הבטחת איכות

הבטחת איכות

חדרי כספות מאובטחים, תחום חדש במודל הזכיינות, מציב בפני בעלי הזיכיונות רף גבוה בכמה היבטים אבל מבטיח אלפי לקוחות נאמנים ובעיקר רווחים נאים לזכיינים. חברת Brickstone, שהביאה אלינו את הבשורה, מציגה עידן חדש בשירותי אבטחת דברי ערך ובזכיינות בכלל

מאת: מיכל אסף (צילומים: יח"צ)
זכיינות סחר ועסקים

זכיינות במאה ה-21 חוצה תחומי פעילות רבים ומגוונים, כאלה שלא העלינו על דעתנו שנזדקק להם, כמו גם שירותים ייחודים בתחומי הפיננסים והאבטחה. מי שמחפש חיזוק למגמה הרווחת, שבסיסה מושתת על המודעות לחשיבות שמירת דברי ערך בביטחון ובפרטיות מקסימלית, ימצא אותו בפעילות חברת Brickstone הישראלית, המספקת שירותי אבטחת דברי ערך בחדרי כספות מאובטחים.

לצורך הגובר בשירות כספות, שעד להקמת חברת Brickstone סופק על ידי הבנקים, סיבות רבות. אחת מהן קשורה אולי למשברים הפיננסיים המתרגשים על גוש היורו ועל ארצות הברית, והחשש כי המשבר הכלכלי הבא יגרור “ריצה אל הבנקים” למשיכת החסכונות.

עקב תקנות רגולטוריות שונות, והתפתחות הדרישות הטכנולוגיות הנדרשות במתחמי כספות, בהתאם לתקינה המודרנית, החליטו הבנקים במהלך השנים האחרונות לנוון שירות זה ולסגור חדרי כספות קיימים, עד לצמצום כמעט מוחלט של שירות זה.

זיכיון במודל ייחודי. עו"ד דביר אינדיג, מנכ"ל Brickstone

אמינות, ביטחון ודיסקרטיות

חברת Brickstone הוקמה על ידי עורכי דין בעלי עבר ביטחוני, בליווי יועצי ביטחון מישראל ומבריטניה. אתרי החברה מאובטחים על ידי שתי חברות אבטחה מהגדולות בישראל, "צוות 3" ו-G1 וכל מנוי בעל תיבה אישית מבוטח בחברת הביטוח העולמית LLOYD'S. עו"ד דביר אינדיג, הבעלים ומנכ"ל החברה, הודיע כי בעקבות הצלחת המתחם הראשון, שנפתח בבית רובינשטיין בתל אביב, שוקדת בימים אלה החברה על מציאת זכיינים לפתיחת שני סניפים נוספים בישראל.

"חרתנו על דגלנו שלושה ערכים אותם אנו משמרים בקפדנות: אמינות, ביטחון ודיסקרטיות", אומר עו"ד אינדיג. "לפיכך, החברה דואגת מכל משמר לפרטיות של כל מנוייה, ופועלת ימים כלילות, 365 ימים בשנה, על האבטחה הטובה ביותר שניתן לשמירת דברי הערך של כלל לקוחותיה". כפועל יוצא, "כל העובדים, ללא יוצא מן הכלל, עוברים הכשרות קפדניות, תרגולי אבטחה וכן בדיקות פוליגרף רבעוניות, על מנת להבטיח את השירות הדיסקרטי והבטוח ביותר שניתן".

נושא חדרי הכספות המאובטחים הינו חדש בישראל (אלא אם מחשיבים את חדרי הבנקים המיושנים שנסגרו לא מכבר). התחום חדש בוודאי במודל הזכיינות, כשאחת הסיבות לכך הינה רף הכניסה הפיננסי הגבוה במיוחד. עם זאת, בסופו של יום, הפעלת זיכיון שכזה לאחר 4 שנות פעילות (מתוך 25 לפחות), תייצר מתחם שאלפי לקוחותיו, מטבע הדברים, הינם לקוחות נאמנים לעשרות שנים, אשר אין צורך לגייס אותם כל שנה מחדש. לזכיין מובטח שחדר כספות שכזה, כשהוא מלא ברובו, יעניק רווח שנתי של למעלה מ-5 מיליון שקלים מדי שנה.

