סינרגיה וכוח ללקוח

סינרגיה וכוח ללקוח

חברת פרידנזון מציגה את היתרון הבולט בקבלת שירותים מחברה החולשת על כל תהליך שרשרת האספקה - משער המפעל ועד ללקוח הסופי

מאת: אלעד צור (צילומים: יח"צ)
מרכזים לוגיסטיים נדל"ן

חברת פרידנזון הינה מחברות הלוגיסטיקה הוותיקות בארץ. החברה הוקמה בשנת 1975 ונחשבת לאחת החברות המובילות בישראל בתחום הלוגיסטיקה: שילוח בינלאומי, עמילות מכס, מימון סחורה הובלה יבשתית, מחסנים לוגיסטיים, ביטוח מטענים ופרויקטים לוגיסטיים מורכבים. החברה נותנת פתרונות למאות חברות ולקוחות בארץ מכל התחומים, כולל תעשיית הרכב, תשתיות, כימיקלים, תעשייה ומוצרי צריכה.

שגיא וילנאי, מנהל השיווק והמכירות בחברה, מסביר כי פרידנזון היא אחת מהחברות היחידות שיודעות לתת ללקוח פתרון מלא – משלב הספק ועד שלב האספקה. היתרון בכך, הוא מבהיר, טמון בזה שיש ללקוח שליטה מלאה על כל תהליך היבוא והיצוא, לא צריך להתרוצץ בין נותני שירותים שונים. וניתן להיעזר וליהנות מהמומחיות של קבוצת פרידנזון. "אנחנו מתמחים במתן פתרונות לכלל שרשרת האספקה הלוגיסטית: וכל השירותים שאנו מציעים ניתנים תחת קורת גג אחת ונשלטים באופן מלא על ידינו".

משאית פרידנזון

One stop shop

אחד היתרונות הגדולים של פתרון לאורך כל שרשרת האספקה הוא מענה כולל תחת קורת גג אחת. אצלנו, קובע וילנאי, "אי אפשר להעביר אותך בין גורמים שונים שכן הכל נמצא אצלנו, תחת קורת גג אחת ובאחריות מלאה שלנו. יתרון נוסף הוא קיצור וייעול התהליך, כי אנחנו יכולים לתת פתרון מיידי לדברים נוספים שצפים במהלך התהליך. אם יש בעיה בשילוח – פונים למחלקת השילוח, וכשיש בעיה בהובלה – פונים למחלקת ההובלה, וכן הלאה, הפתרונות נמצאים תחת ידינו ואנשי התפעול הם אנשים שלנו, אנחנו נותנים פתרונות, "אין האוס", לכל הסוגיות שיבואן או יצואן יתקל בהם בתהליך היבוא או היצוא שלו"

כדי לתת את מענה הפתרונות השלם, בין נכסיה של הקבוצה נמנים צי של מאות משאיות ונגררים בבעלות מלאה, ציוד מתוחכם לפרויקטים לוגיסטיים מורכבים ומחסנים לוגיסטיים בקרבת נמלי הים של חיפה ואשדוד, בשטח כולל של 50 אלף מ"ר, כמו כן בבעלות הקבוצה טרמינל ימי ייחודי בשטח של 110 אלף מ"ר, צמוד לנמל אשדוד בו מתופעלים שטחים מכסיים לפעילות מכולות, רכבים, ופעילויות רכבת. בימים אלו, החברה מרחיבה את המרלו"ג שלה, ומתכננת בעתיד לשלב במתחמיה פתרונות קירור כדי לתת מענה רחב לתחום המזון והתרופות.

דוגמה טובה, מספר וילנאי, "היא מחלקת הפרויקטים שלנו, לקוחות של הקבוצה משנעים באמצעותה קווי ייצור שלמים לישראל ומישראל, ואנחנו מטפלים בכל התהליך מא' ועד ת', שילוח, עמילות, הובלה, והצבה".

באיזה סדרי גודל אתם ערוכים לטפל?

"בכל סדר גודל. ממפעלים ויבואנים קטנים ועד חברות ענק. בין לקוחותינו ניתן למצוא את היצואנים והיבואנים הגדולים ביותר בישראל, אך ניתן למצוא גם לקוחות בינוניים -קטנים שנהנים מהסינרגיה ומהיכולות שהקבוצה יודעת להציע. אנחנו משתתפים בכל המכרזים הגדולים בישראל ובעולם באמצעות סוכני החברה. בתחום ההובלה הכבדה יש לנו עגלות מיוחדות, מודולריות עם ריבוי צירים להובלת מטענים מיוחדים, ויש לנו היכולת לתת שרות למגוון רחב של צרכני הובלה".

כיצד אתם מסייעים לצמיחה?

"יש לנו מגוון כלים. למשל, מחלקת פתרונות פיננסיים. יבואן שרוצה לייבא מחו"ל סחורה כלשהי ויש לו צורך במימון יכול למצוא פתרונות מימון אצלנו. אנחנו נלווה אותו בשלב הרכישה והיבוא ואף נעניק את מימון הביניים לו הוא זקוק, במקרים רבים אנחנו רוכשים את הסחורה עבור הלקוח והוא משלם בהתאם לקצב המכירות שלו".

מרלו"ג אשדוד

פעילות גלובלית

בנוסף, אומר וילנאי, "יש באירופה יחידת פיתוח עסקית של החברה, שמסייעת ללקוחות החברה במציאת פתרונות ייחודיים, לדוגמה: איתור ספקים, הוזלת עלויות ובאופן כללי ייעול השרשרת הלוגיסטית. דוגמה נוספת לסיוע בצמיחה הינה הקשר בין היבוא המבוצע באמצעות חברת "פרידנזון אייר אנד אושיין" לפעילות האחסנה ב"אשדוד טרמינל", שתי חברות מקבוצת פרידנזון, סחורה אשר תיובא לישראל באמצעות הקבוצה ותצרוך אחסנה, תהנה מיכולות האחסנה של החברה ותאוחסן בטרמינל אשדוד בעלויות מופחתות מהנמל, כך גם מכולות אשר מועברות ברכבת ישירות מנמל חיפה לטרמינל אשדוד הסמוך לנמל. בנוסף אנחנו מסייעים גם בשחרור מהמכס וככה מפנים את היבואן לעסוק בענייני השיווק שלו ולא לדאוג לפרוצדורות שעלולות לקחת ממנו זמן יקר".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

פתרון מים לחירום

קבוצת פרידנזון גאים בפתרון ייחודי שפיתחה החברה – פתרונות מים לחירום. לדברי וילנאי, "אנחנו יכולים לשנע כמויות מים אדירות בישראל ובעולם בתוך זמן מאוד קצר. זה פתרון שלא קיים. מה שהיום עושים במיכליות, אנחנו עושים במכולות ומשנעים מאגרי מים ענקיים".

בין הלקוחות שיכולים ליהנות משירות זה – מפעלים תעשייתיים שונים. השירות של פרידנזון מאפשר להביא את כמות המים הנדרשת בתוך מספר שעות במקרה הצורך. לקוחות נוספים הם ישובים בגב ההר, אליהם לא תמיד מגיעים מספיק מים. החברה משנעת מים מאתרי שאיבה של מקורות למגדלי המים של אותם ישובים, באופן כמעט מיידי.

לדבריו, "הפתרון שלנו יכול לתת מענה גם לשריפות בעוטף עזה". בינתיים, הפתרון מעורר עניין בעולם. לדברי וילנאי, "נוצרו קשרים בכנס מים גדול שנערך לאחרונה בישראל. אנחנו בקשרים עם נציגים מרומניה, דרום אפריקה ועוד".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות