הפנים החדשות של שוק האסתטיקה

הפנים החדשות של שוק האסתטיקה

אנה ברנובסקי, מומחית לאסתטיקה וטיפוח, בעלת קליניקות BEYOND: "עיצוב פָּנים מושלם לא מסתכם בטשטוש הקמט. רק מענה כולל - בהזרקות מדויקות ובחומרי מילוי איכותיים למכלול: נפילה, קמטים, קמטוטים, סימטריה, טקסטורה ופרופיל - ייתן מראה אלגנטי, קלאסי, נשי וטבעי"

מאת: שירה בשן (צילומים: הילה שייר)
BEAUTY סגנון חיים

הפיתוחים החדשניים והמכשור המתוחכם שמציע כיום שוק האסתטיקה, הפכו את הטיפולים האסתטיים לחלק אינטגרלי משגרת הטיפוח הנשית, לצד איפור, צביעת שיער או מריחת קרמים. יותר ויותר נשים מוּדעות לאפשרויות החדשניות – ובראשן טיפולים אסתטיים טבעיים ואפקטיביים, שאינם כרוכים בניתוח פולשני – ושוק האסתטיקה נמצא בצמיחה מתמדת. כך, בעוד שתהליכי ההזדקנות של העור מתחילים להיות מורגשים בעיקר סביב גיל 40, מתחילות כיום נשים רבות את הטיפולים כבר בגיל 35 על-מנת לטפל בקמטוטים כבר בתחילת הדרך. במקביל, נשים שהחלו את הטיפולים האסתטיים בגיל מבוגר יותר, כאשר סימני ההזדקנות כבר ניכרים בפניהן, בולמות באמצעות הטיפולים את תהליך ההזדקנות, מעדנות את הקמטים שכבר נוצרו ומשפרות את המראה הכולל.

בשאלון שערך מגזין 'אל' הצרפתי בקרב רופאות עור ופלסטיקאיות אירופאיות בכירות, ציינו כולן כי הן עוברות באופן קבוע טיפולי מילוי של חומצה היאלורונית וטיפולי בוטוקס. גם כששואלים את אנה ברנובסקי, מומחית בתחום האסתטיקה והטיפוח, ובעלת רשת הקליניקות המובילה BEYOND, התשובה דומה: "אני דואגת לבצע מזה 15 שנה הזרקות איכותיות לעור הפנים. עצרתי את תהליך ההזדקנות, ואני שומרת על המראה הטבעי והרענן באמצעות טיפולי הזרקות מדויקים שלא משנים אותי, אלא משפרים את המראה שלי באופן אלגנטי, קלאסי, נשי וטבעי".

אנה, הנושקת לגיל 50, היא אכן דוגמה נהדרת לתוצאות שאליהן ניתן להגיע כיום בטיפולי אסתטיקה מבוססי-הזרקות. כמי שהחלה את דרכה המקצועית בשנת 93', עובדת לכל אורכה עם נשים, ובעלת רשת BEYOND – קליניקות-בוטיק עם מומחיות באסתטיקת הפנים, מאמינה אנה כי כל אישה יכולה להיות יפה ומטופחת – אם רק תהיה בידיה ההכוונה המקצועית הנכונה. "טיפול אסתטי נכון", היא אומרת, "לא מסתכם רק בהזרקת חומר מילוי לטשטוש הקמט. מדובר בעיצוב פנים מושלם באמצעות הזרקות מדויקות וחומרי מילוי איכותיים, הנותנים מענה לקמטים, קמטוטים, סימטריה, טקסטורה, שקעי עיניים, צוואר ואפילו לפרופיל. התוצאה מידית ויפה, ואני דואגת שהיא תמיד תהיה גם טבעית – כך שהאישה נראית כאילו שהיא פשוט השתבחה עם השנים".

טיפולי אסתטיקה – פתרון כולל

בתהליך ההזדקנות הטבעי העור עובר תהליכים רבים, והאנטומיה של הפנים משתנה: נוצרים שקעים ברקות, בלחיים וסביב העיניים, הלחיים מצטמקות ואפילו קו הלסת נסוג, ובהמשך מגיעים צניחה של עור הפנים ודלדול של הצוואר. כל אלו משפיעים על המראה הכולל, ומעוררים אי-נוחות בקרב נשים רבות. הטיפולים האסתטיים המוצעים כיום, לצד טכניקות ייחודיות, מאפשרים לספק מענה כולל לשיפור המראה – ללא זמן החלמה ועם תוצאות שנראות לעין כבר בסיום הטיפול. "אני מאמינה שמטרת ההתערבות הרפואית באסתטיקה אינה לשנות את מראה האישה", אומרת אנה, "אלא לשפר באופן מדוד ונקי את המאפיינים הטבעיים, באמצעות חומרים טבעיים המותאמים לכל אחת אישית. חשוב להסתכל על המראה הכולל של האישה, ולהתאים את הטיפול תוך התייחסות למכלול נתוניה".

החומרים הטבעיים שאליהם מתייחסת אנה הם שילוב של חומצות היאלורונית וחוטים, לצד מכשור מתקדם ובוטולינום טוקסין (בוטוקס). אחד הטיפולים האהובים עליה הינו ה'מגה ליפט' – שיטת טיפול ייחודית שפותחה ומיושמת בקלינקות BEYOND בלבד, המבוססת על טכניקת הזרקה ייחודית שמספקת לאישה את התוצאה הקרובה ביותר לניתוח הרמת פנים – אך ללא התערבות כירורגית, ללא זמן החלמה, ומבלי לאבד את המראה הטבעי והקלאסי.

