‬SMART KITCHEN‬ – הדור החדש

‬SMART KITCHEN‬ – הדור החדש

עיצוב עכשווי, המנצל בחוכמה את שטח החלל ונותן מענה מושלם למקום עבודה ולשטחי אחסון - בקולקציית המטבחים החכמים מבית אביבי

מאת: מיכל אסף (צילומים: יח"צ)
Designer סגנון חיים

המטבח, כך על פי מחקרים שנערכו בעשור האחרון, הוא החדר בו אנו שוהים במשך היום יותר מבכל חדר אחר בבית. במטבח אנו מבשלים, אוכלים ומעבירים זמן איכות, לבד או במסגרת משפחתית. בישראל, אף יותר מבמקומות אחרים בעולם, יש למטבח מקום של כבוד בהווי המשפחתי – רבים מהישראלים מבשלים ואוכלים ארוחות משפחתיות על בסיס יומי, וזאת בנוסף לארוחות המסורתיות של שבת וחג וההתכנסויות החברתיות.

החיבור לחלל המגורים

עד לפני מספר שנים שימש המטבח בעיקר כחדר פונקציונלי לבישול ולאכילה, שהיה ממוקם ותחום בחלל סגור, נפרד משאר חדרי הבית. בשנים האחרונות, בין השאר בגלל אילוצי מקום, מתחזק הטרנד של חיבור המטבח לחלל המגורים והפיכתם לחלל אחד פתוח וגדול. שינוי זה הביא עימו בשורה חדשה ומרעננת בתחום חלוקת חללי הבית, אך גם יצר דילמות עיצוביות ותכנוניות, לדוגמה, התייחסות עיצובית לאופן שילוב ארונות המטבח כרהיטים בחלל המגורים, או הצורך לשמור על סדר וניקיון באזור שחשוף לחלל הראשי של הבית אך נועד, למעשה, לבישול.

צילום: יח"צ

מטבח מדגם ART במצב סגור ובמצב פתוח

ההגדרה החדשה של חלוקת החללים בבית מכתיבה מציאות המאלצת אותנו להתפשר על גודלו ועיצובו של המטבח – זאת למרות שעדיין כולנו חולמים על מטבח גדול, מרשים ומרווח, שגם יהיה נוח לעבוד בו וגם נתגאה להציגו.

בכדי לממש את החלום ולהפוך אותו למציאות מתבקשת מציאת פתרונות חכמים לשני נושאים עיקריים. הראשון מתייחס לגודל המטבח: שטח מטבח ממוצע הינו 3 מ"ר – אזור שאמור להכיל בתוכו מספר לא מבוטל של אלמנטים הכרחיים לתפקודו השוטף: משטחי עבודה, שטחי אחסון לכלים, מזווה למזון ומכשירי חשמל, וכן אזור אכילה. לשם כך יש למצוא פתרונות ארגון הגיוניים, יעילים ונוחים לתפעול של אזורי המטבח השונים גם בשטחים מצומצמים.

הנושא השני מתייחס לנראות המטבח: מטבח הוא אזור פעיל שנועד להכנת מזון ולאכילה, והוא בעל פוטנציאל גבוה להיות עמוס ומלוכלך. פתרונות להסתרת הבלגן כאשר המטבח אינו בפעילות יפתרו בעיה זו.

צילום: יח"צ

מטבח מדגם TONE במראה בטון גולמי

פתרונות יצירתיים

חברת אביבי מטבחים, מהמובילות בארץ בתחום תכנון ועיצוב מטבחים והמייצרת מטבחים למעלה מארבעים שנה, הבינה את מורכבות הנושא והגתה את רעיון ה-SMART KITCHEN – קולקציית מטבחים חכמים ופונקציונליים בעיצוב עכשווי, המנצלת בצורה חכמה את שטח החלל הנתון, ומספקת מגוון של פתרונות עבודה ואחסון, תוך כדי יצירת תחושה של מרחב וגודל, כאשר היא מותאמת גם לחללים קטנים.

הקולקציה מושתתת על מספר תובנות:

חיסכון – ניצול חכם של שטחי אחסון מבוזבזים.

דינמיות – אפשרויות חכמות להגדלת שטחי העבודה והאכילה.

חדשנות – שימוש בחומרים מתקדמים ומוצרים מתוחכמים.

עיצוב נקי – הסתרה של כלי מטבח ומוצרי חשמל.

התאמה – אפשרות לתכנון המטבח בגדלים שונים מבלי לפגוע בעיצוב הבסיסי.

צילום: יח"צ

מטבח מדגם THE WALL, במראה פתוח

בכל אחד מהמטבחים בקולקציה החדשה הוטמעו פתרונות יצירתיים, שמבוססים על תובנות ה-SMART KITCHEN ושיכולים להשפיע משמעותית על חיי היומיום של המשתמש במטבח.

פתרונות בתחום ניצול שטחים לא מנוצלים – כדוגמת תוספת של מגירות אחסון הממוקמות בשטח הפנוי שנמצא בתחתית המטבח (הצוקל). או פתרונות המגדילים את שטחי העבודה והאכילה – על ידי שימוש במשטחים מוסתרים שנשלפים ומסילות חכמות, וכן פתרונות המסתירים את כל בלגן המטבח, בעזרת מערכת של דלתות ומחיצות. כל המטבחים בקולקציה מצוידים במכשירי חשמל מהמתקדמים ביותר, וברוח הקידמה – גם תחנות לעגינה של טאבלטים, סמארטפונים ומערכות שמע. קולקציית המטבחים מתהדרת בקו עיצובי עכשווי, ובנויה מחומרים חדישים, הכוללים, בין השאר, חיפויי עץ מיוחדים, קוריאן, נירוסטה ואף בטון.

========================================================================

חדשנות, יעילות ונוחות

חברת "אביבי מטבחים", הפועלת למעלה מארבעה עשורים, שותפה עם לקוחותיה בהטבעת חותם אישי בחדר החשוב בבית – המטבח. הקו העיצובי של החברה משלב בין הטרנדים האחרונים והעכשוויים ביותר בעולם העיצוב, לבין פרקטיות, נוחות ויעילות. המפגש בין הצרכים הייחודיים לכל מטבח לבין הרעיונות היצירתיים, מאפשר ללקוחות לעצב חוויה חדשנית ואיכותית במיוחד, המותאמת לאופי המטבח שלהם. שני מפעלי החברה, בבני דרום בדרום ובכרמיאל בצפון, מייצגים את ה"אני מאמין" הירוק של אביבי מטבחים. המפעלים מצוידים במיטב המיכון הטכנולוגי, מהמתקדמים בעולם, שמאפשר להגיע לרמות הגימור הגבוהות ביותר, תוך הקפדה על תהליכי ייצור ירוקים בטכנולוגיה מתקדמת, שיטות ותקנים אירופאים (ISO 9001), שימוש בחומרי גלם ופרזול איכותיים ביותר ושמירה קפדנית על הסביבה. מדגמי המטבחים ניתן להתרשם בחמשת אולמות התצוגה של החברה ברחבי הארץ.

========================================================================


www.avivi.com

תגובות

Comments are closed