לבלוט ברשת

לבלוט ברשת

מאת: ענת יפה
אקדמיה וחברה מטריושקה

לאוניד אוסטרובסקי עוסק כבר קרוב לשני עשורים בקידום אתרים במנוע חיפוש גוגל (SEO) ושיווק עסקים באינטרנט. הוא עושה זאת תוך התייחסות אישית ומקצועית לבקשות של בעלי עסקים בתחומים רבים. כמה שנים בארץ? מהיכן עלו ומדוע?

לאוניד עלה לארץ בשנת 1992 מקישינב, בירת מולדובה, אחרי התפרקותה של ברית המועצות. בעת ההיא סיים את לימודיו התיכוניים והוריו קיבלו החלטה לעלות ארצה עקב אי הוודאות המוחלטת שנוצרה. הוא לא זוכר קשיי קליטה: "זו הייתה הפעם הראשונה בחיי שהגעתי לחו"ל. אופוריה במיטבה, אולפן ללימוד השפה העברית, ואז השתלבתי די מהר בנוף הישראלי. בשנת 1994, עם הגיוס לצה"ל, הפכתי ישראלי מן המניין".

כמי שמרגיש ישראלי, הוא ממליץ לעולים החדשים: "אל תתביישו לדבר עברית גם אם אתם יודעים שהיא עדיין לא הפכה לחלק בלתי נפרד מהאישיות שלכם. קראו ספרים ועיתונים וצפו בסרטים בשפות זרות עם כתוביות בעברית. גם אם לא תבינו 99% מהדברים, תיווכחו לדעת שבעוד כמה חודשים של עבודה קשה, תתחילו לדבר, לקרוא ולכתוב כמו צברים".

לפני כשנה קיבל לאוניד החלטה, להציע את השירות לקידום עסקים באינטרנט באופן עצמאי, תוך היצמדות להשקפת עולמו וניסיון רב שצבר עם השנים. "במרוצת הזמן עברתי דרך ארוכה, התחלתי כמקדם אתרים טירון והגעתי לתפקידים כמו ראש צוות במחלקה לקידום אתרים ומנהל מחלקה לקידום אתרים ושיווק באינטרנט. מאז שנכנסתי לתחום, עברו דרכי יותר מ-500 אתרים בתחומים שונים ובשפות שונות".

את מלאכת קידום האתרים בגוגל, הפרסום והשיווק באינטרנט, לאוניד עושה לבדו: הוא גם איש מכירות, בונה תוכנית פעולה אסטרטגית, מיישם בפועל את כל העבודה תוך היצמדות ללו"ז וגם מנהל את הפרויקט. בעתיד הוא שואף לגדול ולהפוך למעסיק עבור מקדמי אתרים מוכשרים ומשווקים באינטרנט בתחילת דרכם.

"אני עוסק בכל הקשור לקידום אתרים בגוגל בצורה אורגנית (SEO) ופרסום בגוגל בצורה ממומנת (PPC), כאשר השירותים הנוספים שאני מעניק ללקוחות שלי הם פרסום וחשיפה בפייסבוק, ניהול מוניטין דיגיטלי ושיפור אחוזי המרה לנכסים דיגיטליים בתחומים שונים. הייחוד שלי בתחום הקידום בגוגל בפרט ובאינטרנט בכלל הוא בכך שיש מקום לכולם באינטרנט, ורק באמצעות גיבוש אסטרטגיה נכונה ניתן יהיה להשיג תוצאות בפועל ובולטות ממשית על פני השטח, כי אי אפשר אחרת".

מה נחשב בעיניך כהצלחה?

"כשמגיע לקוח חדש, אחרי שעבר כמה חברות קידום ולא השיג מטרותיו, ותוך פרק זמן קצר יחסית לתחרות בתחומו, מגיע לצמרת תוצאות החיפוש של גוגל – זה מחמם את הלב. כאשר לקוח עוזב אותך אחרי שהבאת אותו למקום הראשון בגוגל (מדגיש – ראשון) בביטוי המרכזי שלו והוא הופך גם לממליץ שלך – זה מחמם את הלב".

ומהו החזון המוביל אותך לעתיד?

"ההבנה שבאמצעות קידום ושיווק נכון ויעיל באינטרנט, אפשר לחולל מהפכה בעסק שלך ולעקוף בסיבוב חברות ענק עם תקציבי שיווק משמעותיים. תבלוט בשטח, כי אי אפשר אחרת. הגיע הזמן להתעורר ולהפסיק לחשוב כמו שכיר – אתה בעל עסק ועליך לשנות תפיסת העולם העסקית שלך!".


לאוניד אוסטרובסקי, מומחה קידום אתרים ושיווק באינטרנט לצמיחה עסקית.
טלפון: 050-4207641; אתר: www.Leonid.co.il; מייל: [email protected]

תגובות