סהרה במטבח

סהרה במטבח

מפגש מוצלח בין השראה קלאסית, בסגנון האדריכלות הגותית במקרה זה, לבין פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים - בא לידי ביטוי במטבח מדגם סהרה של חברת סמגל. על השראה ובישול של יצירה

מאת: מיכל אסף (צילומים: גלעד רדט)
Designer סגנון חיים

בין אם מדובר בעבודות אומנות או במראה של חלל מעוצב, השראות מתקופות וסגנונות שונים היו משחר ההיסטוריה עד ימינו אנו הכוח המניע ליצירה. כך, באחד מטיוליה לפריז של מיכל מוסטקי, המעצבת הראשית בחברת מטבחי "סמגל", היא הגיעה ביום סגרירי ואפור לכנסיית נוטרדאם שעוצבה בהשראת הבנייה הגותית. מוסטקי ביקשה לאמץ את המראה המהודר, ועיצבה את דגם המטבח "סהרה", המוצג היום בסניפי החברה כחלק מתפיסה כוללת של מראה קלאסי המשתלב בטבעיות בדגמי המטבחים המודרניים.

אדריכלות גותית היא סגנון שהתפתח באירופה בימי הביניים, אשר בא לידי ביטוי בעיקר בקתדרלות, בכנסיות ובמנזרים שנבנו בתקופה זו. סגנון אדריכלי זה, שהחל להתפתח באמצע המאה ה-12 בצרפת ובאנגליה, נחשב לאחד הפרקים המיוחדים והמרשימים בהיסטוריה של אדריכלות המערב.

מוקפד ואלגנטי

חובבי המראה הקלאסי–מהודר ימצאו במטבח מדגם "סהרה" של מטבחי "סמגל" את מבוקשם. המטבח עוצב בצבעים כהים ובתאורה מינימליסטית וממוקדת, במטרה ליצור תחושה כנסייתית ודרמטית כבר בכניסה למטבח. בנוסף, שולבו בו מוטיבים "דתיים פולחניים" דוגמת מזבח, קרניזים וצריחים – בעיקר בחלל הגבוה של הוויטרינות, המתנשאות לגובה של 3.30 מטר. השיש במטבח משווה מראה כללי של אבן שהתיישנה בכנסייה/בקתדרלה, כשלטובת העניין נעשה שימוש בשיש נגרסקו-איטלקי נדיר ולא מעובד.

גם אזור הכיריים עוצב בהתאמה למטבח עצמו והקו העיצובי בולט בסגנון אירופאי קר שהיה נהוג באותה תקופה גותית. את המראה משלים שימוש שנעשה באלמנטים מוזהבים בכיור ובברז, כיאה לאירופה המוקפדת והקלאסית. המטבח מועצם באמצעות העמדתו על במה – כשהוא גבוה, בולט ועוצמתי כמו הכנסיות/הקתדרלות – אלמנט המבדל אותו משאר המטבחים בסגנון המודרני.

בסך הכל משדר המטבח מראה נקי ומהוקצע עד כדי כך שאפילו אזורי האחסון של פריטי החשמל הינם "נסתרים", ואותם מגלים לעין באמצעות דלתות הזזה מיוחדות הנכנסות לתוך "כיסי" עיצוב מיוחדים. גם מטבח סהרה, כמו שאר דגמי המטבחים מבית סמגל, מאופיין בשילוב ובשימוש בחומרי גלם מיוחדים, בעקבות פיתוחים טכנולוגיים, יחד עם מוצרי החשמל החדשים המשולבים בו באופן אינטגרלי ומשפיעים אף הם על עיצוב המטבח.

סמגל, מחברות המטבחים ומוצרי החשמל הביתיים הוותיקות והמובילות בישראל, מספקת לקהל הישראלי את המטבח המושלם המבוסס על מגמות עיצוב וטרנדים מובילים, לצד הפיתוחים הטכנולוגיים החדשים ביותר. קבוצת סמגל נוסדה בשנת 1968 כחברה למוצרי חשמל והפכה לימים לחברה המייצרת תנורי אפייה. בשנת 1995 נוסד ענף המטבחים של החברה, מהלך טבעי אשר התבסס על הידע וההיכרות המעמיקים שרכשה החברה בשנות פעילותה הרבות, הן בתחום המטבחים והן בתחום הייצור.

החברה צמחה בהתמדה בתחומי פעילותה וכיום היא מנוהלת על ידי ערן סייג (סמגל מטבחים) ואלעד סייג (סמגל אלקטריק) הפועלים ב-2 חטיבות סינרגטיות: SAMGAL KITCHENS נמצאת בחוד החנית של עולם עיצוב המטבחים בישראל, ו-SAMGAL ELECTRIC המתמחה בשיווק מוצרי חשמל ביתיים מתקדמים באיכות גבוהה ובייבוא. לקבוצה שלושה אולמות תצוגה של חטיבת המטבחים, שלושה אולמות תצוגה של חטיבת מוצרי החשמל, ואולם תצוגה נוסף המוקדש ל-SONAR המותג הפרטי של הקבוצה, הפועל בחנות קונספט בנמל תל אביב.


מטבח סהרה מוצג בשלושה אולמות תצוגה של חברת סמגל: בראשון לציון, בהרצליה ובחיפה. לפרטים: www.samgal.co.il.

תגובות

Comments are closed