האישה החזקה של ענף הנדל”ן

האישה החזקה של ענף הנדל”ן

אילנה טנא, מהנשים היחידות שמחזיקות בבעלותן חברת שיווק נדל”ן, קוראת לשינוי הפרדיגמות בענף: “מי שקונים דירה במחיר למשתכן הם מתאבדים חסרי הבנה כלכלית. המדינה צריכה לעודד אותם לעבור לפריפריה באמצעות הקמת תשתיות חזקות של תעסוקה, חינוך ותחבורה”

מאת: גלית שפיר (צילום: צביקה גולדשטיין)
סחר ועסקים פורצות דרך

ייחודיות בענף: “תלתן החזקות היא מועדון צרכנות למשקיעים בכל הגדלים, המתמחה בזיהוי השקעות אטרקטיביות בפריפריה, רגע לפני שמחירי הדיור בהם מאמירים ולפני שהמדינה מגיעה לקדם באזורים הללו את פרויקט ‘מחיר למשתכן’. כך פעלנו בדימונה, נתיבות, אופקים, עפולה וחיפה. למעשה, החברה מאפשרת למשקיעים לקנות דירה היכן שהם יכולים ולשכור דירה היכן שהם רוצים, בזמן ששווי הנכס בבעלותם עולה ומממן את שכירות הדירה שלהם”.

פרויקטים בשיווק: “‘קסם השחר’ בדימונה; ‘נאות דוד’ באופקים; בית הסטודנטים בחיפה; ‘המושבה על הים’ בחיפה; ‘יורדי הים’ בעיר התחתית בחיפה; ‘בולווארד גארדנס’ בחיפה”.

המקור לשם החברה: "עלה תלתן: מפגש בין אמונה, אהבה, ניצחון ומזל. כשמוכנות פוגשת הזדמנות".

תוכניות לעתיד: “להיות השוק הסיטונאי של ענף הנדל”ן. להוות את הכתובת המרכזית לפרויקטים בענף עבור משקיעים ויזמים כאחד. בנוסף, החברה מתכוונת לפתוח מועדון משקיעות בענף הנדל”ן ובכך להעצים את הנוכחות הנשית בענף הכלכלי הכי רווחי במדינת ישראל”.

מחירי הדיור ימשיכו לעלות

על מצב שוק הנדל”ן בישראל: “יותר מדי אנשים מסתכלים בישראל על הנדל”ן כאן ועכשיו ומקבלים החלטות בצורה אמוציונלית. מחירי הדיור ימשיכו לעלות בעשור הקרוב: ריבוי טבעי לצד עלייה מהתפוצות יגדילו את ביקושי הדיור עד לכדי הכפלת מספר התושבים, בעוד היצע הדירות לא ידביק את הקצב. בנקודת הזמן הנוכחית, בה אין חלופה לכסף הפנוי בבנקים בגלל ריבית אפסית ומחירי נדל”ן שרק צפויים לעלות, זו שעת הכושר לקנות דירה להשקעה”.

תוכנית “מחיר למשתכן”: “מי שקונים דירה במסלול הזה הם מתאבדים שעושים את טעות חייהם. הם נדרשים למימון של 95% מערך הנכס, המתנה של שנים עד לכניסה לדירה ובינתיים לשלם גם משכנתא וגם שכירות. אפילו שייכנסו לדירה, יצטרכו להחזיק בה זמן רב על-פי החוק עד שיוכלו למכור אותה. ומה אם יקרה אסון כלכלי אחר בדרך? איך הם יתמודדו איתו שכל הונם מושקע בדירה שאין אפשרות למכור אותה?”.

מה המדינה צריכה לעשות על מנת להוריד את מחירי הדירות: “למדינה קשה לוותר על הכנסה של כמיליארד שקל בחודש כתוצאה ממס הרכישה וממס השבח שמעשירים את קופתה. אם היא באמת רוצה להוזיל את מחירי הדיור עליה להפשיר קרקעות לבנייה, לפשט את הבירוקרטיה לשינוי ייעוד קרקע ולקבלת היתר בנייה ולפתח תשתיות חינוך, תעסוקה ותחבורה בפריפריה במטרה לייצר אזורי ביקוש חדשים”.

עצה לזוגות צעירים שמתקשים לרכוש דירה ראשונה: “תגורו היכן שאתם רוצים ותקנו רק היכן שאתם יכולים. אם קונים דירה בפריפריה המחירים זולים יותר והתשואה על ההשקעה גבוהה יותר מאשר במרכז. המסלול הכי חכם הוא לרכוש דירה להשקעה ב-20% הון עצמי ועוד 80% רק בקבלת מפתח לדירה. בתקופה הביניים בעלי הנכס יכולים ליהנות מעליית שוויו וגם מהאפשרות למכור אותו בכל עת מבלי להיות כפופים לשום רגולציה”.

לשמש דוגמה לעובדים ולמשקיעים

איך הגעת לענף הנדל"ן: "מד אחרי שסיימתי את שירותי הצבאי כלוחמת בנח"ל נשלחתי מלשכת התעסוקה למשרד מכירות בעיר מעלות שעסק בנדל"ן. בזמן הפנוי שלי תמיד הייתי נוכחת בשיחות מכירה והתחום סיקרן אותי. מאז פרצתי דרך ואני עוסקת בשיווק נדל"ן למגורים כבר 22 שנה. במשך שבע שנים ניהלתי את החברה עם שותפה, ולפני כחצי שנה החברה עברה לבעלותי המלאה".

האתגר בלהיות אישה מנהלת בענף הנדל"ן: "התפיסה שרק גברים מנהלים את ענף הנדל"ן היא תפיסה מיושנת. בפועל הנשים הן אלה שקובעות איזו דירה לקנות או לשכור, ואיך תיראה הדירה מבפנים. בסופו של דבר את הענף מנהלות 'משקיעות' לא פחות מ'משקיעים'. כך שאין אתגר בניהול חברת נדל"ן על ידי אישה, נהפוך הוא. זו גם התגובה שאני מקבלת מיזמים וקבלנים שאני עובדת איתם וגם מהעובדים שלי”.

החזון הניהולי: “לשמש דוגמה לעובדים שלי ולמשקיעים. למשל, אני קודם כל רוכשת דירה בפרויקטים שאני משווקת. בנוסף, חשוב לי לתחזק בקרב אנשי המכירות את ערך המוטיבציה. כשיש רגרסיה אצל עובד שלי חשוב לי להבין מה מציק לו ולנסות לסייע ככל יכולתי”.

היתרון בניהול נשי: “מנהלת אישה רואה את הדברים בראייה רחבה, ולא עובדת רק רציונלית עם מספרים של כדאיות עסקה”.

טיפ לנשים צעירות: “אם את חולמת על משהו – קומי ועשי. אל תתני לפחד לשתק אותך”.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

שם ומשפחה: אילנה טנא

גיל ומצב משפחתי: 43, נשואה +4

השכלה: תואר ראשון בפסיכולוגיה, המכללה האקדמית גליל מערבי.

תפקיד: בעלים ומנכ"לית חברת שיווק ויזמות הנדל"ן "תלתן החזקות".

שנת הקמה: 10.10.10

מספר עובדים: 15 עובדים + ספקים במיקור-חוץ. לפי פרויקט.

תפקידים קודמים: מנהלת מכירות ב"גינדי החזקות" ומנהלת מכירות אזורית בחברת "אופק בטאן”.

משהו אישי שלא יודעים עלייך: "מכרתי דירות לבכירים במשק הישראלי ובצה"ל. למדתי שירה באופן מקצועי והופעתי כזמרת”.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות