קפסולות הקפה שישביחו את הגפנים

קפסולות הקפה שישביחו את הגפנים

שת"פ סביבתי חדשני: הדשן בכרמי הענבים של ‘יקב הרי גליל’ יועשר בקפה ממוחזר מקפסולות משומשות של 'נספרסו'. משה מרי, מנכ”ל נספרסו ישראל: “פולי קפה שגודלו וטופלו בסביבה אופטימלית, חוזרים לקרקע בדמות דשן המאפשר להפיק יין איכותי”

מאת: יובל גמליאל (צילומים: יח"צ)
Eco-Trend סחר ועסקים

על רקע נופיו ההרריים של הגליל העליון, חברו יחדיו בימים אלו שני ענפי צריכה מובילים – היין והקפה – לשיתוף פעולה סביבתי חדשני, ראשון מסוגו בישראל, שבמסגרתו קומפוסט איכותי המכיל קפה ממוחזר מקפסולות משומשות של 'נספרסו' ישמש לדישון כרמי ענבים. לצורך כך, חברת הקפה העולמית שיתפה פעולה עם ‘יקב הרי גליל’, והכרם שנבחר ליישום התוכנית הוא כרם משגב-עם. הכרם, הנחשב לצפוני ביותר בישראל, משתרע על-פני 230 דונם בגובה 800 מטר, וגדלים בו זני סוביניון בלאן, שרדונה, מרלו, קברנה סוביניון, סירה, סנג’ובזה וקברנה פרנק.

את רעיון השימוש בקפה כדשן לגפני היקב יזמה חברת ‘נספרסו ישראל’ על-בסיס מודל דומה של חברת-האם העולמית, הפועל בהצלחה בשוויץ. במסגרת השת"פ שיצא זה מכבר לדרכו, מעבירה נספרסו ליקב הרי גליל, ללא עלות, את כל הקפה המתקבל מתהליך המיחזור של הקפסולות בישראל. הקפה הממוחזר מגיע לחברת ‘גרין-קומפוסט’, וזו מעבדת אותו לתוך קומפוסט. בשלב הראשון, תערובת הקומפוסט תכלול לפחות 30% קפה ממוחזר שישמש לדישון כרם משגב-עם. אגב, אם אתם כבר סקרנים לטעום את היין שיופק מקומפוסט הקפה הייחודי, תצטרכו להתאזר בסבלנות שכן בקבוק היין הראשון מכרם זה צפוי לצאת רק בעוד למעלה משנה.

“כשהגיעה ההצעה לשיתוף הפעולה עם נספרסו היא התאימה לנו כמו כפפה”, מספר מיכה ועדיה, יינן ראשי ביקב הרי גליל, “שכן היקב חרת על דגלו בשנה האחרונה את נושא הקיימות, וכתוצאה מכך הפסקנו לגמרי לבצע דישונים כימיים בכרם ונכנסנו לתוכנית של הורדת ריסוסים לעשבייה. הקומפוסט האורגני, המכיל את תערובות הקפה של נספרסו, מתחבר בדיוק לערכי חזון זה.

“אנחנו מפזרים את הקומפוסט על-פני הקרקע לקראת עונת החורף, ובאמצעות מי הגשמים מחלחלים המינרלים אל אזור שורשי הגפנים וחודרים אליהם. בעונת 2018 הקרובה, נתחיל לראות את האפקט הראשוני של קומפוסט הקפה. לקומפוסט יש נטייה להתפרק לאט יחסית, כך שנצטרך ללוות את התהליך הזה על-פני מספר שנים על-מנת לראות את האפקט במלואו”.

לדברי ועדיה, התחושה הכללית במגעים המוקדמים בין החברות היה ששתיהן שותפות לאותו עולם ערכים, מעבר למודל הכספי הטהור. “המון פעמים כשעושים שיתופי פעולה האלמנט הכלכלי מאוד נוכח, אבל בשיתוף הפעולה עם נספרסו עמדו לנגד שתי החברות האחריות החברתית והסביבתית כערך עליון, תוך יצירת מצב שבו כולם מרוויחים – גם הסביבה וגם הצרכנים. זה מה שתרם מראשית הדרך ליצירת האווירה החיובית שתיקח את הפרויקט הזה קדימה”.

שילוב אופטימלי

על יתרונותיו החקלאיים של הקפה בדישון חקלאי אין ויכוח, ובמהלך השנים נעשו בו שימושים לדישון שדרות אורז בספרד או כרמים בשוויץ. יתרונות הקפה לקומפוסט נובעים מכך שהקפה הוא חומר בעל תכונות המסייעות לשיפור מבנה הקרקע והעשרה במינרלים. ניתוח מעבדתי של הקפה הממוחזר, שנערך על-ידי פרופ’ מיכה רביב, הצביע על ערכי דישון גבוהים ותכולת חנקן העולה פי כמה על זו של דשנים רגילים.

לדברי משה מרי, מנכ”ל נספרסו ישראל, רעיון השימושים החקלאיים בקפה שנותר בקפסולות המשומשות הינו תוצר של תוכנית המיחזור הכוללת של החברה העולמית. “אנו בנספרסו לא מסתכלים על הקפה כעל מוצר צריכה בלבד”, הוא אומר, “אלא בנוסף כעל גורם שיכול להאיץ שינויים סביבתיים וחברתיים.

