המטרה – השתלבות איכותית בתעסוקה משמעותית

המטרה – השתלבות איכותית בתעסוקה משמעותית

חברת 'מטרה טובה' מבית פילת, בשיתוף עמותת ITWorks, מפעילה בחמישה ישובים את 'מרכזי מפתח' - מיזם בהובלת משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. זוהר מימון, מנכ"ל פילת ומנכ"ל המיזם, מסביר מדוע כדאי למעסיקים לקלוט לשורותיהם חרדים

מאת: דנה אביגיל
Diversity Works אקדמיה וחברה

המיזם "מטרה טובה" הוקם על-ידי חברת פילת בשיתוף עם עמותת ITWorks וייעודו להביא לקידום ושילוב איכותי של האוכלוסייה החרדית בשוק התעסוקה. המיזם פועל מתוך הבנת ערכי החברה החרדית והתאמה לצרכיו ואורח חייו של האדם החרדי ומספק ייעוץ, אבחון, הכוונה, הכשרה מקצועית והשמה למעוניינים להשתלב בשוק התעסוקה. במסגרת המיזם פועלים מרכזי מפתח באזור סובב ירושלים – בביתר עילית, במודיעין עילית ובבית שמש – ובאזור הצפון – בחיפה ובצפת.

כדי ללמוד מעט יותר על המיזם, פנינו למנכ"ל פילת ומנכ"ל "מטרה טובה", זוהר מימון, שמציג בראיון את הרקע לתכנית ואת עקרונותיה.

מדוע החליטה פילת להיכנס למיזם כזה?

"פילת מקבוצת היי קפיטל הינה חברה מובילה בתחום משאבי אנוש. היא מספקת שירותים בתחום ניהול משאבי אנוש למגוון לקוחות מכל מגזרי המשק, הכוללים אבחון ומיון עובדים, ייעוץ ארגוני, פתרונות למידה והדרכה, שיפור ביצועים, ייעוץ והטמעת מערכות מידע ועוד.

   זוהר מימון
   (צילום: יח"צ)

אחד היעדים האסטרטגיים של פילת הוא להתמחות באוכלוסיות מודרות, שאינן מיוצגות בשוק התעסוקה ולקדם את שילובן בתעסוקה. במסגרת זו פילת פעילה במגוון פרויקטים לאומיים ועסקיים כאחד. השותפות של פילת עם כל החברות המובילות במשק חושפת אותן למיזם 'מטרה טובה' ולמאפייני החברה החרדית ומאפשרת להן לתת מענה לצרכי החרדים באמצעות משרות איכותיות והתאמה תרבותית, לפי הצורך. החלטתי לשמש גם כמנכ"ל 'מטרה טובה' על מנת לוודא כי המשאבים הנדרשים מפילת לטובת המיזם מונגשים ללא מגבלה ועל מנת להדגיש את החשיבות האסטרטגית של המיזם".

מכינים את המשתתפים לעולם העבודה

תן לי דוגמה לפעילות של פילת שהותאמה למגזר החרדי.

"למשל, תחום הייעוץ התעסוקתי, תחום שבו פילת מתמחה ומובילה, שנועד לסייע לאנשים פרטיים לזהות כישורים, נטיות, שאיפות ומוטיבציות על מנת לספק להם הכוונה מקצועית לתחום העיסוק המתאים להם. תהליכי האבחון התעסוקתי בפילת הותאמו לציבור החרדי – כל תהליך הזיהוי של כישורים ונטיות חייב להיות בהקשר התרבותי הנכון ואנחנו בפילת התאמנו את תהליכי האבחון התעסוקתי ספציפית למגזר החרדי, הן באופן שבו מתנהל התהליך – למשל, הפרדה מגדרית כך שגברים מקבלים שירות מגברים בלבד – והן בתכנים המשולבים בתהליך, היות וחשוב לזכור כי האוכלוסייה החרדית, ברובה, מעולם לא נקלטה בשוק העבודה ולכן התוכן צריך להיות מותאם לנסיבות המיוחדות של אוכלוסייה זו".

מה הרוויח מעסיק שפנה אליכם?

"בראש ובראשונה, מעסיק שפנה אלינו וגייס בעזרתנו הרוויח עובדים איכותיים, מוסריים, בעלי נאמנות גבוהה מאוד למקום העבודה ובעלי יכולות למידה גבוהות מאוד. שנית, הוא הרוויח את הסיוע שלנו, מה שמעלה את הסיכוי של העובדים להיקלט בעבודה באופן מיטבי כיוון שאנחנו מכינים את המשתתפים היטב לעולם העבודה. שלישית, אנחנו יכולים להפנות אותו לקבלת מענקים שהמדינה נותנת לחברות שמעסיקות אוכלוסייה חרדית. כמובן שהרווח המצרפי של החברה הישראלית יהיה גבוה לאין שיעור ככל שיותר ויותר מעסיקים יפתחו את דלתותיהם להעסקת עובדים חרדים".

מתאימים לפרט את המסלול המתאים לו

מה חשוב למעסיק לדעת לפני שהוא קולט לשורותיו עובדים חרדים?

“אין דבר כזה ‘עובדים חרדים’ ברבים. יש את האדם החרדי הפרטי, והוא יחיד ומיוחד באורחות חייו, אישיותו ורצונותיו. חשוב למעסיק להכיר את ה’אדם החרדי’, שעומד מאחורי העובד או העובדת החרדיים ולוודא שסביבת העבודה המוצעת מתאימה. כך אנו, במיזם, מתאימים לפרט המגיע אלינו את המסלול והמעסיקים המתאימים לו. חשוב שהמעסיק יהיה פתוח ונכון להבין את הצורך במקום עבודה המאפשר קיום של אורחות חיים של אדם חרדי – מקום בו העובד או העובדת החרדיים יוכלו למקסם את הפוטנציאל העצום הגלום בהם.

"ברמה הפרקטית ניתן לדבר, למשל, על תנאים פיזיים. אנו מפנים למקומות עבודה בסביבה מעורבת רק אדם חרדי שהתייעץ עם רבותיו והוא שלם עם כך. כמובן שחשוב שיתאפשר לו לשמור על כשרות וכיוצ”ב. ההתאמות הללו הן בבחינת טיפה בים לעומת הרווח והתועלת שתצמח למעסיק שיבחר לבצע אותן, ככל שיידרש”.

מהם הישגי “מטרה טובה” במספרים?

“ב’מטרה טובה’ אנו מסכמים כעת שנת הפעלה ראשונה בהצלחה רבה. בשנה זו קיבלו שירות קרוב ל-4,000 פונים מתוכם 2,400 פעילים וזוכים לשירותים מגוונים כגון קורסי השכלה, סדנאות מסוגלות תעסוקתית, הכוון לימודי, הכשרה מקצועית ועוד. מתוכם, נכון לשנת ההפעלה הראשונה, 1,500 הושמו במקומות עבודה. בנוסף לכך, עשרות משתתפים זכו להכוון לימודי מעמיק, על-פי רוב לצורך השתלבות בלימודים אקדמיים גבוהים ובהכשרות מקצועיות בעלות אופק השתכרות משמעותי. ועוד ידנו נטויה”.

תגובות