"לנדל"ן תפקיד מכריע בחיזוק חוסנה של החברה בישראל"

"לנדל"ן תפקיד מכריע בחיזוק חוסנה של החברה בישראל"

קבוצת דן אנד ברדסטריט קיימה לראשונה טקס פרסי מצוינות עסקית בתחום הנדל"ן. חברות הנדל"ן המובילות שזכו באות מצוינות נבחרו מבין מאות חברות נדל"ן שהתמודדו על התואר

מאת: יהב גול (צילום: ארן דולב)
מצוינות בבנייה נדל"ן

נתוני הצמיחה שפורסמו לרבעון השלישי של 2018, מראים שקצב הצמיחה הואט מ-3.2% ל-2.3% בחישוב שנתי. את ההאטה ניתן לייחס ברובה להאטה בהשקעה בבנייה למגורים. בשנים 2016 ו-2017, שוק הנדל"ן היה אחראי באופן ישיר ועקיף לשליש מקצב הצמיחה.

כך עולה מנתונים שפרסם יו"ר ומנכ"ל דן אנד ברדסטריט ישראל, דורון כהן. הדברים נאמרו באירוע שקיימה לראשונה הקבוצה במסגרתו חולקו פרסי מצוינות עסקית בתחום הנדל"ן. חברות הנדל"ן המובילות במשק נבחרו מבין מאות חברות על-ידי ועדת שיפוט מקצועית המורכבת מבחירים בענף הנדל"ן ונציגים מוועידת עיר הנדל"ן.

♦ אות "אישה פורצת דרך" בענף הנדל"ן הוענק לסגי איתן, מנכ"לית נכסים ובניין מקבוצת IDB כהוקרה על פעילותה והישגיה בענף הנדל"ן בישראל;

♦ פרס "מפעל חיים" בענף הנדל"ן הוענק לאברהם קוזניצקי יו"ר קבוצת מנרב אחזקות על תרומתו והשפעתו על ענף הנדל"ן בישראל;

♦ אות מצוינות עסקית בתחום הבנייה הוענק לקבוצת תדהר, בראשותו של היו"ר גיל גבע;

♦ אות מצוינות עסקית בתחום הנדל"ן המניב הוענק לקבוצת עזריאלי;

♦ אות מצוינות עסקית בייזום נדל"ן הוענק לקבוצת ישראל קנדה בראשותם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר.

האירוע התקיים בוועידת הנדל"ן לעסקים שקיימה מרכז הבנייה באילת. מבין האורחים שהגיעו לאירוע ניתן למנות את חברי הנהלת דן אנד ברדסטריט ישראל, יהודה סבג משנה למנכ"ל, אריאל שרייבר סמנכ"ל שיווק ומכירות, צח ברקי סמנכ"ל בכיר מנהל אגף כלכלה מידע ומחקר ואפרת שגב סמנכ"ל פיתוח עסקי.

"השנה הזו מסתיימת עם ההודעה על עליית הריבית במשק, שמסמנת כנראה מגמה חדשה של עליות ריבית שעלולה להרחיק משקיעים", ציין כהן במעמד האירוע. "אנחנו כבר רואים שיש שיא של שש שנים בפיגורי החזרים על משכנתאות. ברור לכולם שלענף הנדל"ן יש תפקיד מכריע בחיזוק חוסנה של החברה בישראל. בערב הזה אנו הענקנו אות הוקרה לחמישה בכירים שהצליחו לבלוט ולהפגין מצוינות גם בשנה מורכבת בענף החשוב הזה".

במעמד קבלת פרס "מפעל חיים" קרא אברהם קוזניצקי יו"ר קבוצת מנרב אחזקות לממשלת ישראל להקים וועדה מייעצת, שתפשר לקבלנים להשמיע את קולם על קשיי הענף המגלגל למעלה ממיליארד שקל בשנה. "אנו לא מבקשים שום סיוע! רק קרקע יציבה להמשך הפעילות", אמר.

תגובות