הרהורים על עיצוב הבית המודרני

הרהורים על עיצוב הבית המודרני

עולם העיצוב נמצא בדיאלוג מתמיד עם המושג 'בית'. השנה השילוב בין השניים הרמוני במיוחד, כאשר מראה פרטי הריהוט הוא נקי, עכשווי ומעוצב, בדגש על נוחות והתאמה אישית. חדשות מאתר העיצוב Designews

מאת: ענת שי-לאור ודריה שי
Designer סגנון חיים

 

צילום: shutterstock

 

'בית' היא מילה הכוללת בתוכה יותר מארבעה קירות וגג. המילה מתקשרת לרגשות ומושגים כחום, משפחתיות, שייכות, נוחות ורוגע

הבית האידיאלי הוא מקום המהווה מפלט חמים ונעים מן החוץ ומלחצי היומיום. כזה המזמין את הגר בו להתרווח, לאהוב, להיות נאהב, לחוש בטוח, ושחלליו המרכזיים והאישיים, פרטי הריהוט והאקססוריז שבו יעוצבו כך שישרתו אותנו בנוחות. לאורך השנים קיים עולם העיצוב מערכת יחסים סבוכה ומורכבת עם המושג "בית". לעתים הטרנדים התכתבו איתו ולעתים התנגדו לו, ע"י שימת דגש על השגת צורה אסתטית רצויה או טרנד שמעצבים העריכו, על חשבון פונקציונאליות ונוחות השימוש.

צילום: shutterstock (לחצו להגדלה)

בשנותיה הראשונות של המדינה, הדגש היה על חיסכון, פונקציונאליות ועמידות ולא על עיצוב ונוחות

הבאוהאוס היה הטרנד העיצובי הראשון שסחף את המדינה, העיצוב היה נזירי וחסכני, ולעתים רחוקות נוח או מזמין. סגנון העיצוב המודרני שהיה פופולרי בשנות התשעים, הציב את האסתטיקה לפני נוחות השימוש והעמידות והכתיב פינות חדות ולבן בוהק, מבלי שנמצאו פתרונות ליצירת חומרים עמידים וקלים לניקוי.

עיצוב, נוחות וטכנולוגיה בעיצוב הבית העכשווי

כיום אנו זוכים בשילוב מושלם של שני העולמות, העיצובי והטכנולוגי. בעקבות טכנולוגיות חדשות ומתקדמות, ניתן לעצב רהיטים ומשטחים עמידים ונוחים לשימוש ובעיצוב טרנדי ועכשווי. לדוגמא, משטחים למטבח כמו קוריאן ופורצלן, חומרים מלהיבים הנראים כמו עץ, בטון ושיש, הפכו לעמידים בפני חום ושריטות והם קלים לניקוי, בדי הריפוד הפכו לדוחי לכלוך ורהיטי הגן מיוצרים מחומרים העוברים עיבוד מיוחד כנגד פגעי מזג האוויר.

צילום: shutterstock (לחצו להגדלה)

כיום למד עולם העיצוב ליצור איזון בין הצדדים האסתטיים והשימושיים של הבית, כאשר ניתן להשיג תחושה נוחה וחמימה גם בבית בעיצוב לבן, נקי ומודרני

אלו חדשות טובות במיוחד עבור הישראלים, שמאז ומתמיד אהבו קירות ורהיטים לבנים ותחושת מרחב וניקיון בבית. השנה, נשארה המעטפת לבנה כשרוב פריטי הריהוט לבנים או אפורים, והשימוש בעץ בהיר הולך וגדל. יחד עם זאת, הדגש המתרחב על התאמה אישית גוזר יותר חופש בשימוש בפלטת הצבעים, ומתבטא בעיקר בהצבת רהיט דומיננטי או פריטים משלימים המספקים נגיעות צבע וחיים לחלל.

תוך שמירה על המראה הנקי והמינימליסטי של הרהיטים, הופכות היום הפינות הישרות והחדות לרכות ומעוגלות

הטרנד כולל כיסאות ושולחנות קטנים, עגולים ובהירים, הנכנסים אחד לתוך השני בצורה היוצרת מראה מיוחד וגם שומרת על החלל פנוי ומרווח. הטרנד מתאים לבתים קטנים וגדולים כאחד. הספות רכות, גדולות, מאובזרות בכריות ובשזלונג רביצה. מבחר הדגמים והסגנונות מגוון וניתן לבחור לכריות בדים הנראים כסרוגים או מעוטרים ברקמה בעבודת יד.

עיצוב אינדיבידואלי ללא חוקים וסייגים, מלבד העדפה אישית ואיכות

הדגש על עיצוב אינדיבידואלי הופך את ביתנו לאישי יותר מתמיד, מותאם לאופיינו ולטעמנו הייחודיים. ההיצע של הרהיטים ופרטי העיצוב המשלימים גדול, ואנו יכולים לבחור בסגנונות, חומרי גלם ומידות על פי טעמנו. אין טאבו! הסגנון האקלקטי המודרני פותח בפנינו עושר אפשרויות סגנוני, ומשלב בין המודרני מינימליסטי, תעשייתי, רטרו, כפרי, שבטי, ירוק ועוד… כיד הדמיון הטובה עלינו…

קל במיוחד להתאים את הבית אל הטרנד החדש, כיוון שניתן להשאיר את המעטפת ואת העיצוב הקיים כפי שהם, להחליף כמה פריטי מפתח, או פשוט להוסיף כמה פריטי נוי המתכתבים עם הטרנדים – ולהרגיש "הכי בבית בעולם"!

צילום: shutterstock

צילום: shutterstock


היכנסו לאתר - מגזין Designews  או בפייסבוק

תגובות