קבוצת שפונדר פדלון מאיתור הקרקע ועד אכלוס ברמת גמר

קבוצת שפונדר פדלון מאיתור הקרקע ועד אכלוס ברמת גמר

קבוצת שפונדר פדלון הינה קבוצת בנייה יזמית מקבוצות הנדל"ן המובילות בישראל. לקבוצה זרוע ביצוע קבלנית מהוותיקות בארץ, בעלת סיווג קבלני בלתי מוגבל המאפשר לה שליטה על איכות הפרויקט משלב הייזום ועד גמר הביצוע

מאת: מערכת מצוינות בבנייה (צילומים: יח"צ)
מצוינות בבנייה נדל"ן

את החברה הקימו בני הדור הממשיך של שתי המשפחות פדלון ושפונדר, הבנים: רועי ועידו פדלון, ארז שפונדר ושי שפונדר המכירים עוד מימי בית הספר. למעשה מדובר באיחוד של שתי קבוצות בבעלות משפחתית הנטועות עמוק בתחום הבנייה, היזמות והנדל"ן עוד משנות ה-70 , כיזמים וכקבלנים. הארבעה הבינו כי על מנת למקסם את היתרונות והניסיון של שתי החברות לביצוע איכותי ויעיל, יהיה זה נכון לאחד כוחות. כך הוקמה קבוצת שפונדר פדלון.

"קבוצת שפונדר פדלון מתמחה ביזמות וניהול נכסים כאשר הזרוע הביצועית של קבוצת פדלון מתמחה בבנייה הנדסית, ציבורית ופרטית ובעשור האחרון ביצעה פרויקטים המשלבים ידע ויכולת טכנולוגית מתקדמת ומשמשת כקבלן הבית של בית החולים תל השומר, בין היתר הקימה לבית החולים, תוך מורכבות הנדסית וביצועית גבוהה את המרכז האוטואימוני ומרכז הטרשת הנפוצה. הקבוצה יוזמת ומבצעת פרויקטים יוקרתיים ומרהיבים.

"מלבד מומחיות בביצוע פרויקטים ייחודיים ומורכבים, מתמחה הקבוצה באיתור קרקעות באזורי ביקוש בארץ, השבחתן ולאחר מכן הקמה של פרויקטים הנמסרים במצב של גמר מלא ובאיכות גבוהה במיוחד. הדוגמה הבולטת ביותר למומחיות זו היא הפרויקט המקודם בראשון לציון. קבוצת שפונדר-פדלון רכשה מהיזם גיורא (גיגי) שפירא (חברת שער מבנים) זכויות לבניית כ 8700 מ"ר משרדים תמורת כ-40 מיליון שקלים. קומפלקס התעסוקה והמשרדים החדש, המכונה מתחם גיגיס, ממוקם באזור התעשייה במערב ראשון לציון, סמוך לסינמה סיטי ושטחו הכולל משתרע על פני כ-37,000 מ"ר.

בעלי קבוצת שפונדר פדלון – רועי ועידו פדלון שי וארז שפונדר

הקבוצה מציעה לרוכשים משרדים למכירה בגימור מלא בגדלים של 24 מ"ר ועד 120 מ"ר לפי כ 14,400 שקלים למ"ר. עלות פרויקט הבנייה של השטח שאת זכויותיו רכשה קבוצת שפונדר פדלון במתחם, עומדת על כ-100 מיליון שקלים. כרגע מתנהלים מגעים למכירה של חלק מהמשרדים אותם תקים. מהקבוצה נמסר כי למעלה מ 30% מהמשרדים למכירה בפרויקט כבר נמכרו למשתמשי קצה ולמגוון רחב של בעלי מקצוע כגון : רו"ח, עו"ד, סוכני ביטוח, רופאים ולכלל המקצועות החופשיים.

ארז שפונדר, מבעלי קבוצת שפונדר פדלון: "לראשון לציון פוטנציאל רב מבחינת הגידול בצורך במתחמי תעסוקה חדשים. כאחת הערים הגדולות בארץ, נותנת ראשון לציון מענה תעסוקתי לא רק לתושבי העיר עצמה אלא גם לכל אזור השפלה מצד אחד ובת ים מצד שני. תכנית המתאר של ראשון לציון מחביאה בתוכה הוראות לפיתוחם של אזורי תעסוקה רבים בעתיד הקרוב בשל גידול האוכלוסייה הצפוי בראשון לציון בשנים הבאות, על כן אזורי מסחר ותעסוקה חדשים צפויים להיות מבוקשים מאוד".

את המתחם תכננו האדריכלים דוד בכר ולארי טולדו ואת תכנון הפנים של מתחם המשרדים של קבוצת שפונדר פדלון, מבצע האדריכל משה חכמון. חכמון אף מתכנן לקבוצה מתחם נוסף של משרדים ומסחר באזור התעסוקה ספיר בעיר נתניה ב"קונספט" דומה של הקבוצה הידוע בשמו "מיני מקסי".

שיטת מיני מקסי: משרד קטן בתשואה גדולה

מיני – מקסי היא שיטה ייחודית של תכנון ושיווק בנייני משרדים בפריים לוקיישן במתכונת בה כולם מרוויחים. במסגרת השיטה הקבוצה מתכננת מרכזי עסקים המאגדים משרדים קטנים בתכנון מודולרי . יחידות משרד בנות כ-25 מ"ר היכולות לגדול לכדי 50 מ"ר ו-100 מ"ר. היחידות הקטנות נמכרות למשקיעים או לבעלי עסקים קטנים הזקוקים למשרד עבור 2 – 3 אנשים.

זהו פתרון למשתמשי קצה ולמשקיעים, שקשה מאוד למצוא כיום במיוחד באזורי עסקים גדולים ואלגנטיים ובמיקומים עדיפים מאחר וברובם משווקים חללים גדולים לחברות בסדר גודל בינוני וגדול. המשרדים הקטנים נמכרים במחיר גבוה במיוחד למ"ר אך סך המחיר ליחידה נחשב נמוך ומאפשר תשואה נאה על השכרת הנכס עבור המשקיעים. כך למשל יכול משקיע לרכוש יחידת משרדים בפחות מ-400 אלף שקל ולהשכירה בכ-2500 שקל לחודש . הבניינים מתוחזקים ומנוהלים בצורה קפדנית וברמה גבוהה ומהווים אלטרנטיבה שאין עוד כמותה בישראל.

רועי פדלון, מבעלי קבוצת שפונדר פדלון: "לקבוצת שפונדר פדלון זרוע ביצועית משלה, דבר המאפשר לה לתת לרוכש משרד בגמר מלא במחיר בר השגה ולא בצורת מעטפת. הדבר המאפיין את החברה בכל מתחמי הנדל"ן המניב אותם היא מפתחת, מעניק לקונה משרד בגימור מלא וכניסה למתחם במצב שהוא כבר גמור ולא כאתר בנייה כשיש לבצע עבודות רבות בבניין, במעלית ובקומה. עוד נושא עליו שמה החברה דגש, הוא עניין ההומוגניות של כל המשרדים אותם היא משווקת, כך שגם שנים לאחר שהמתחם מאוכלס ישנה אחידות במראה של כל המשרדים שלה" .

אחת הדוגמאות ליוזמה של פרויקט בשיטה זו היא בית פדלון-שפונדר באזור התעשייה פולג בנתניה המשתרע על 20,000 מ"ר בנוי ועוד חניון בשטח של כ-10,000 מ"ר. הבניין משלב בתוכו 2 קומות מסחר ועוד 4 קומות משרדים במגוון רחב של גדלים המציעים פתרון, גם לעסקים המחפשים משרדים קטנים במסגרת שיטת השיווק הייחודית על פי מודל תשואות מיני מקסי.

פרויקטים מרכזיים של החברה: הקבוצה מבצעת פרויקטים יוקרתיים ומרהיבים בת"א, רעננה, חדרה, הרצליה, נתניה וראשון לציון. פרויקט ניצנים בירוקה בכפר סבא הירוקה, פרויקט love בכפר סבא הירוקה, פרויקט וילה V8 בשכונת הפארק בעיר חדרה, רשת דיור מוגן פרוטאה, מגדל לאון ברחוב הרברט סמואל, מלון העסקים – פאבליקה בהרצליה ובית הספר האמריקאי באבן יהודה.

תגובות