מוסף SilicoNegev: פתח דבר

מוסף SilicoNegev: פתח דבר

מאת: גדעון שביט
SilicoNegev טכנולוגיה והייטק

גדעון שביט (צילום: ליצ'י)

תחרות SilicoNegev לבחירת יזם ההייטק המצטיין בנגב לשנת 2017 היא פרי של שיתוף פעולה בין מט"ע – מרכז טכנולוגיות עתידיות בנגב, שנוסדה בהנהגתו של אברהם סרוסי ז"ל, מנהל הקריה למחקר גרעיני בנגב לשעבר, במטרה לסייע ולקדם מיזמי חדשנות טכנולוגית בנגב, יחד עם קהילת TECH7.

הנגב ובמיוחד העיר באר-שבע נמצאים כיום בתנופת פיתוח טכנולוגי חסרת תקדים ואנחנו בעמותת מט"ע מעוניינים לעודד ולסייע ליזמים בפיתוח חדשנות טכנולוגית בנגב.

במשך שנים היה הנגב שם נרדף לפריפריה נידחת, בבחינת רחוק מן העין רחוק מן הלב, שלא הצליח להתרומם לגודל החזון שהציב בן-גוריון לפיתוחו. בשנים האחרונות מתחוללת בו מהפיכה של ממש שראשיתה בהקמת פארק תעשיית רותם, בהעתקת בסיסי ההדרכה של צה"ל והקמת עיר הבה"דים, המשכה בהקמת פארק ההייטק החדש בסמיכות לאוניברסיטת בן-גוריון, ובעתיד העתקת יחידות העילית הטכנולוגיות של צה"ל לנגב בתחומי המודיעין והתקשוב.

בפארק, שהוא גולת הכותרת של מאמץ הפיתוח הטכנולוגי בנגב, פועלות כיום עשרות חברות הייטק, מקומיות ובינ"ל, לצד מטה הסייבר הלאומי. כל אלה לצד חממות, חללי עבודה וקהילות טכנולוגיות יצרו ביחד אקו-סיסטם טכנולוגי נדיר המהווה כוח משיכה עצום ליזמים, ממציאים וסטארט-אפיסטים.

כעת המשימה של כולנו, כל אלה שאכפת להם מהנגב, היא להמשיך את גלגל התנופה על מנת למשוך לנגב עוד ועוד אנשים, יזמים וחברות ולייצר בו מנופי צמיחה טכנולוגיים חדשים. חברי הנהלת מט"ע, שהינם בעלי ניסיון רב בתעשייה והעסקים בכלל ובתחום ההייטק בפרט, מחויבים כולם למשימה זו. הם פועלים ומשקיעים ממרצם בהתנדבות ותחרות SilicoNegev היא ביטוי נוסף לכך.

בזמן הקמת העמותה קיבלנו סיוע מהסוכנות היהודית ומהקריה למחקר גרעיני בנגב (קמ"ג) כאשר רוב חברי ההנהלה הינם יוצאי קמ"ג ואשר חלקם השתלבו בקהילת העסקים בישראל. כל חברי ההנהלה ראויים לברכה על פועלם: ד"ר אלי אברמוב, צבי קוצר, מיקי רון, עזרי גונן, דר׳ יצחק שריר, דב ברק, צבי בוגר, ד"ר זאב בורשטיין, ד"ר יפעת ברקת, עו"ד גדעון נתיב, דוד נוסבאום ומנכ"ל העמותה, נתן מזור.

נשמח לשתף פעולה עם כל ארגון וכל אדם שיהיה מעוניין להצטרף למאמץ הלאומי החשוב של פיתוח הנגב.


הכותב הוא יו"ר עמותת מט"ע - מרכז טכנולוגיות עתידיות בנגב

תגובות

Comments are closed