סיפור של חומר

סיפור של חומר

פריטים מעוצבים מכל סוגי המתכות, המשתלבים עם חומרים נוספים דוגמת זכוכית ושיש. המפגש בין אומנות ועיצוב בגלריית ארטיג'אני

מאת: מיכל אסף
סגנון חיים שמנת
צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

עיצוב מושלם, כמו דברים רבים אחרים בחיינו, עובר בפרטים הקטנים. אותם פריטים שמשלימים, ללא ספק, את המראה הכללי. עולם העיצוב, שהפך עם השנים כר פורה לבעלי מלאכה ואמנים, מאמץ אליו בטבעיות את המגמה, עם היצע מרשים של פריטים בעבודת יד, כפי שמטיבה לייצג גלריית ארטיג'אני (אומנות באיטלקית), המתמחה בייצור ועיצוב פריטים ממתכת.

הגלריה, המתמחה בעיצוב אלמנטים מעולם התאורה והריהוט ופריטים ייחודיים בהזמנה אישית, היא ללא ספק אחת מגלריות הבוטיק הנחשבות בסצנת העיצוב הישראלית, כשהיא מכתיבה אמירה עיצובית ואסתטית, לצד פונקציונליות של מוצריה, כולל האפשרות לשחזר וליצור פריטים מקוריים בעבודת-יד.

החיבור בין אולם התצוגה של ארטיג'אני, הממוקם ברחוב אלפסי בתל אביב, ובית המלאכה, אינו מקרי ומייצג את הייצור המדויק לצרכי הלקוחות בכלל ואדריכלים ומעצבי פנים בפרט.

לצד הטאץ' הייחודי שמוצרי ארטיג'אני מעניקים לבית, הפכו המוצרים לנדרשים במיוחד גם בסצנת עיצוב חדשה ומתפתחת: מלונות בוטיק ברחבי הארץ, כמו גם בבניינים לשימור.

באים מאהבה

"מאוהבים בפליז, בעינינו הוא חומר אצילי". לאה ואנדראה ואנוצ'י (צילום: יח"צ)

"מאוהבים בפליז, בעינינו הוא חומר אצילי". לאה ואנדראה ואנוצ'י (צילום: יח"צ)

גלריית ארטיג'אני נוסדה בשנת 1993 על ידי בני הזוג לאה ואנדראה ואנוצ'י. מה שהתחיל בחיפוש אחר ידיות למטבח שתכננו ועיצבו בדירתם הראשונה בתל אביב, הפך במרוצת השנים לתחנת חובה עבור מעצבים ואדריכלים שביקשו להעניק ציביון ייחודי ושונה לעבודותיהם. בתחילת דרכם התמקדו בני הזוג בעיצוב ידיות מחומרים שונים. אלה משכו את תשומת לב הלקוחות בזכות האיכות, הגימור והירידה הבלתי מתפשרת לפרטים הקטנים. הפריטים שנראו כמיובאים מאיטליה ולא מיוצרים בעבודת-יד בחלל הצמוד לאולם התצוגה, היו רק ההתחלה של סדרות שלמות מקולקציה מגוונת של פריטים, הכוללת ידיות לריהוט, מתלים ואביזרי אמבט, לצד תיבות דואר, שילוט, מזוזות, מערכות אינטרקום ועוד. לצד פריטים אלה, מוצגים בגלריה גם פריטי ריהוט מברזל בשילוב פליז, דוגמת שידה ליד מיטה, שולחן קפה ועוד. בעניין זה מביעים בני הזוג ואנוצ'י את חיבתם לפליז. "אנחנו מאוהבים בפליז, שבעינינו הוא חומר אצילי, ונהנים לשלב אותו בברזל", הם אומרים. "גם הנגיעה בברזל היא יצירה בפני עצמה של פריטים בקווים מינימליסטיים ועדינים".

מסקיצה לפריט מעוצב

אנדראה, שמאחוריו ניסיון עשיר בעיצוב וייצור לפי הזמנה, ולאה, שניחנה בחוש עיצובי ואסתטי, מלווים ומייעצים מניסיונם בכל שלב, החל מבחירת הסגנון העיצובי, דרך גיבוש הסקיצה ובחירת החומרים ועד לקבלת המוצר המוגמר.

"אנו משקיעים מאמצים בייצור מוצרים העומדים במבחן הזמן, הן מבחינת העיצוב והן מבחינת עמידותם. כל הפריטים שאנו יוצרים מייצגים את השילוב בין רגישות אסתטית וחשיבה יצירתית, כך שיתאימו לדרישות הלקוח ויאפשרו לבעליהם ליהנות מנוחות וחיוניות לאורך שנים ארוכות", מספרת לאה ואנוצ'י.

צילום: יח"צ

צילום: יח"צ


F - ARTIGIANI DESIGN & CRAFT | ארטיג'יאני
אלפסי 24, תל אביב עם חניה צמודה | טל.  03-6839796 | artigiani.co.il

תגובות

Comments are closed