רשת ביטחון: חידושים וחדשנות

רשת ביטחון: חידושים וחדשנות

מאת: מערכת 'רשת ביטחון'
טכנולוגיה והייטק רשת ביטחון

החדשנות מובילה לעולם אבטחה חדש

ניר גלבוע ׁׁ(צילום: צוות 3ׂ)

מנכ"ל צוות 3, ניר גלבוע: "אנו מתמקדים בהייטק, באנרגיה ובתאגידים בינ"ל, כדי להימנע מחובת המכרזים. המכרזים נועדו להוזיל מחיר, אך בפועל הם פוגעים באיכות השירות שקבוצת צוות 3 אינה מוכנה להתפשר עליה"

בימים הקרובים יתקיים כנס האבטחה הארצי השנתי ביד בנימין, ולשם תביא צוות 3 את הבשורה שלה – חדשנות שתוביל לעולם אבטחה חדש. זאת בעקבות החלטה אסטרטגית של מנכ"ל הקבוצה, ניר גלבוע, לשנות את תפיסת היסוד המובילה רבות מחברות האבטחה בישראל – התמקדות במכרזים ציבוריים.

החלטת צוות 3 להתמקד בלקוחות מתחום ההייטק, תאגידים בין-לאומיים וחברות מתחום האנרגיה, שחוק חובת המכרזים לא חל עליהם, מיועדת לאפשר לקבוצה להציע את יתרונותיה האיכותיים, בלא פשרות הנובעות ממחיר נמוך. כפי שהחברה למדה בעבר, מכרזים כאלה עלולים להיות מכרזי הפסד, הפוגעים בזכויות העובדים.

כפועל יוצא, זוכה החברה כבר היום בהגמוניה בעולם ההייטק ומובילה פרויקטים גדולים וחשאיים בתחום האנרגיה. כיום ניתן לומר בוודאות, שהחלטה זאת הזניקה את צוות 3 למקום טוב יותר, בהתמודדות בענף האבטחה, בארץ ובעולם. אולם, אין זאת הבשורה היחידה שמביאה את צוות 3. כך למשל הקימה החברה מוקד הפועל 24/7 לטובת תמיכה וטיפול בתקלות אצל לקוחותיה. דוגמV אחרת היא הדרישה מהעובדים בקבוצה לבצע את משימותיהם באמצעות תוכנת ניהול בזמן אמת. תוכנה זאת מותקנת במכשירים הניידים, ומדווחת למנהלים על עמידה בביצוע המשימות, על פערים, ביצוע ביקורות מנהלים ועוד. כך מתאפשרת להנהלת החברה שליטה ובקרה אפקטיביים וסטנדרט שירות גבוה.

הבשורה הנוספת של צוות 3 לקראת הכנס הארצי היא הקמת "Team3 Venture", קרן להשקעות בעולמות בהן פועלת הקבוצה. הקרן היא הזרוע דרכה פועלת צוות 3 לאיתור השקעות ובחינת שיתופי פעולה במיזמים טכנולוגיים ייחודיים, חדשניים ופורצי דרך, המשיקים לתחומי פעילות החברות שבקבוצה.

מנכ"ל הקבוצה, ניר גלבוע: "מנהלי הרכש והחשבים בחברות ההייטק, באנרגיה ובתאגידים בין-לאומיים, יודעים כי בעבור כל שקל שהם משלמים הם מקבלים תמורה גדולה ואיכותית יותר. אני מקווה שיבוא היום בו גם הגופים הציבוריים ישכילו להבין ששירות זול עולה ביוקר".


צילום: DegelUS

נלחמים בקורוזיה

טכנולוגיות חדשות למלחמה בקורוזיה במטוסים ובציוד מבצעי

חברת דגל יו. אס., בשילוב עם חברת שילד מארה"ב, פועלות לספק פתרון לבעיית הקורוזיה (החלדה), הפוגעת במטוסים ובציוד מבצעי יקר של צה"ל ושל חיל האוויר. בעיית הבלאי במטוסים, כמו גם בציוד מבצעי, נוצרת כתוצאה מהלחות והמליחות הקיימות באוויר. חיל האוויר וצה"ל מודעים לנושא ומחפשים זה זמן רב פתרונות לבעיה. הפתרון מבוסס הפטנט של חברת דגל יו. אס., בשילוב עם חברת שילד, המורכב מכיסוי בעל מספר שכבות, יודע לספוח לתוכו את הלחות ולנדף אותה לאוויר, למנוע כניסת מים ולצפות את האובייקט עליו הוא מגן בשכבת VCI ייחודית.

הכיסויים של חברת שילד (Envelop Covers) מותקנים בכל ספינות הצי האמריקאי, וכן שומרים על התקנים קריטיים במטוסי חיל האוויר האמריקאי, על ציוד אלקטרוני ועל כלי נשק. הפתרון המוצלח מוצע על-ידי חברת דגל יו. אס. ליחידות שונות בצה"ל, כמו גם לחברות שונות בתעשייה האזרחית, ביניהן חברת החשמל ובתי הזיקוק, הזקוקים לכיסויים לצורך הגנה על ציוד יקר הנמצא באחסון.


צילום: פלסן

רכב רב-משימתי טקטי עם מיגון מקיף

רכב ה"סנדקאט" מבית פלסן תוכנן לאתגרים מבצעיים משתנים, ולמגוון רחב של משימות

רכב ה"סנדקאט" מבית פלסן, הוא רכב רב-משימתי טקטי עם מיגון מקיף נגד ירי ומטענים. גוף הרכב בנוי כולו מחומרים מרוכבים, דבר שמפחית את משקלו, משפר את יציבות הרכב ויכולת הנסיעה בשטחים קשים ומציע יכולת עבירות גבוהה בהרבה מהמקובל בכלי רכב ממוגנים. הרכב עוצב ותוכנן כולו בפלסן ומיוצר כולו במפעל פלסן בסאסא ישראל.

הרכב המשוריין, ברמת מיגון גבוהה של STANAG3 תוכנן לאתגרים מבצעיים משתנים, ולמגוון רחב של משימות כגון: ביטחון שוטף לאורך הגבולות, הגנת שיירות, פעילות במרחבים אורבניים, בשטחים מורכבים ובאירועי טרור . ל"סנדקאט" מגוון דיגומים הניתנים להתאמה מודולרית פנימית וחיצונית לצרכיו המבצעיים של הלקוח. לדוגמה רכב אמבולנס, רכב חילוץ והצלה, רכב פיקוד ושליטה, רכב תצפית ומודיעין, ועוד והוא מצויד במערכות מתקדמות ביותר של תצפית, מערכות לראיית לילה, מערכות נשק ועוד.


רכבים משוריינים לקראת האולימפיאדה

חברת כארמור פתרונות משולבים ברכב זכתה במכרז בינ"ל לאספקת רכבים משוריינים עבור המשטרה הצבאית של סאו פאולו, ברזיל, כחלק מההיערכות במדינה לקראת האולימפיאדה שתתקיים השנה בברזיל

לאחר תהליך של מכרז בין-לאומי זכתה חברת כארמור פתרונות משולבים ברכב בע"מ (המוכרת כמובילה בתחום הרכבים הייעודים המיוחדים), בהזמנת שמונה רכבים משוריינים עבור המשטרה הצבאית של סאו פאולו שבברזיל; ארבעה רכבים משוריינים לפיזור הפגנות וארבעה זאבים כרכב הובלת צוותים מרכבי הדגל של כארמור שהם מוכרים בצה"ל.

הרכבים יוצרו בתיאום מלא עם המחלקות הרלוונטיות במשטרה המקומית, תחת לחץ זמן עקב ריבוי אירועים לקראת משחקי אולימפיאדה הצפויים להתקיים השנה בברזיל. הרכבים שסופקו נמצאים בשימוש המשטרה המקומית ואחרי תקופת הכשרה והדרכה מקומית אף נצפו בעבודה לאחרונה ברחובות סאו פאולו בעת הפגנה סוערת.


צילום: יורוקום

מחשוב קשיח כמענה לדרישות השוק הביטחוני

יורוקום נכנסת לתחום המחשבים והטאבלטים המוקשחים ותחל לשווק בישראל את סדרות ה- Toughbook וה-Toughpad של Panasonic

חברת יורוקום, נציגתה הרשמית של Panasonic בישראל, הודיעה היום על כניסתה לתחום המחשבים והטאבלטים המוקשחים של המותג היפני עם השקתם של שמונה דגמים המאופיינים ברמות קשיחות שונות ובהתאמה למגזר הפרטי, התעשייתי והביטחוני.

לדברי אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום, "ההחלטה להיכנס לתחום המחשוב הקשיח עלתה בעקבות הביקוש הגובר מצד לקוחות מעולם התעשייה והביטחון לפתרונות אינטגרטיביים שכוללים מעבר למצלמות אבטחה ומערכות הקלטה גם מכשירים מוקשחים שמותאמים באופן אופטימלי ליצירת תוכן".

"בשנה האחרונה", מוסיף גרינבוים. "הגיעו נציגי פנסוניק לישראל ונחשפו לפעילות הענפה שמתבצעת כאן בתחום פתרונות האבטחה שמיוצאים לכל רחבי העולם שבמרביתם ישנה דרישה גם לשלב מחשוב קשיח. לאור זאת החליטו בפנסוניק לסמן את ישראל כאחד מהשווקים המתפתחים בתחום המחשוב הקשיח מה שאומר תמיכה מאסיבית בחברת יורוקום בכל הקשור לתמחור, לזמינות המוצרים ולתמיכה בשירות".

צילום: יורוקום

כל המוצרים של פנסוניק בסדרת ה- Tough, מעבר לעיצוב האלגנטי ולמפרט המרשים, עומדים בתקנים המחמירים ביותר כדוגמת IP65, IP66 ו- 810G בכל הקשור לנפילות, לרעידות, לעמידות לאבק, למים ולטמפרטורות קיצוניות. יכולת העמידות של סדרת ה-Tough מתאפשרת, בין השאר, הודות לשימוש בפיברגלס ומעטפת מגנזיום חזקה במיוחד פרי פיתוחה של פנסוניק. המעטפת הינה קלת משקל וכוללת בולמי זעזועים מתקדמים. המעטפת מאפשרת הגנה מפני רטיבות (עד 2 מטר במים), עמידות בפני נפילות מגובה של עד 180 ס"מ, עמידות בפני לחץ של עד 100 ק"ג ועבודה בטמפרטורה קיצון של בין מינוס 20 עד 60 מעלות צלזיוס.


המהפכה הדיגיטלית מגיעה לניידות המשטרה

יורוקום החלה לשווק בישראל את מערכת Panasonic Arbitrator 360° HD

מערכת צילום קשיחה וניידת המותקנת בניידת המשטרה ומאפשרת צילום 360 מעלות באיכות FullHD לאיסוף, לתיעוד ולהקלטת ראיות בכל היקפי הניידת. יורוקום, נציגתה הרשמית בישראל של Panasonic הודיעה לאחרונה על השקתה של מערכת ה-Arbitrator 360°™ HD – הדור הבא של מערכות האבטחה הניידות, שמאפשרת לכוחות האבטחה תיעוד, העברה וניהול ראיות דיגיטליות שנאספו בכל היקפי הניידת באיכות הגבוהה ביותר, בתנאי תאורה וחשכה ולמרחק של מאות מטרים.

מצלמת ה-Arbitrator 360° HD עונה על כל צורכי השוטרים, בין אם הם רוצים לראות את לוחית הרישוי של רכב בחשכה מוחלטת, או לתעד פעילות חשודה ממרחק של מאות מטרים. היא גם מאפשרת לשוטרים ולגורמים האמונים על ביטחון הציבור ליהנות מתיעוד ראיות נייד באמצעות סרטונים, המשפר את בטיחותם, מוביל לתוצאות טובות יותר בהליכים המשפטיים ומחזק את האמון והקשר עם הקהילה.

מערכת Arbitrator 360° תומכת בצילום באמצעות עד חמש מצלמות HD בו-זמנית, כדי להציג תמונה מלאה של 360° בתוך רכב החירום ומחוצה לו. המצלמה הקדמית שלה מצלמת שדה ראייה של 65 מעלות באיכות 1080p Full HD ומתהדרת בזום אופטי של 30X וזום דיגיטלי של 12X, כלומר יכולת זום כוללת של 360X.

ה-Arbitrator 360° HD תוכננה לתמוך ביכולות שידור ושליטה מרחוק, כך שהיא מאפשרת להעניק תמיכה בזמן אמת מהמשרדים או מחמ"ל נייד. ה-Arbitrator 360° HD גם מציבה רף חדש לפעולה בתנאי חשכה, עם יכולת צילום תמונות בחשכה כמעט מוחלטת. היא משתמשת בחיישן CMOS החדש של Panasonic שמשפר את מידת הבהירות של תמונות קשות לפענוח, כגון לוחיות רישוי במקומות חשוכים.

המצלמות הממוקמות בצדדים ומאחור מספקות רזולוציה של 720p HD, עם שדות ראייה אופקיים של 150 מעלות ושדות ראייה אנכיים של 93 מעלות, המאפשרים לראות תמונה מלאה של המתרחש סביב הרכב. יש לה גם מיקרופון המאפשר לשוטרים להקליט שמע ממרחק של קרוב ל-1.5 מטר בתדירות של MHz‏900. בנוסף, השוטר יכול לשלוט בכל מכשיר מחובר הפועל מהרכב במתח של 12 וולט בעזרת תכונת שליטה חדשה בכלי עזר.

יחידת עיבוד הווידיאו של המערכת תומכת בחיבור של עד 2 כונני SSD בנפח GB‏512 עם תמיכה מלאה בטכנולוגיית PoE (העברת מתח ההפעלה ברשת התקשורת) למצלמות IP המחוברות. המערכת גם כוללת מפתח נעילה שמגן מפני שיבוש הראיות הדרושות להליכים משפטיים. ניתן גם להגדיר שהצילום יופעל על ידי גורמים מוגדרים מראש, כגון סירנת הרכב, זיהוי פגיעה או מכשירים אחרים. בנוסף, המערכת Arbitrator 360° HD תוכננה לעמוד בדרישות המחמירות של סביבה ניידת – היא נבדקה בתקן MIL-STD-810G ובעלת עמידות לזעזועים, רעידות ומצבים קשים נוספים.


דור החירום החדש

ניהול דיגיטלי של מצבי חירום בלחיצת כפתור

בימים אלו משיקים חברת שלומי אדר ושות', המתמחה במצבי חירום, בשיתוף חברת התוכנה טופ סלושנס, כלי מבצעי חדשני, אשר מאפשר את המשך הפעילות והתפקוד התקין לאורך זמן לכל ארגון ועסק בזמן משבר ואירוע חירום. כלי זה מבוסס על מתודולוגיה וטכנולוגיה לניהול המשימות בשגרה ובחירום באופן דיגיטלי ובזמן אמת באמצעות לחיצת כפתור. הכלי החכם מספק פתרון פרואקטיבי מקיף לניהול מכלול אירועי חירום פוטנציאליים, שעשויים להתרחש באמצעות יישום צעדים מובנים בצורה נגישה ויעילה לטיפול, סיכול ומניעה ואף צמצום היקף הנזק. החל מרעידת אדמה, שריפה, הצפה, הפסקות חשמל, פגעי מזג האוויר, התקפת טילים, מתקפת טרור ועוד.

הכלי הדיגיטלי החדש מאפשר לכל ארגון, חברה, או רשות, לקחת בחשבון את כלל מימדי הפעילות להמשך רציפות תפקודית מבפנים ומבחוץ ולהתחשב בכל הגורמים השונים מולם הוא פועל. "הטורח בשגרה לקראת מוכנות במצבי משבר יעמוד איתן וחזק גם בעת חירום", מציין שלומי אדר, מנכ"ל החברה. "ארגונים וחברות רבות השכילו לשנות את דפוסי פעילותם השוטפת על-ידי כך שהחלו לפעול בימי שגרה על מנת להיערך בשעת חירום, מתוך ראיה שמצב חירום עשוי להתרחש עכשיו ומייד ומוטב להיערך אליו ככל שניתן בקפידה וביסודיות.

איל ברנע, משנה למנכ"ל טופ סולושנס מציין כי, "הפתרון שלנו מספק פלטפורמה טכנולוגית לניהול ומעקב שוטף ומבצעי אחר כלל המשימות הנדרשות במצבי החירום וההחלמה העסקית באופן האפקטיבי ביותר על פי תרחישי הייחוס והסיכונים שמייחדים את מדינת ישראל". לדבריו, עד היום רוב הארגונים מנהלים את מערך החירום באופן ממוחשב אך ללא יד מכוונת בשלל רב של סוגי מידע אלקטרוניים שמתורגמים בדרך כלל להפעלה ידנית. שיטה זו מסורבלת ומקשה על שמירת יכולת השליטה והניהול של הרציפות התפקודית בעת משבר, זוהי גם הסיבה העיקרית שארגונים, חברות ועסקים רבים נמנעו מהכנה מקיפה ומספקת לזמן חירום עוד בימי שגרה. בפועל, שימוש בכלי החדש מאפשר לכל ארגון חיסכון כלכלי, עמידה בדרישות רגולציה, אופטימיזציה של תהליכי ההכנה והתנהלות תקינה בזמן משבר ואף הזדמנות עסקית.

המודול החדש מסייע לכל עסק לנהל את מערך החירום בלחיצת כפתור, ללא כשלים, על מנת לשמור על חוסנו בזמן משבר. באמצעותו ניתן להגדיר מראש את נקודות התורפה, להצליב את המידע ולסנכרון שלו עם תהליכי העבודה הנדרשים ולמעשה מספק את מכלול הכלים לתפקוד רציף ואפקטיבי במהלך מצב החירום עצמו. בסיום המשבר החזרה לשגרה וההתאוששות ממנה תהיה מהירה ופשוטה יותר.

תגובות