“מתוך תפישת נספרסו העולמית כי קיימות ואיכות באות בכפיפה אחת, השקנו בשנת 2003 מודל עסקי ייחודי הנקרא ‘טריפל A’ יחד עם ברית יערות הגשם. הרעיון העומד מאחורי התוכנית הוא שהחברה דואגת לרווחיות מגדלי הקפה ולעתידם הכלכלי, והם מצידם מייצרים גידולים איכותיים עבור החברה בעקביות ולאורך זמן. נכון להיום, 80% מהקפה של נספרסו מגיע מהתוכנית, והחברה שמה לה ליעד שעד 2020 זה יהיה 100% בשילוב אופטימלי של קיימות ואיכות”.

לדבריו, “כל המודל הזה מסתיים בקפסולת אלומיניום קטנה, בסופו של יום, ובנקודה זו מתחיל סיפור תוכנית המיחזור של החברה שהביא אותנו לשיתוף הפעולה עם יקב הרי גליל. התוכנית פועלת מזה 25 שנה ב-39 מדינות ברחבי העולם, ולפני 4 שנים החלטנו ליישם אותה גם בישראל. כבר בתחילת הדרך נוכחנו לגלות, לצערנו, שאין תשתית ראויה למיחזור קפסולות האלומיניום במדינה, וכך הקמנו ממש מאפס מערך מיחזור משוכלל ועצמאי.

“בבוטיקים קיימים מכלי מיחזור, ולקוחות הרוכשים בהם קפה מקבלים עם כל הזמנה שקית מתכלה לאיסוף הקפסולות בביתם. אנו החברה היחידה כיום האוספת את המוצר המשומש ישירות מבית הלקוח, כשכל מה שהוא צריך לעשות זה להכניס את הקפסולות המשומשות לשקית הייעודית במקום להשליכן לפח”.

מרי מציין עוד כי מערך המיחזור פועל כיום בישראל בהצלחה לא מועטה, עם 10 מיליון קפסולות ממוחזרות בשנה. “מכיוון שעד כה האלומיניום היה מועבר למפעלי תעשייה והקפה מוחזר כחומר בערה, הרגיש לנו שאנחנו יכולים לעשות יותר עם הקפה והגינו את רעיון שימושו בחקלאות. כענף בעל שם עולמי, קסם לנו מאוד ענף היין הישראלי ולשם כך חברנו ליקב הרי גליל שפועל מתוך חזון של קיימות. בפרויקט הייחודי הזה אנחנו מגלים שימושים חדשים גם לקפה עצמו, מתוך אמונה שלפיה מה שהחל בצמח צריך לחזור לצמח. פולי קפה שגודלו וטופלו בסביבה אופטימלית – חוזרים עתה אל הקרקע, בדמות דשן המאפשר להפיק יין איכותי”.

מה שהחל בצמח צריך לחזור לצמח. מרי ושפירא (צילום: איתן וכסמן)

"הקומפוסט הטוב בארץ"

מומחי הכרמים של יקב הרי גליל מציינים כי תכולה גבוהה של חנקן מניבה ענבים בריאים יותר ומפחיתה את הצורך בחומרי הדברה. “הקומפוסט מבוסס על יחס חנקות מסוים”, מסביר ברק מאירי, כורם היקב, “יחס ‘על-פי הספר’ הוא 1:5, כאשר בפועל יחס החנקות המצוי בקומפוסטים בארץ הוא 1:80 – וזה, כמובן, הבדל משמעותי מאוד. לעומת זאת, קומפוסט הקפה של נספרסו מגיע ליחס חנקות של 1:8, מה שהופך אותו היום לקומפוסט הטוב בארץ”.

לפי מומחי היקב, לאורך השנה הקרובה ייבחנו תוצאות השת"פ בכרם, ובאם אכן יהיו מוצלחות הן עשויות להוות בסיס להמשך ולהרחבה של שיתוף הפעולה לכרמים נוספים – ואף ליצירת יין ייחודי מענבי הכרם. “יקב הרי גליל מיישם את חזון הבר-קיימא החל מגידול הענבים ועד לתוצר הסופי”, מוסיף יאיר שפירא, מנכ”ל היקב, “ולכן החיבור לשת"פ החדשני עם נספרסו הינו מהלך טבעי ומרגש עבורנו. זוהי דרך החיים הטבעית לארגון שחי מאוצרות הטבע ולכן עושה את המקסימום לשמור עליו חי, בריא וחיוני לאורך זמן.

“ב-3 השנים האחרונות הצליח היקב להפחית משמעותית את כמות המים להשקיה, להימנע משימוש בחומרי הדברה בכרם ולקדם שורת פרויקטים, לרבות מערכת חשמל סולארי המותקנת על גג היקב, מערכת מתקדמת לטיפול והשבחת מי שפכים, מזיגת יין מהחבית, ופרויקטים של מעורבות חברתית ותמיכה בקהילה”.

תגובות

Comments are closed