המטבח ישראלי; הסטנדרטים בינלאומיים

המטבח ישראלי; הסטנדרטים בינלאומיים

חברת מטבחי רגבה, שם נרדף למטבחי בוטיק ישראליים, אך גם לקידמה טכנולוגית ולעיצוב, הוקמה שנתיים לפני המדינה וצועדת איתה לעתיד

מאת: מערכת תוצרת הארץ
סחר ועסקים תוצרת הארץ

מטבחי רגבה – מותג ישראלי חם, מוכר ומוערך, שהוקם כנגרייה ב-1946, כשנתיים לפני קום המדינה, צמח, התפתח והתבגר איתה, והפך שם נרדף לאיכות דיוק וחדשנות ישראלית. החברה הוקמה על ידי עולים מגרמניה, שהיו בעלי מקצוע מומחים בתחום העץ והביאו עמם ידע נרחב וערכים של דיוק ומקצועיות. חזונם של המקימים היה להטמיע את ערכיהם המקצועיים בארץ ולהקים מפעל שיהווה דוגמה ומופת בינלאומיים.

מבית מלאכה קטן למפעל משוכלל

כאמור, החברה התחילה כבית מלאכה קטן לנגרות בנהריה, שעסק בעבודות עץ פשוטות והתמחה בייצור "ספומטים", הכלאה בין ספה למיטה, ובכיסאות קולנוע. בשנות ה-60 חידשו אנשי רגבה את קשריהם עם מומחים גרמנים בעלי ידע טכנולוגי מתקדם, ואלו עזרו לבית המלאכה להפוך למפעל משוכלל וחדשני שייצר מטבחים איכותיים ומעוצבים שטרם נראו כמותם בארץ. משנת 1964, בה הוצג המטבח הראשון של רגבה בתערוכת "המטבח האידיאלי", ועד היום – מקפידה חברת מטבחי רגבה להישאר בחוד החנית של העיצוב והטכנולוגיה בתחומה.

דגם להב, אדריכלית: ליליאן בן שהם (צילום: אלעד גונן)

מחלקת פיתוח חדשנית המצעידה את המטבח לעתיד

כיום, מפעילה החברה מחלקת פיתוח שעוקבת, חדשות לבקרים, אחר צרכיהם והעדפותיהם המשתנים וייחודיים של לקוחותיה הישראלים, ואחר פיתוחים חדשים בשוק הבינלאומי. החברה מקפידה להשתמש בחומרי גלם מהמתקדמים והאיכותיים ביותר, לדוגמה כאלו המחקים עץ בצורה מושלמת במראם, במיוחד עץ גס ולא מעובד שחזר לאופנה, אך עשויים מחומרים עמידים, איכותיים וקלים לניקוי, המתאימים לעבודה במטבח, כך שלקוחותיה נהנים משני העולמות! כל מוצרי רגבה מתועשים והמשמעות מבחינת הלקוח היא קבלת מוצר מדויק ללא פשרות.

החברה שלא נחה על שמריה

חברת מטבחי רגבה שוקדת על הפיכת סניפיה לפורצי דרך בתחומם. סניף הדגל החדש מוקם בימים אלה בראשון לציון וישלב בתוכו מערכות תצוגה דיגיטליות משוכללות. בנוסף, החברה הקימה לאחרונה מחלקה המרכזת את פעילות החברה בתחום המוסדי, מפתחת מוצרים ושירותים ייחודיים למשרדים, ליזמי בנייה ומכרזים, ובמרץ האחרון הושק מועדון האדריכלים והמעצבים "קונטור". מועדון אמנות אקסקלוסיבי, שהוא היחיד מסוגו בארץ, המאפשר לחברים בו עדכון תדיר בטרנדים עולמיים חדשים, העמקת ידע באמנות עכשווית, והשתתפות בפעילויות שונות ומגוונות המוצעות להם. עבור הקהל הרחב הושק אתר חדש בו ניתן ללמוד על קולקציית הדגמים של החברה תחת סיפור "רגבה סיטי – וילאג'".

קולקציה הנעה בין מראה אולטרה מודרני מינימליסטי, לבין כפרי, חמים וביתי

קולקציית המטבחים של רגבה שואבת השראה מהמגמות העולמיות ומהצרכים המקומיים, ועל מנת לעזור ללקוח הסופי בבחירה, הקולקציה מסודרת על פני ציר הנקרא "regba city-village": על הציר הנע בין ה"כפרי" החם והשורשי, ל"עירוני" הטכנולוגי והדינמי, תמצאו 16 דגמי מטבחים שכל אחד מהם הוא שילוב שונה בין שני העולמות. הטיול בין העולמות ובין מה שהם מסמלים הוא עולם ההשראה של רגבה ועכשיו הגיע תורכם. מי אתם וכמה יש בכם מכל עולם: הדופק והקצב המהיר של העיר, או הרוגע והשלווה של הכפר?; החומרים החמים והחושניים, או חומרים בטכנולוגיה מתקדמת?

טיילו על הסקאלה ומצאו את נקודת ההשקה המדויקת עבורכם. כי עבור הלקוח, כמו עבור חברת רגבה זה אף פעם לא "בערך", זה בדיוק.

תגובות

Comments are closed