צורך אדיר להביא לשינוי עולמי

צורך אדיר להביא לשינוי עולמי

התעשרות מהירה? חיים מלאי זוהר? המפתח לאושר? גלעד פדרמן, סטארט-אפיסט, מספק הצצה לחייו, מסביר מה מניע אותו ועל הדרך מנפץ כמה מיתוסים

מאת: גלעד פדרמן
היי-טקיסטים טכנולוגיה והייטק

מי אני?

אני גלעד פדרמן, בן 42 מראשון לציון, נשוי + שלושה, מייסד ומנכ"ל Noviopus – סטארט-אפ שפיתח מערכת חכמה למיון וגיוס עובדים, העושה שימוש בביג דאטה ו- AI (Artificial intelligence). הסטארט-אפ מנוהל בצורה הכי "רזה" שאפשר ואני מעסיק פרילאנסרים בתחום הפיתוח והשיווק, העובדים ממקומות שונים בעולם.

איך הכל התחיל?

זו לא קלישאה לומר שהכל עניין של מזל וטיימינג בחיים. לפני כארבע שנים הייתי יועץ עצמאי ושכרתי משרדים מרווחים בתל-אביב. כדי לחסוך בעלויות, חלקתי את המשרדים עם שותף שהוא גם חבר, נדב ליבוביץ', אשר עסק בפיתוח תוכנה. מנחשים כבר לאן זה מוביל?…

אבל הקדמתי את המאוחר. כבר משנת 98' אני עוסק בתחום הייעוץ וה- HR, בארה"ב ובישראל. שמתי לב שהארגונים שהצליחו וצמחו הם אלה שהעובדים שלהם הרגישו שייכות אמיתית לעסק, אהבה למקום העבודה ורצון אמיתי שהוא יצליח. לכן, ישנה חשיבות רבה במציאת האנשים המתאימים במדויק לארגון.

בעברי, שימשתי גם כסמנכ"ל בחברת ג'ובנט ומהמקום הזה חוויתי על בשרי את הקושי במיון וגיוס עובדים והזמן הרב שלוקח לעבור על ערימות של קורות חיים, כש- 50% מהם לא רלוונטיים כלל. בשנת 2014 התחלתי לחשוב על רעיונות לפתיחת עסק משלי, שישפר את המצב הכאוב שתיארתי. עשיתי זאת בתקופה שנולדו לנו תאומים ואשתי הייתה בהריון שוב. חשתי צורך אדיר להביא לשינוי עולמי ולעזור לכמה שיותר מעסיקים ומחפשי עבודה, ברמה הגלובלית. בדקתי וראיתי שאף אחד לא מצא פתרון לבעיה הזו.

ונחזור לעניין השותף… כאמור, היה לי חזון, אבל לא היתה לי היכולת הביצועית והטכנית, וגם – אם נודה על האמת – קשה למצוא אנשים טובים שיתנדבו לעבוד בעסק שלא מובטח בו אפילו השכר. מפה לשם, שיתפתי את נדב ברעיון שלי לעסק והוא התלהב והצטרף אלי. במהלך שנה שלמה קיימנו פגישות עבודה וכך התחיל הפרויקט שלימים הפך לחברה חיה ונושמת, עם כיוון גלובלי לגמרי. עשינו סקיצות ובדיקות שוק והרגשנו שזה בר-ביצוע. פתאום חלקי הפאזל התחברו ביחד. הטיימינג היה מושלם.

החלום שלי

אולי זה נשמע קצת יומרני, אבל באמת ובתמים, החלום שלי הוא לעזור לבעלי עסקים להצליח, תוך כדי הנאה מהדרך, בלי תחושת מאבק ובמקביל, שעובדים ייהנו ממקום עבודתם ויחושו שהם מתוגמלים בה. בקיצור, אידיליה שכזו…

לאנשים יש המון רבדים ואם בוחרים עובדים לפי פרמטרים שטחיים, מפספסים. בדיוק כמו בחיפוש זוגיות… לכן, צריך למצוא שיטה להכיר אותם טוב יותר, על כל הרבדים שלהם.

שילוב קריירה ומשפחה

אחת הסיבות מבחינתי לפתיחת העסק הייתה היכולת לשלב בין החיים הפרטיים לעבודה. בתחילת הדרך, רוב בני המשפחה הקרובה התנגדו למהלך. "זה גדול עליך", "למה לך להיכנס לצרות האלה", "חבל לעזוב עבודה בטוחה ומשתלמת" ועוד. כך שנזקקתי לאמונה חזקה, עור של פיל והרבה נחישות כדי להמשיך בשלי. בסוף, אשתי הבינה שהרצון שלי חזק מכל התנגדות, החליטה ללכת איתי ולא נגדי ואפילו הסכימה ללכת לבנק לקחת הלוואה לפתיחת העסק.