"שיטת ההזרקה וריכוז החומצה ההיאלורונית נבחרים על-פי מאפייני האישה", מציינת אנה, "כך שאנחנו לא משנים אותה אלא רק משביחים את היופי הטבעי הייחודי לה – מעדנים את הקמטים, מטפלים במרקם העור ומספקים תוצאה טבעית, קלאסית ונשית. מעין גרסה משופרת שלה עצמה". אנה עצמה מטופלת במגה ליפט מזה שנים, ודואגת לשמר את תוצאות הטיפול. "בכל טיפול שאני מציעה ללקוחותיי, התנסיתי קודם בעצמי. אני מאמינה שרק מה שטוב לי יהיה טוב ללקוחותיי, וסגנון המראה שלי עצמי, אלגנטי וטבעי, הוא גם הסגנון אליו אני שואפת לקחת את הלקוחות שלי, כמובן, תמיד בהתאם למאפיינים הטבעיים ולאנטומיה של כל אחת ואחת, ולכן גם טיפול המגה ליפט הוא הפתרון האולטימטיבי בעיניי לאישה שעברה את גיל 40".

אנה לא מתביישת לספר על הטיפולים האסתטיים שעברה. להיפך – היא שמחה לחלוק אותם עם לקוחותיה ולהראות את יעילות הטיפולים לאורך שנים. "עברתי טיפולי הזרקות רבים", היא מגלה, "אני מטפלת בקמטי ההבעה שלי, ברקות ובשקעי העיניים – טיפול נהדר למי שנראית עייפה גם אחרי שנת לילה מלאה. חידדתי את קו הלסת ועצמות הלחיים, אני דואגת לטפל במרקם העור שלי על-ידי הזרקת חומצה היאלורונית שמזינה אותו ומשפרת את הטקסטורה שלו. אני גם דואגת לטפל, כמובן, בצוואר ובמחשוף שמקרינים ומשלימים את המראה הכולל – ולמרות כל זאת, אני נראית טבעית וקלאסית, ולא ניתן לדעת שעברתי טיפולים. וזה גם סוד ההצלחה של הטיפולים האסתטיים: הם מאפשרים לבלום את תהליך ההזדקנות ולשפר את המראה הכולל, אבל לא לשנות אותו לחלוטין".

ללכת על בטוח

הרוח הרעננה שמביא שוק האסתטיקה העכשווי עשויה להישמע לרבות כחלום ורוד. החשש הרב מתוצאה לא רצויה ומנזקים ארוכי-טווח מלווה כל אישה שחולמת להחזיר לעצמה את המראה הצעיר. "תהליך עיצוב הפנים הוא אומנות", מדגישה אנה, "וחשוב לבחור קליניקה שמציגה בפני האישה מראה המתאים לאופייה, קליניקה רצינית שמעסיקה רופאות בעלות ניסיון רב ועובדת עם מגוון רחב של חומרים שאושרו על-ידי ה-FDA, ה-CE ומשרד הבריאות הישראלי. המגוון הרחב של חומרי המילוי והמכשור הרפואי, לצד טכניקות טיפול ושיטות הזרקה, מבטיחים התאמה אופטימלית לכל טיפול ולכל אישה". הגישה שבה דוגלת אנה היא לא מהסוג שמשנה את האישה ו'מגהץ' את כל הקמטוטים, אלא כזה שמשפר ומשביח את המראה הכללי תוך התחשבות בנתונים הטבעיים הקיימים.

חשיבות הראייה האסתטית שעליה מדברת אנה, כמו גם האג'נדה הנשית והטבעית הברורה שלה – "אנחנו קליניקה של נשים למען נשים" – הובילו את BEYOND לזכות, זו הפעם השלישית ברציפות בתואר 'קליניקת השנה בישראל' על-ידי חברת 'א.מ.י טכנולוגיות' המשווקת את 'רסטילן' בישראל. לדברי אנה, "הצלחת BEYOND נובעת מעמידה בלתי-מתפשרת בפרמטרים שמבטיחים איכות ומקצועיות בכל טיפול שמבוצע בקליניקה. אני דואגת להתעדכן בכנסים בינלאומיים בכל החידושים והפיתוחים, ולהעניק ללקוחותיי את הטיפולים המתקדמים והאפקטיביים ביותר בתחום האסתטיקה".

העתיד של תחום האסתטיקה

כיום, יותר מתמיד, נותן תחום האסתטיקה מענה לכל הגוף, וכבר לא מטפלים רק בפנים אלא גם באזור הצוואר, המחשוף וכפות הידיים. התחום מתפתח כל הזמן ומספק שיטות וטכניקות חדשות ואפקטיביות, אך עם זאת חשוב לבחור בקפידה את החומרים וטכניקות הטיפול, ולהתאימם לכל אישה על-פי הפרמטרים הייחודיים לה.

כמיטב המסורת, גם השנה תפיק BEYOND את כנס האסתטיקה השנתי – היחיד בישראל שפונה לנשים ומציג את מגוון החידושים, לצד הדגמות והרצאות מעניינות מהתחום. "כל מי שמתעניינת באסתטיקה, בין שהיא כבר עברה טיפולים אסתטיים ובין שהיא חושבת עליהם, צריכה להגיע לכנס – שם היא תוכל ללמוד ולהעשיר את הידע בפתרונות שקיימים בתחום", מבטיחה אנה.


לפגישות ייעוץ בקליניקות BEYOND: טל' 8042* | אתר www.beyondclinics.co.il

תגובות