הספרייה

הספרייה

מאת: מערכת אקדמיה
אקדמיה אקדמיה וחברה

תחזיות-על | פיליפ טטלוק [דביר]

הפרופסור לפסיכולוגיה ולמדע המדינה התפרסם לפני יותר מעשור בזכות מחקר, שמצא שמומחים אינם מדייקים בתחזיותיהם. בספרו הוא מתאר ומסביר, מדוע וכיצד אנשים מסוימים, ״חזאי-על", מסוגלים לחזות את העתיד טוב הרבה יותר מאנשים אחרים, כולל מומחים. הוא כותב על הספקן האופטימי, על דילמת המנהיג ועל אשליית הידע. המסקנה הראשונה היא שאפשר לחזות את העתיד. המסקנה השנייה היא שראיית הנולד אינה כישרון מסתורי מולד, אלא תוצאה של דרכים מסוימות של חשיבה ואיסוף מידע. לדעתו, כל אדם נבון, נחוש ורחב אופקים יכול לסגל הרגלי חשיבה כאלה וכל אדם יכול לחזות טוב יותר את העתיד.


נוכחות | ד"ר איימי קאדי [מודן]

המרצה לפסיכולוגיה חברתית מספרת כיצד שפת הגוף שלנו מעצבת את מי שאנחנו, ומלמדת איך להשתמש בה כדי להתמודד עם אתגרים בהצלחה. היא מראה כי אין צורך בהחלטות הרות גורל ובהצבת יעדים גרנדיוזיים: אימוץ של שינויים בני השגה יכול להוביל לשינוי של ממש בהתנהגותנו, ביחסינו עם אחרים, במידת השפעתנו וביכולתנו להשיג את מטרותינו ולשפר מאוד את חיינו. הספר מסביר בין היתר כיצד חוסר אונים כובל את העצמי ומציג טכניקות פשוטות של תנוחות גוף שבעזרתן אפשר לעצב את המחשבות וההתנהגות, כך שנוכל להתגבר על חרדה ועל מעצורים ולהתמודד עמם בהצלחה.


ג'יימס מילרלחיות כמו פילוסוף | ג'יימס מילר [ספרי עליית הגג]

חזרה לשורשים העמוקים של הפילוסופיה וניסיון לענות על כמה שאלות שנוגעות לכל אחד מאתנו: מהם חיים טובים ומהי הדרך הנכונה לחיות, ומה מקומה של הפילוסופיה בתוך כל זה? מילר, מומחה בפילוסופיה אירופאית בת זמננו, בוחן את גלגוליה של המסורת הפילוסופית לסוגיה, דרך סיפורי חיים מרתקים של שנים-עשר מגדולי הפילוסופים בהם סוקרטס, אפלטון, אריסטו, מונטן, ניטשה, דיוגנס, כל אחד וגרסתו ל"דרך חיים", פילוסופית או לא.


אנג'לה דאקוורתגריט | אנג'לה דאקוורת [מטר]

מדוע כשאנו חותרים לעבר מטרה, חשיבותו של המאמץ כפולה? הספר מסביר לכל מי ששואף להצליח שהסוד מאחורי הצלחות יוצאות דופן אינו הכישרון שאנו ניחנים בו, אלא שילוב ייחודי של להט והתמדה המוגדרים "גריט" – מושג מעט חמקמק הבא לנבא הצלחה והישגים יוצאי דופן. בספר שזור סיפורה האישי של דאקוורת כבתו של מדען שהעיר לה לא פעם שהיא "לא גאון" ואשר הפכה למדענית מובילה ומרצה מוערכת. דאקוורת מצביעה על תובנות מרתקות מההיסטוריה, מראה מה ניתן ללמוד מניסויים מודרניים על התנאים שבהם מושגים ביצועי שיא, ומפרטת את מסקנותיה מראיונות עם אנשים שהגיעו להישגים יוצאי דופן.

תגובות