זהו, יצאנו לדרך! בדיוק קנינו בית פרטי עם משכנתא גדולה ונולדו לנו שלושה תינוקות. נעמי, רעייתי, היא בעלת תואר ראשון בהנדסה ותואר שני במינהל עסקים, שעבדה כמהנדסת בהיי-טק, אך לא קיבלה את הקידום שרצתה. כך יצא שהיא עזבה את מקום עבודתה ונכנסה במלוא המרץ לעסק החדש. כיום היא יד ימיני בכל, אחראית על הכספים והאדמיניסטרציה, תיאום פגישות עם משקיעים, תכנון פיננסי, פתיחת חברה בארה"ב, הסכמים עם המשקיעים ועוד.

אנחנו מסתדרים מצוין וכמעט לא רבים

כשמדובר בעבודה בתנאי לחץ כמו בסטארט-אפ, זה בקלות יכול להוביל לגירושין. וזה לא שאין ויתורים. בהחלט יש, אבל אנחנו מקבלים אותם כחלק מעסקת החבילה, בהבנה ובאהבה. לדוגמא, ויתרנו לכמה שנים על חופשות או בילויים משמעותיים ואת יום ההולדת שלי חגגנו במסעדה וסרט עם הילדים… אנחנו חיים בחיסכון, תוך שמירה על התקציב. לא רוצים למשוך משכורת גבוהה מדי שתפיל את העסק, כי מבחינתנו זה לא נכון כלפי המשקיעים שמממנים את הפעילות.

תכונות חיוניות לסטארט-אפיסט

אשתי מעידה עלי שאני אדם עם אופי נוח ורגוע, עקשן מאוד וחזק מנטלית, אך מנגד, אחד שלא מתעצבן אף פעם, לא מתפזר, עם המון סבלנות ויכולת הכלה. תכונות הכרחיות נוספות לסטארט-אפיסט לדעתי הן כישרון מכירות, תקשורתיות, עקביות, התמדה, ירידה לפרטי פרטים, יכולת טכנית גבוהה, יצירתיות, סדר, הכרת כל התפקידים בחברה והעיקר, לא לוותר בקלות, או בכלל…

סדר היום שלי

אני מנהל את החברה ואחראי על כל חלקיה, משלב ההקמה, הצד המשפטי והפיננסי, היזמות, איפיון הפיתוח, עיצוב וחוויית המשתמש, בדיקות התוכנה, שיווק ומכירות וגם מתן שירות ללקוחות. בנוסף, אני אחראי על מימון הסטארט-אפ ולכן מריץ קמפיין למשקיעים ונפגש עם 5-10 משקיעים פוטנציאליים כל שבוע ולשם כך נוסע הרבה לאורכה ולרוחבה של הארץ. בין לבין אני גם כותב תוכניות קדימה. אשתי ואני עובדים 24/7 ומאחר שיש לי עובדים באירופה ובארה"ב, אני צמוד למחשב כל הזמן, גם בסופ"ש, ומתאים את לוחות הזמנים לשעון שלהם.

כסף זה לא הכל בחיים

הכסף הוא לא מה שמניע אותי, אלא הסיפוק העצום מהעובדה שאני עושה משהו גדול ומשמעותי ברמה הגלובלית. פיתחנו תוכנה חדשה שאין כמוה בעולם. זו תחושה נהדרת. עצה שלי למי ששואף להתעשרות מהירה, שלא יקים סטארט-אפ. אם בכלל מגיעים להצלחה, זה קורה בדרך כלל רק אחרי כעשר שנים. כלומר גם החברות המוצלחות עברו תקופה קשה. גם מיקרוסופט, גוגל ופייסבוק התחילו כסטארט-אפ.

אני מושפע מעולם של אידיאלים. זה הרבה יותר קשה מכל עבודה כשכיר או כעצמאי. יכולתי להרוויח 30-40 אלף שקלים לחודש וויתרתי על כך. אבל זה שווה את זה. אני נהנה מכל יום ומרגיש שאני משיג את המטרות שלי. אני עושה את מה שאני שלם איתו ולא משנה המחיר.

מה הדבר שמביא לי את הסיפוק הגדול ביותר?

כשאני מעלה גירסה חדשה שעובדת מול הלקוחות כמו שצריך, אני יודע שאני משיג את המטרות שלי. מבחינתי, אם הצלחתי לעזור לאנשים למצוא את העבודה הכי טובה עבורם, ולבעלי עסקים למצוא את העובדים הטובים שיביאו לצמיחה, אלו מטרות ששוות את כל המאמץ וזה מה שמניע אותי.

תגובות

Comments are closed