספים מקבלים חללי עץ בגוון עמוק ואפרורי שיוצרים מראה חמים ונקי.

אזורי העבודה במטבח חדשניים, ויוצרים סביבת עבודה בין שני איים. תכנון זה מתאים לחלל מטבח מרובע ופתוח. יחידותיו הגבוהות של המטבח מאפשרות ליהנות ממטבח מאובזר, או לחלופין בעל מראה רגוע: ברגע סוגרים את דלתות ה-POCKET והופכים את החלל סטרילי לחלוטין. מבנה הדגם מציג שיטת תכנון חדשנית, מוטיבים, אי וארונות גבוהים.

ארט דקו: בהשראת האוריגמי

את ההשראה למטבח ארט דקו, קיבלה המעצבת מזרם הארט דקו, שהיה נפוץ בעיקר בשנות ה-20 במאה הקודמת. חזיתות המטבח עשויות מעץ מלא, אגוז אמריקאי, ובנויות פסים-פסים לא ממוינים ולא מהוקצעים. את גימור ה-FINE הסופי שלו מעטרת מסגרת עדינה שעשויה יציקת פליז אמיתי.

אי המטבח בנוי בהשראת האוריגמי, בעטיפות עץ בכיווני טקסטורות מנוגדים, ואת חיבוריו סוגר פרופיל פליז דק מאוד שמדגיש את חידוד קודקודי האי וחיבוריו. את כל היופי הזה משלים משטח שיש טבעי בגוון ג'ינג'י, שמאגד את כל חומרי המטבח ומדגיש אותם. הטקסטורה של המטבח יפהפייה וייחודית, ומוסיפה את הטאצ' הנדרש בבית.

דגם טימבר

מילאנו: קלאסי ונקי

דגם נקי ומודרני, עם רמיזה קלאסית עדינה שבאה לידי ביטוי במבנה החזיתות המעניין שבמטבח, אשר עולה עד לסוף גובה הקיר. כל זאת על מנת להמחיש את הבדל העומקים המיוחד במטבח ובכך מאפשר להשתמש בדגם אחד ללא כל שינוי גוון, ועדיין לקבל מטבח מעניין ולא שגרתי.

בדגם זה באה לידי ביטוי טכנולוגיה של דלתות הזזה למישור אחד, המאפשרות מרחב גדול ותנועה במטבח. יחידה נוספת במטבח היא WABI SABI – הבנויה מעץ אורן שרוף בברנר וצבוע בלקה שחורה, כך נראים גולמיות העץ וחיבורי ברגיו החיצוניים. בנוסף, משולבים ביחידה אקססוריז מנירוסטה שמעניקים ליחידה מראה תעשייתי וגולמי.

מטאל דקו: מודרני וחדשני

מטבח בסגנון חדיש ונקי, המסמל את קו המטבח המודרני החדש, שבא לידי ביטוי בוויטרינות העכשוויות שלו, העשויות מסגרת ברזל שחורה עם זכוכית בלשית מבריקה בסוג צביעה מיוחד המדמה גוון מטאלי שאופייני למכוניות. "בתכנון המטבח יצרנו קופסה תלת-ממדית עשויה מחומר המשטח ומסתובבת בצורה גיאומטרית סביב כל משטחי העבודה", אומרת מוסטאקי. "כך נוכל לקבל בדגם זה כמות איכסון כפולה מכל מטבח אחר, בזכות הארונות העליונים שלו שמופיעים בדגם זה בעומק מלא". במרכז המטבח ניצב אי, עם כיור שוקת, מאורך ומושלם.

הטימבר: חיבור לטבע

דגם המחבר אותנו לטבע – סוג העץ הוא אגוז אמריקאי מבוקע וטבעי, בגימור עם אפקט טבעי. בנוסף, משולבים במטבח אלמנטים מיוחדים מעץ, שבאים לידי ביטוי בכל חלקי המטבח. מבנה המטבח מדמה תחושה ביתית בתכנון ובמבנה שלו.

4 עונות: חדשני, סימטרי ומדויק

מטבח המחזיר את האופנה האורבנית למרכז הבמה. השראתו מגיעה מזרם הקוביזם הפיסולי, שמתאפיין בסימטריה מושלמת, בשילוב חומרי גלם מנוגדים אחד לשני, הן בתפיסה והן במבנה החומר. שילוב זה יוצר את המושלם בלא מושלם, ומשווה לו מראה איכותי וטבעי. במטבח זה נוכל לראות מערכות חכמות של אחסון וסידור מזון בכל מיני וריאציות שונות ומתוחכמות.

דגם זה מתאפיין בשתי תכונות: צורת מבנה משטח העבודה, אשר מחולק ל-4 חלקים שווים אך מנותקים אחד מהשני. חלוקה זו מאפשרת אווריריות ויזואלית ותחושה מאוד מנימליסטית, על אף רוחבם של האיים. אופי חומרי הגמר שונים: ארבעת האיים מצופים שיש טבעי ומדמים בטון גולמי, והחלקים הגבוהים – פורמייקה המדמה 99% עץ גולמי גס ולא מעובד. שני החומרים יחד יוצרים תחושה של מטבח אורבני, סימטרי ומאוד מדויק.

דגם: BLACK IRON

בדגם זה חזיתות האי וחזיתות פנים הארון מיוצרות מאלומיניום בגוון שחור. הקצה העליון של הדלת חתוך ב-45 מעלות ומאפשר פתיחה של הדלת ללא ידית. המראה נקי ומדוקדק ומאופיין כמטבח אורבני מדויק ומעוצב. מבנה הנירוסטה הייחודי, שנמצא כגוף תאורה, מאופיין כחליל רוח ונותן אפשרות למלא פונקציות של קולט אדים, תאורה, רמקולים ואפילו ברז נשלף. השילוב בין הצבע השחור לנירוסטה מחדד את שילוב הגוונים הייחודי במטבח זה.


מטבחי הקולקציה החדשה מוצגים בשלושה אולמות תצוגה של חברת סמגל: בראשון לציון, בהרצליה ובחיפה. לפרטים: www.samgal.co.il

תגובות

Comments are closed