טקסטיל כשפה אופנתית

טקסטיל כשפה אופנתית

מאת: גילי סיוון-כהן
סגנון חיים שמנת

בלבה של יפו, בין בתי האבן הישנים לבין הבניינים החדשים והמטופחים, באחת הסמטאות הציוריות הסמוכות לשוק הפשפשים, יוצר נדב רוזנברג את "האני מאמין" האופנתי שלו. רוזנברג, בן 32, בוגר המחלקה לעיצוב אופנה ב"שנקר" לשנת 2010, התבלט בעיצוב טקסטיל אופנתי. לאחר הלימודים התמחה בלונדון בבית האופנה של דויד קומה המעצב המבטיח, כיד ימינו.

נדב רוזנברג (צילום: אסף עייני)

מאז 2012 חתום רוזנברג חתום על המותג "נורת'רן סטאר". הקולקציה הראשונה של המותג זכתה להתעניינות גדולה ועוררה התפעלות בקרב כתבי האופנה בישראל, והמעצב הצעיר סומן כאחד הכוכבים המבטיחים והמסקרנים בזירת האופנה המקומית.

ההשראות של רוזנברג מגיעות בעיקר מעולם האמנות הפוסט-מודרנית והאמנות העכשווית, עם הבלחות של סצנות מהסיקסטיז והאייטיז. "כל קולקציה מבוססת על מעבר ממחקר ויזואלי למחקר חומרי-טקסטילי מאתגר. אני לא מפחד או חושש להציע טרנדים עונתיים, כיוון שתמיד תהיה להם פרשנות ייחודית שמזוהה עם הקוד הגנטי של המותג", מסביר רוזנברג.

הפריטים שהמותג מציע עשויים מבדים איכותיים, רובם בדים טבעיים, ומשולבים עם הדיטיילים הטקסטיליים המקוריים. 11 הקולקציות שהציג עד היום זכו לסיקור מחבק. ייחודו של המותג ביצירת טקסטיל מקורי המשלב טכניקות חדשניות יחד עם עבודות יד מסורתיות: שילוב של טכניקות מודרניות, כמו חיתוכי לייזר, רקמות דיגיטליות והדפסים תלת-ממדים מקוריים, יחד עם אריגות ידניות של שתי וערב, ועבודות יד נוספות. כל זאת בשילוב עם גזרות נקיות ונינוחות, המלוות את הגוף ומעניקות ערך מוסף לטקסטיל המקורי.

אומרים עליו שסגנונו נקי, חד ואדג'י, אך גם נשי. שתי הקולקציות האחרונות של המותג כללו מיני-קולקציות של בגדי גברים, אשר במבט ראשון נראו כנגזרת של קולקציית נשים, אך הגזרות הותאמו לפרופורציות גבריות והגזרות שונות בתכליתן.

נורת'רן סטאר בזל (צילום: אביעד זיסמן)

בקיץ האחרון הציג רוזנברג בשבוע האופנה תל אביב את קולקציית קיץ 2018, שכללה 22 אאוטפיטים. הקולקציה הבליטה דוגמניות במידות גדולות, לא כגימיק אלא כחלק מלבת המותג.

קולקציית סתיו-חורף 2018-19 עוצבה בהשראת עבודותיו של הצייר ההולנדי הירונימוס בוש, בן המאה ה-15. רוח התקופה של היצירה באה לידי ביטוי בגזרות עתירות בד המשלבות שרוולים תפוחים, קלושים בעלי נפח רב, וגזרות גדולות חסרות מגדר, אל מול גזרות נשיות המדגישות אותן.

בימים אלה משיק רוזנברג את חנותו החדשה במתחם בזל בתל אביב, נוסף סטודיו היפואי.

תגובות