מדינת הוודקה נמצאת כאן

מדינת הוודקה נמצאת כאן

טרנד הקוקטיילים שהשתלט על מחוזותינו בשנים האחרונות עוזר לוודקה להמריא, והופך את המשקה לבסיס עיקרי בהכנתם של רבים וטובים מהקוקטיילים הקלאסיים

מאת: מאשה סקילי (צילומים: תום גץ)
סגנון חיים שמנת

הברמנים מאתונה

Redski Platinum

באדיבות המיקסולוגים אלכס סימונידיס וקונסטנטינוס פאפאקונסטנטונו, בר "דה קלמזיס", אתונה

הרכיבים:

60 מ"ל וודקה רוסקי פלטינום

30 מ"ל ורמוט גנצ'יה רוסו

20 מי דבש (דבש מדולל עם מעט מים חמים יחס 2/1 לטובת הדבש)

חצי אשכולית סחוטה בתוך הכוס

2 דש ביטר אנגוסטורה

הוראות הכנה:

מוזגים את כל המרכיבים לכוס ערבוב מזכוכית עם קרח. מערבבים היטב ומסננים לכוס לאו בול עם קרח. מקשטים בקליפת לימון ארוכה מעל ובתוך הכוס.

ישראל הפכה במרוצת השנים למעצמת וודקה. למעשה, אגדה אורבנית של מיקסולוגי ישראל מספרת שישראל נמצאת במקום השני בעולם בצריכת וודקה לנפש, ראשונה לה רק רוסיה. אולי הם צודקים.

את טרנדיות הוודקה מוצאים קודם כל בברים, בפאבים ובחנויות: אל השוק הישראלי מגיחים עוד ועוד מותגים, שמתהדרים בשלל תארים, וגם הוודקות הוותיקות אינן נחות על זרי הדפנה: פרימיום, סופר פרימיום, השקות מחודשות ועוד.

טרנד הקוקטיילים שהשתלט על מחוזותנו בשנים האחרונות עוזר לוודקה להמריא, ולא בכדי הפך המשקה לבסיס בולט בהכנתם של רבים וטובים מהקוקטיילים הקלאסיים.

מקור הוודקה אינו ברוסיה כפי שלכולנו נדמה. הוודקה הראשונה יוצרה בפולין במאה ה-11 ומשם התפשטה לרוסיה, אוקראינה והאזור.

וודקה מייצרים בעיקר מדגנים – חיטה, שעורה, כוסמת, שיפון, תירס ודוחן, אבל גם מירקות כמו תפוחי אדמה, סלק ועוד, ויש אפילו וודקות המיוצרות מענבים.

כולם מכירים את המותגים הבולטים כמו רוסקי סטנדרט, זוברובקה, סטולי, פינלנדיה, אבסולוט, גריי גוס ואחרים. כמובן שזו רשימה חלקית של המגוון הענקי של מותגי הוודקה המיובאים לארץ מהעולם.

יצרניות הוודקה הגדולות מתהדרות מדי שנה בקמפיינים עולמיים שבחלקם משולבים ידוענים כמו ברוס וויליס; אחרות בערבי פופ של מאסטר מיקוסולגים ברחבי העולם, תחרויות יופי ועוד.

בין השקות הוודקה המעניינות שהיו לאחרונה בעולם וגם בישראל אפשר לציין את השקת וודקה רוסקי טדנגרט פלטינום החדשה. בישראל כללה ההשקה אירועים למאות ברמנים מקומיים ומומחי אלכוהול ישראלים.

בין השאר השתתפו בהשקה גם שני מיקסולוגים ידועים מאתונה: אלכס סימונידיס וקונסטנטינוס פאפאקונסטנטונו, מהבר "דה קלמזיס", שדורג במקום השישי ברשימת הברים הטובים בעולם בשנה האחרונה. במסגרת האירועים בארץ יצרו השניים קוקטיילי וודקה בלבד.

תגובות