וילה טוסקנית בשמי תל אביב

וילה טוסקנית בשמי תל אביב

חיבור מושלם לטבע, לשלווה ולמרחבים, בגינה שנבנתה על הגובה בדירת טריפלקס ברמת אביב

מאת: עינת דיטור (צילום: אורית ארנון)
Designer סגנון חיים

אין כמו לפתוח את הדלת ולצאת אל הגינה. הצמחייה, הירוק והתחושה המרגיעה שהיא משרה על יושביה. כי האדם הוא עץ השדה ולכולנו כמעט יש כמיהה להרגיש את החיבור אל הטבע תחת שמיים פרושים מעל ולנשום את הרוגע, האיזון והשלווה שהטבע מספק.

אבל רובנו מתגוררים בסביבה אורבנית, עמוסה במרחבי בטון ובשבילי אספלט, עם מעט מאוד נוף ירוק וטבעי שמרחיב את הלב. כדי לצאת אל הטבע הפורח ולנשום ממנו קצת, נדרשת לרוב היערכות שאינה מקלה על העניין. לכן היציאה אל המרפסת או הגג היא פתרון זמין ואפשרי לחלוטין, עם הפיכתם למקום מפלט אינטימי, גן עדן פרטי של פריחה ומרגוע.

אדריכלות ועיצוב פנים (למעלה ובראש העמוד): לירן בן איבגי

כמו בכפר במרומי המגדל

זה בדיוק היה חלומם של דיירי טריפלקס ברמת אביב, שביקשו לגור בעיר ולהיות מוקפים בטבע. ליתר דיוק בכפר ציורי בטוסקנה. הסגנון האדריכלי הכפרי שבו בחרו בני המשפחה לעצב את ביתם, נבע מהרצון להרגיש בווילה עם חצר רחבת ידיים ולא על גג במגדל. השימוש בבריקים, במפתחים רחבים ובגג רעפים משופע על המבנה, יצרו את תחושת הווילה, ומה שנותר היה להשלים את החלום עם הגינה התואמת.

קומת הגג של הטריפלקס יועדה לשמש כאזור הפנאי המשותף של המשפחה ולכלול את כל האטרקציות של בית על קרקע. הגבהת הגג בנקודות אסטרטגיות מסוימות יצרה את המשחק הדינמי בין החדרים החיצוניים, והכניסה תחושה של שטח טבעי יותר למרחב. ההחלטה להגביה את אזור הבריכה ואת הפרגולה שבצדה, נועדה בין היתר לתת פיתרון לקירות המבנה השכן, שחסם מעט את המרחב, וליצור קו אופק פתוח אל נופי העיר והים.

בריכת האינפיניטי הכחולה גולשת למפל מים מפכפך אשר מפיג את המולת העיר ומייצר תנועה הרמונית של זרימה. הקיר הירוק השופע, המחפה את חזית הבריכה, מרכך את הפרשי הגובה בעדינות ובצבע. שילוב של צמחייה עשירה וגבוהה עוזר לתחום את החלל, להאיר אותו ולהשרות את תחושת הפרטיות הרצויה, כמו במטבח החוץ הפינתי עם הבר, אשר ממוקם על טרסת עץ ומציע חוויה שונה. רצפת האבנים הכפרית, בשילוב עם הדק, מעניקים תחושה חמימה של אדמה ומאחדים את כל המרכיבים לכדי חצר טוסקנית מפנקת.

גינת גג/מרפסת, היא גינה לכל דבר ועניין, מעין פסגת הר ירוקה בלב עיר, למעשה אין דבר שאינו ניתן ליישום בהינתן התשתית והטכנולוגיה הנכונות. יתרון הגובה אף פותח נוף למרחב משתנה של התרחשויות, המוסיפות משחק ונופך מיוחד.

חברת כרכום עיצוב נוף, היא בעלת ותק של כ-20 שנה וניסיון עשיר בתכנון, עיצוב וביצוע של פרויקטים רבים ומגוונים. לימוד ממושך ומעמיק, ובעיקר אהבה למקצוע, מאפשרים לאנשי החברה ליצור גינות אמיתיות בשמים, שאינן רק נוף הנשקף מהבית אלא מקום לחיות ולחלום בו, לצד פונקציונליות ומקסום תכונות המרחב.


מוזמנים לקבל השראה ממגוון הפרויקטים הנבחרים שלנו ולתכנן איתנו את החלום הייחודי שלכם:
carcom.co.il | skygardens.carcom.co.il

תגובות

Comments are closed