עם איזו חוויית שירות חשוב לכם להיות מזוהים?

"למרות שמנויי החברה אינם נמנים בהכרח עם אנשי האלפיון העליון, ורוב מנוייה ולקוחותיה הינם בעלי הכנסה ממוצעת, השירות והנראות של חדר הכספות של Brickstone הם מהאקסקלוסיביים ביותר שנראו בישראל. השירות הניתן לכל לקוח הוא ברמת VIP – כיאה למתחמים מסוג זה הפועלים ברחבי העולם", אומר עו"ד דביר אינדיג.

כיצד נבחרים זכייני הרשת ובאיזה סטנדרטים חשוב לכם שיעמדו?

"זכיין של חברת Brickstone נדרש לשני דברים עיקריים. הראשון, איתנות פיננסית: עלות הקמה של חדר כספות היא כ-6 מיליון שקלים, ועוד כ-500,000 שקל הון חוזר לתחילת הפעילות; השני, עבר ללא רבב: כל המעוניין להתקשר עם החברה, ולאור הרגישות האבטחתית המיוחדת, נדרש להציג תעודת יושר המעידה על היעדר רישומים פליליים ממשטרת ישראל, וכן לעבור בדיקות רקע מקיפות על ידי החברה, הכוללות מבחני אמינות ופוליגרף".

אילו כלים אתם מעניקים לזכיינים בעבודתם השוטפת?

"להבדיל מרשתות מזכות אחרות, בהן יש גמישות יחסית בהפעלת הסניפים, בחברה מסוגה של Brickstone אין מקום לטעויות. כשל אבטחתי עלול לגרום אסון של ממש לכל החברה, ולכן בשונה מרשתות אחרות יש שני הבדלים בולטים:

1. Brickstone, מלבד היותה כחברה מזכה, פועלת כחברה הקבלנית המבצעת את הקמת הסניף החדש של הזכיין. כאשר כל זכיין יקבל מהחברה סניף פועל עד לרמת מפתח, כולל הפרטים הכי קטנים של הריהוט. כמו כן החברה תספק ספרי הדרכה מלאים לכל בעל תפקיד, כאשר החברה מתחייבת לתקופת הרצה של שלושה חודשים בהם היא מכשירה את עובדי הזכיין באופן מלא וללא עלות נוספת.

2. עקב הרגישות האינהרנטית הביטחונית והאבטחתית הכרוכה בהפעלת מתחם כספות, למשך כל תקופת הזיכיון, התחום המבצעי/אבטחתי יופעל על ידי Brickstone, כך שקציני הביטחון במתחם יהיו באחריות החברה למשך כל תקופת ההסכם".

האם יש מודל השראה לניהול הרשת וזכייניה?

"מודל הזיכיון הוא ייחודי לחברת Brickstone ונלמד מפעילות החברה בבריטניה. הסכם ארוך טווח לעשרות שנים, כאשר כל פעילות ההקמה, וכן האבטחה השוטפת הן באחריות החברה. יש תשלום לפי אבני דרך בסכום כולל של 6 מיליון שקלים, בצירוף מע"מ, אשר כוללים הקמת המתחם באופן מלא (חדר כספות מושלם עם 4,000 תיבות אישיות) ותוכנית גיוס, הדרכה והכשרה מפורטת לזכיין ולעובדיו. כמו כן, לאורך כל תקופת ההסכם, הזכיין נושא בעלות של 10% ממחזור המכירות נטו כדמי זיכיון ל-Brickstone".


לקביעת פגישה התקשרו: 077-3-363636, או חפשו בגוגל "חדר כספות".

תגובות