רב הנסתר על הגלוי

רב הנסתר על הגלוי

נקי, מאוורר, פונקציונלי, נגיש ויעיל. הכירו את המטבח הנסתר של סמגל, המעניק ערך מוסף לחוויית העבודה ולשהייה במטבח

מאת: מיכל אסף (צילומים: שי אפשטיין)
Designer סגנון חיים

   לחצו להגדלה

רבים מאיתנו נמנים על חובבי המראה המינימליסטי, הנקי, החף מיתר קישוטיות, המגלם עיצוב פונקציונלי ויעיל. מגמה זו, הכוללת את כל תחומי העיצוב וחללי הבית, מגיעה בשנים האחרונות גם לתחום המטבחים. אלה מאופיינים בסגנונות עיצוב שונים, עשויים מחומרי גלם משובחים, ומציגים את מיטב החידושים האחרונים.

חברת המטבחים SAMGAL שמה לה למטרה, לרכז את כל חומרי הגלם המעולים ביותר ואת כל הפתרונות הטכנולוגים המתקדמים ביותר למען לקוחותיה. כל החידושים הטכנולוגים נולדים מתוך הצורך העיצובי והפרקטי ונועדו להקל על הלקוח את עבודתו במטבח, או לחלופין לתת פתרון עיצובי מתקדם.

ברוח זו עיצבה החברה את המטבח הנסתר, המביא לידי ביטוי חדשנות עיצובית וטכנולוגית, והופך את החלל למקום שנעים וקל לעבוד ולשהות בו.

למטבח הנסתר שפע יתרונות, ביניהם:

דלתות כיס. מערכת דלתות המאפשרת פתיחת הדלתות והכנסתן לתוך כיס נסתר. פתרון זה מאפשר הכנסה של כל מוצר שנרצה להסתיר ביומיום, אך כשנרצה להשתמש בו נוכל לפתוח את הדלתות ולהשאירן פתוחות, ללא הפרעה לעבודה מלאה בחלקים אלה. כך ניתן להסתיר מאחורי הדלתות מכונות כביסה ומייבש, תנורי אפייה, אזורי עבודה נסתרים, שולחן כתיבה, ולמעשה כל מה שלא נרצה לראות במטבח שלא בזמן עבודה.

דלתות הזזה במישור אחיד. מתוך צורך להסוות לדוגמה משטחי עבודה נוספים במטבח (כגון משטחי עזר עליהם מונחים כל מוצרי החשמל שלנו) נסתייע בארון הזזה שנסגר למישור אחד, ללא הבדלי עומקים. המראה המתקבל הוא סוג של חיפוי קיר נקי ואחיד, שיכול להגיע כמעט מכל חומר אפשרי. חזיתות אלה יכולות להיפתח באמצעות מנגנון חשמלי בנגיעה, ואז ניתן גם לוותר על הידית שפותחת ארון זה.

יחידות נסתרות במטבח. אלה יוצרו מתוך הצורך להסוות כל סממן מודרני במטבח המעוצב בסגנון קלאסי. לדוגמה: תנורים – המיוצרים כתנורים מודרניים, בשילוב זכוכית ואלומיניום, ומשדרים קידמה, הוחבאו בתוך pocket doors. כתוצאה מכך הקבל אזור עבודה פעיל ונוח, שיכול להיות סגור, נקי ויפה, שאינו חורג מהקו העיצובי שבחרנו. כך, ברגע שנרצה להשתמש – נפתח את הדלתות לכיס ונקבל את הפונקציונליות העכשווית בתפעול פשוט.


המידע בכתבה באדיבות מיכל מוסטאקי מעצבת ראשית סמגל מטבחים.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

נסתרים וקלאסיים

סמגל, צילום: שי אפשטיין

לחצו להגדלה

ארון אחסון שהוצב בקומת ילדים. דרישת המשפחה בתכנון קומה זו הייתה להכניס סוג של משטח עם כיור, בו ניתן יהיה לחמם ולשטוף בקבוקי האכלה לתינוקות, ועדיין לשמור על קו נקי. זאת בשל מיקומו של הקיר עליו הוצב הארון מול פינת המשפחה. בהתאם לבקשה נוצר חלל עבודה עם כיור קטן ועגול, בשילוב ארון האחסון שפעיל ונכון למשפחה זו. החלל נסגר באמצעות POCKET DOORS, ובכך נוצר ארון נקי וסטרילי מול חדר המשפחה, המסב את עצמו בקלות ליחידת עבודה בעת הצורך.

סמגל, צילום: שי אפשטיין

לחצו להגדלה

משטח עבודה הניתן לסגירה במידת הצורך. בדירה זו ביקש הלקוח לשלב עץ במטבח, באופן שלא ישתלט על העיצוב הכללי, וכן ליצור משטח עבודה יומיומי שיוכל להיסגר בעת הצורך. לצורך כך יוצרה יחידה מעץ אלון בשילוב מדפי אחסון לכלים, מגירות אחסון לסירים וכלי עבודה שונים ומשטח עבודה מבוצ'ר (משטח קצבים), המאפשר עבודה והפעלת מוצרי חשמל שונים ישירות על העץ ובמראה חם, נקי ומוקפד.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

תגובות

Comments are closed