קיץ בפארק תמנע ובערבה

קיץ בפארק תמנע ובערבה

הערבה הדרומית ופארק תמנע מזמינים אתכם לחגיגת קיץ בשעות הנעימות של היממה. בואו להעיף עפיפונים בשקיעה, לטייל ב'קשת הגדולה' בזריחה, לצפות במטר פרסאידים למרגלות עמודי שלמה, לטייל לאור עששיות, ולחגוג את פסטיבל 'קמפינג בקצב' בסוכות

מאת: תיירות 'דרך הערבה'
טיולים סגנון חיים

ממלכת דוד ושלמה בתמנע – היה או לא היה?

כל התגליות וכל החידושים בכנס תמנע השלישי: לאור הממצאים שהתגלו בחפירות הארכיאולוגיות, על ידי פרופסור ארז בן יוסף מאוניברסיטת תל אביב, ייערך בתמנע כנס תמנע, שיחשוף את התגליות המקשרות את מלכות דוד ושלמה לכריית הנחושת בפארק תמנע ובערבה.

הכנס יחל ביום רביעי ה-11/7 בסיור מודרך בפארק תמנע. ביום חמישי ה-12/2, נתכנס לסדרת הרצאות עם חוקרים ומרצים בתחום הארכיאולוגיה, הגיאולוגיה וההיסטוריה.

כדאי להירשם מראש.

'אנרגטי בערבה'. טיול זריחה אל הקשתות בפארק תמנע (צילום: ניצן גולן)

אנרגטי בערבה – בילוי ב"עמק הסיליקון" של האנרגיה החלופית

סוף שבוע חווייתי לכל המשפחה, הכולל התנסות בהפקת חשמל באמצעות קרני השמש והרוח (12-14/7). אורחי "אנרגטי בערבה" ייהנו מסיור בקיבוץ קטורה להיכרות עם "כפר מנותק רשת", ביקור אצל "מתושלח" – עץ התמר העתיק, ארוחת ערב סביב הבריכה ושחייה לילית. למחרת, עם זריחה, יצאו האורחים לסיור מודרך בפארק תמנע, טיפוס אל "הקשת הגדולה", זחילה במחילות הנחושת, וסיום למרגלות עמודי שלמה.

עמודי שלמה המוארים (צילום: ארכיון פארק תמנע)

    עפיפונים בדיונות סמר
    (צילום: ניצן גולן)

בשעות השקיעה נפגשים בדיונות סמר ל"גלגלי אנרגיה" – אפיית עוגיות בצינורות הלוכדים את קרני השמש, הקמת טורבינות רוח, העפת עפיפונים מעל הדיונות, וגלגולים בחול הרך. את ארוחת שישי יסעדו האורחים במסעדת "כפות תמרים" שבקיבוץ אילות.

רגע לפני שחוזרים הביתה יוצאים למסע מרתק בפארק יטבתה – ארבעה חללי משחק וחוויה המתארים את הקמת המחלבה הכי מפורסמת בערבה, חיי הקיבוץ, הרפת והאנרגיה. בחצר, התנסות בחליבה, חיפוש שיני דינוזאור, הנעת כנפי פרפר ומזרקות מים קרירות ומרעננות.

נוסף לתוכנית העשירה, יוכלו המשתתפים לבלות בבריכות השחייה בקיבוצים או מביקורים באטרקציות הקרירות. אורחי "אנרגטי בערבה" ייהנו מבילוי של שני לילות בחדרי האירוח הקיבוציים, על בסיס חצי פנסיון. הזמינו מקומות מראש.

חוויה מטאורית בפארק תמנע (צילום: חגית גל)

חוויה מטאורית בפארק תמנע – הביאו את שק המשאלות

לילה של אסטרונומיה בפארק תמנע – מהפארקים היפים בעולם.

במהלך חודש אוגוסט כוכב הלכת שביט חוצה את שמי הלילה ומשיר אבק של כוכבים מזנבו – פרסאידים. בכל שנה ב-12/8 פארק תמנע לובש חג לכבוד האירוע השמימי הייחודי, מפזר טלסקופים המכוונים אל כוכבי הלכת, צבירי כוכבים ו"שביל החלב" באתרי הפארק המוכרים. מדריכי "הדובה הגדולה" נמצאים בסמוך ומנחים את האורחים באותו לילה – הפטרייה, מקדש האלה חתחור, הר בורג, עמודי שלמה ואחרים – יוארו בתאורה פירוטכנית מרהיבה. לקראת השעה 22:30, עם הינתן האות, מכבים את כל אורות הפארק, האורחים נשכבים על הגב ומביטים אל על בציפייה למטר. זה הזמן להוציא את שק המשאלות.

פארק תמנע נבחר כאתר מומלץ לצפייה בכוכבים. בהזמנה מראש.

סיורי עששיות בתמנע

עוד בפארק בימי שלישי ורביעי בחודשי הקיץ יצא סיור לילי מודרך בין אתרים השונים במוזיאון של הטבע בפארק תמנע. הסיור יחל במבואת הכניסה ויצא אל "דרך האור והצל" המספר את סיפור כריית הנחושת, הפטרייה המדהימה, הר בורג ועמודי שלמה. את הלילה יאירו עששיות.

הסיור יתקיים בהרשמה מראש.

פסטיבל "קמפינג בקצב" בפארק תמנע

חוגגים את חג הסוכות בפארק תמנע עם פסטיבל "קמפינג בקצב" לכל המשפחה. פסטיבל הקצב חוגג 5 והשנה יתארחו אצלנו מיטב אומני הקצב: זוכת האירוויזיון נטע ברזילי, להקת "הווקה פיפל" במופע ווקאלי קומי, אליעד נחום עם כל הלהיטים המוכרים והאהובים, והופעה מקפיצה של סבלימינל.

הפסטיבל ימשך שלושה ימים ושני לילות. אורחי הפסטיבל ייהנו מסדנאות קצב ותנועה, הצגה והפעלות לילדים, סיורים מודרכים בין אתרי הפארק, ארוחת ערב חגיגית ולינה באתר הקמפינג תחת שמי הלילה הזוהרים של המדבר.

פסטיבל קמפינג בקצב יתקיים ב-28-30/9 בפארק תמנע – מהפארקים היפים בעולם.

 

אזור הערבה טומן בחובו שלל אטרקציות התאימות לביקור ובילוי גם בימי הקיץ. סיור ספארי בשמורת חי-בר יטבתה, ביקור בבית האמנויות בנאות סמדר, פארק יטבתה המרענן, אקו-כיף בקיבוץ לוטן, וחוות דרך התבלינים והים.


מרכז התיירות "דרך הערבה" ישמח להעניק מידע על אתרי הביקור, הבילוי והאירוח בערבה הדרומית ולבצע הזמנות לאירועים הקרובים: 08-6616976, www.aravaway.co.il.

תגובות