האוסקר של הברמנים

האוסקר של הברמנים

הברמן נועם הס יצג לאחרונה את ישראל ב-World Class בברלין, האירוע של עולמות הבר והאלכוהול. "זהו פרויקט יוקרתי שגורם לאנשים להתעניין במה הם שותים, איך הם שותים ואיפה הם שותים, בדיוק כמו בעולם הקולינריה", אומרת עדיה לנגה, המנהלת המקצועית ב-IBBLS

מאת: ענת יפה
סגנון חיים שמנת

ממש לאחרונה זה קרה בברלין. ה-אירוע הנחשב של עולמות הבר והאלכוהול, בו השתתפו הברמנים הטובים בעולם, ביניהם הישראלי נועם הס. ה-World Class, הנחשב לטקס האוסקר בתחום, הוא אירוע יוקרתי, מקצועי ורב מוניטין, המעניק למשתתפיו כבוד רב.

הס, אשר הוכתר בחודש יולי האחרון בתואר "הברמן הטוב בישראל לשנת 2018", בתחרות ה-World Class ישראל, המתקיימת בארץ בפעם החמישית ואשר נערכה על ידי חברת IBBLS, היה הנציג הישראלי בתחרות אליה הגיעו 56 ברמנים מרחבי העולם: ארצות הברית מקסיקו, קנדה, הפיליפינים, דרום אפריקה ועוד מדינות, אשר נבחרו במהלך השנה בתחרויות המקומיות. הברמנים הפיינליסטים עברו תהליך ארוך שכלל אתגרים רבים, עד לתחרות העולמית היוקרתית. הזוכה בתחרות במקום הראשון הופך לשגריר בינלאומי אשר נודד כנציג התחרות בעולם כולו.

את אירוע ה-World class Israel, שהתקיים באילת, קיימה IBBLS, היבואנית והמשווקת הרשמית של מותגי תאגיד האלכוהול הגדול בעולם DIAGEO. בסיום תהליך מיון וסינון קפדני, של למעלה ממאה ברמנים מכל רחבי הארץ, אשר הגישו השנה את מועמדותם לפרויקט היוקרתי והתחרו במספר אתגרים בשלבי רבע וחצי גמר, נבחרו חמישה פיינליסטים שהתמודדו על תואר הברמן הטוב בישראל לשנת 2018.

באירוע, שהתקיים בבר 08 JASPER במלון ישרוטל אגמים שאירח את התחרות, התמודדו במשך יומיים חמשת המועמדים הסופיים שהגיעו לגמר במספר משימות ובאתגרים מרתקים. "היופי שבתחרות וורלד קלאס, בשונה מכל התחרויות שפגשתי, הוא חוויית הלימוד: התחרות לוקחת את הברמן למסע של לימוד על עולם הספירטים ועל ההיסטוריה", מספר הס, שבשגרה משמש כברמן בבר הבל בוי בתל אביב.

השנה האחרונה, כפי שהוא מעיד, ושלושת החודשים שקדמו לתחרות בפרט, היו המאתגרים ביותר בקריירה המקצועית שלו. "כשהתכוננתי לגמר העולמי, היו לילות רבים ללא שינה, עבודה רצופה וירידה לדקויות הקטנות ביותר. לצערי לא הצלחתי לנצח, אבל קיבלתי חוויה מלמדת להמשך החיים".

פסגת האלכוהול

"ה-World Class הוא פרויקט יוקרתי שגורם לאנשים להתעניין במה הם שותים, איך הם שותים ואיפה הם שותים, בדיוק כמו בעולם הקולינריה", מספרת עדיה לנגה, המנהלת המקצועית בחברת IBBLS. "מטרת התחרות היא לשים את מותגי האלכוהול הטובים ביותר בעולם בידיים של הברמנים הטובים ביותר בעולם, ולהביא לידי ביטוי את הדמיון, היצירתיות והמקצועיות שלהם".

חברת IBBLS, יבואנית ומשווקת מותגי האלכוהול המובילה בישראל, משווקת את מותגי GROPPO GROPPO CAMPARI, FEVER TREE MONIN, וכאמור מותגי תאגיד האלכוהול הגדול בעולם DIAGEO, המייצג מותגים גדולים ואיכותיים בכל הקטגוריות דוגמת: ג'וני ווקר, סמירנוף, קטל וואן ג'ין, טנקירי, טקילה דון חוליו ועוד רבים וטובים. החברה חרתה על דגלה לפתח ולהוביל את תרבות השתייה של משקאות אלכוהוליים לאיכותית יותר וכמו גם לקדם את תרבות החיים הטובים בישראל. בנוסף, החברה היא היבואן המורשה והבלעדי של יקב תבור.

World Class, פרויקט פסגה בינלאומי בעולם האלכוהול, מהווה שיא של איכות בעולמות הבר והערבוב. הפרויקט הושק לפני כעשור בלונדון, ומאז הפך למסגרת מובילה אליה מצטרפים מדי שנה מיטב הברמנים מהברים המובילים ביותר בעולם, זאת לצד אירועים יוקרתיים והרצאות של המומחים הגדולים בעולם האלכוהול.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

חדשות מגזרת המשקאות

צילום: יח"צ ויינשטפן

ויינשטפן בראופקט. בירה חיטה גרמנית במהדורה מיוחדת, המושקת במקביל לחגיגות האוקטוברפסט.

הבירה היא תוצר שיתוף פעולה בין שני ברומאסטרים מובילים בתחומם: טוביאס זולו, ממבשלת ויינשטפן הגרמנית – מבשלת הבירה הפעילה הוותיקה ביותר בעולם; וסקוט ג'נינגס, ממבשלת סיירה נבאדה האמריקאית – ממבשלות הקראפט האמריקאיות הוותיקות והמוערכות בעולם.

הבירה ממחישה בצורה אידיאלית את החיבור בין העולם הישן לעולמות הבירה החדשים. היא מרווה ומרעננת, עם נגיעות בננה, משמש, אפרסק וסיומת כשותית ארוכה ומכילה 6% אלכוהול.

צילום: מזקקת קאוולאן

וויסקי KAVALAN – מבית מותג הוויסקי הטייוואני Kavalan. וויסקי עטור פרסים ומוערך, אשר כובש לאט-לאט את חובבי הוויסקי בכל רחבי העולם.

המזקקה הראשונה והיחידה בטייוואן היא מזקקת קוואלן – מזקקה שלוקחת את המצוינות צעד אחד קדימה, ומזכירה באופייה סגנון יפני של דיוק, כבוד לטבע, צניעות וחיפוש מתמיד אחר שלמות.

במובנים רבים מזכיר הוויסקי הטייוואני את הסינגל מאלטים הסקוטיים ועומד בגאווה ובגאון מול המשובחים שבהם. למזקקה שלוש סדרות: סדרת הדגל, הפרימיום והעל.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות