דרוש – מבוגר אחראי

דרוש – מבוגר אחראי

"בתחום דיני המשפחה חשוב לבחור עו"ד מבוגר ומנוסה, עם יכולת מוכחת בניהול מו"מ וניהול משברים, שיידע להשיג עבור לקוחו את התוצאה הטובה ביותר", טוען  עו"ד דוד נרודצקי, המתמחה בניהול תיקי גירושין ומאבקי משמורת על קטינים

מאת: גלית שפיר (צילום: יח"צ)
הפרקליטים סחר ועסקים

השנה: 2014. איש עסקים רוסי ידוע מצא את עצמו נחקר בתחנת המשטרה המקומית בחשד לביצוע עבירות מין כלפי בנו הקטין. העיתוי לא היה מקרי. רק ימים ספורים לפני חשיפת פרשת ההתעללות האם פתחה בהליכי גירושין. ארבע שנים עברו מאז ותיקי החקירה נגד האב נסגרו לאחר שהתברר כי מדובר בתלונות שווא, ובית המשפט פסק כי הילד יועבר לחזקתו הזמנית של האב. "מדובר בהחלטה חריגה ואמיצה של בית המשפט", מסביר עו"ד דוד נרודצקי, שמלווה את האב מתחילת הפרשה.

איך חלה התפנית במשפט, שבה האב שנחשד בתחילה באלימות כלפי בנו קיבל חזקה על בנו?

"במשך שנתיים התנהלו בדיקות וחקירות, שבסיומן הוחלט על סגירת כל התיקים נגד האב. שופטי בית המשפט, בכל הערכאות, החליטו על המשמורת הזמנית כתוצאה ממכלול השיקולים ובהם חוות דעת של מומחים מקצועיים והתרשמותם האישית מכל אחד מההורים".

כיצד קרה שהאם הפכה לדמות בעייתית?

"כאשר מתגלות בעיות קשות אצל קטינים עד כדי כך שהמדינה מחויבת להתערב, הדבר נעשה באמצעות גורמי רווחה ואנשי מקצוע מטעמם, או מטעם בית המשפט. במידה והגורמים המקצועיים מגיעים למסקנה כי טובת הקטינים מחייבת את הוצאתם המידית, הדבר עובר להכרעת בית המשפט. לאור הממצאים שבפניו, מחליט בית המשפט האם להעביר את הקטינים ולידי מי, וכן כיצד יתבצע הפיקוח והמשך הטיפול בקטין והוריו".

איך ניהלת את התיק?

"ניהול תיק משפחה בעוצמות כאלה זו יכולת ניהול משברים וניהול לקוח ברמה יום-יומית. העצה הראשונה שנתתי ללקוח שלי הייתה לנתק קשר עם הילד עד לסיום כל ההליכים. זאת מחשש שהצד השני עלול ליצור פרובוקציות ולטעון תלונות סרק נוספות. גם כאשר צו ההגנה (המרחיק את האב מילדו, ג.ש) בוטל, האב המשיך לשמור מרחק מהאם ומבנו. מדובר היה בהחלטה רגשית קשה מאוד עבור האב".

ניהול חכם ומאופק

עו"ד דוד נרודצקי הגיע לתחום עריכת הדין אחרי שנים שבהם עסק בייעוץ אסטרטגי. בשנת 2006 הוא פתח את משרדו בתל-אביב. על לקוחות המשרד נמנים נבחרי ציבור, רבנים ראשיים לשעבר, אנשי עסקים ואוליגרכיים בהם ארקדי גאידמק, בוריס ברזובסקי, נשיא גאורגיה ועוד.

מה ההמלצה שלך לזוג שמחליט להתגרש?

"חשוב להניח בצד את הרגשות והכעסים ולבקש מגורם ניטרלי להיות מעורב בתהליך. באמצעות ניהול חכם ומאופק של המשבר, תוך הסתייעות בגורמים מקצועיים נוספים, ניתן יהיה לסיים את ההליך במהירות ועם מינימום פגיעות לכל הצדדים המעורבים. חשוב גם לבחור עו"ד מבוגר ומנוסה, עם יכולת מוכחת בניהול מו"מ וניהול משברים, שיידע להשיג עבור הלקוח שלו את התוצאה הטובה ביותר".

איך מתקבלות ההחלטות למי יועבר הקטין למשמורת?

"בתי המשפט, שלפתחם עומד נושא משמורת של קטינים, ממנים מומחים וגורמים מקצועיים לבחון את מכלול הנושאים שעולים מהתיק. אנשי המקצוע הללו נפגשים עם כל הצדדים המעורבים ומגישים את מסקנותיהם והמלצותיהם לבית המשפט, אשר יכול לקבל את המלצותיהם במלואם, או בחלקם, בהתאם לשיקול דעתו".

מה ההמלצה שלך לאב שמעוניין לקבל משמורת על ילדיו?

"להסתייע בגורמים מקצועיים וליווי משפטי. לדעת את זכויותיו ולדרוש אותן, תוך ראיית טובת הקטין נוכח המשבר המתחולל סביבו".

כיצד מומלץ להורה להתנהל מול גורמים הטיפוליים על מנת שיזכה בחוות דעת אוהדת שתסייע לו בקבלת משמורת על הילדים?

"ללמוד להקשיב! שאלות והצעות של הגורמים המקצועיים והטיפוליים לא נזרקות לחלל האוויר סתם כך. התנהלות נכונה וליווי מקצועי יסייעו במציאת פתרון צודק ונכון, תוך מזעור הנזקים לכל הצדדים המעורבים במשבר המלווה תיקי גירושין בעוצמות גבוהות".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

    צילום: יח"צ

עו"ד דוד נרודצקי: תעודת זהות

שם הפירמה: משרד עורכי הדין נרודצקי בוארון ושות'.

שנת הקמה: 2006.

השכלה: תואר ראשון במשפטים, תואר שני במינהל עסקים וניהול משברים, דוקטורט במערכות מידע.

תחומי פעילות: משפחה, מסים, פלילי צווארון לבן, הלבנת הון, מנהלי.

תחביבים: בישול, מוסיקה קלאסית, צלילה.

פעילות ציבורית: דירקטור בגופים ציבוריים.

אם לא היית עו"ד: "הייתי שף".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות