הנעה להשראה

הנעה להשראה

מרסל באייר, ארט דירקטור המותג הספרדי הססגוני OCTAEVO Barcelona, מתרגש מנופים ים תיכוניים, רגעים, מקומות וסיפורים, איתם הוא יוצר מגע אישי, בדרך ליצירת אקססוריז שמוסיפים צבע וטבע לסביבה

מאת: מיכל אסף (צילום: יח"צ חו"ל)
Designer סגנון חיים

   המעצב מרסל באייר

אם תשאלו את מרסל באייר (Marcel Baer) מה זה נייר עבורו, תצליחו להבין כיצד חיבה לחומר הזה, הפשוט לכאורה, יכולה להביא ליצירת אוספים קסומים של פריטי נוי לבית. באייר, הבעלים והארט דירקטור של המותג הספרדי OCTAEVO Barcelona, מצליח להטביע את אהבתו בקולקציות מרהיבות של מוצרים מבוססי נייר. "האפשרויות הגלומות בנייר הן פשוט בלתי נגמרות", אומר באייר. "זה מוצר כל כך ורסטילי, קל מאוד להדפיס עליו והוא גם ידידותי לסביבה. מוצרי נייר הם מוצרים מאוד אישיים ונשארים איתך זמן רב, למשל כמו מחברות בהן אתה שומר את הרעיונות ואת המחשבות שלך".

באייר, מעצב גרפי ממוצא שווייצרי, שמתגורר עתה בברצלונה, למד עיצוב גרפי ב-Central Saint Martins College of Art Graphic Design בלונדון, ומיד עם סיום לימודיו החל לעבוד בסוכנויות עיצוב שונות בלונדון ובניו יורק, רובן מתחומי האופנה, היופי ומוצרי יוקרה. לפני מספר שנים החליט לתרגם את אהבתו לנופי ארצות הים התיכון ולחפש השראות שיהפכו למוצרי קראפט יפים לבית ולמשרד. את הסטודיו OCTAEVO הקים לפני חמש שנים, כשבמקביל הוא ממשיך לכהן כמנהל האמנותי של מספר חברות בתחום האופנה, האמנות והפנאי.

רגעים קסומים

החיבור לטבע עומד בבסיס יצירתו של באייר, המעיד על עצמו כמי שגדל בסביבה יצירתית ואהב לצייר, לשחק בחומרים שונים, להתבונן בטבע וליצור דברים שונים. ברוח זו הוא מטמיע גם בסטודיו בברצלונה, באופן מתומצת ומזוקק, רוח ים תיכונית צבעונית ושמחה בפרטי עיצוב ובאקססוריז לבית. מהאטליה של המותג יוצאים מעצבי המותג למסע ים תיכוני בחיפוש אחר סיפורים, נופים ורגעים אותם הם משכתבים לפריטים מלאי יופי. התוצאה: עיצובים ססגוניים, מלאי חיים וקסם, המקפלים בתוכם רגעים, מקומות וסיפורים, ומוסיפים מגע חם ואישי לבית.

קולקציית מוצרי המותג כוללת כריות נוי, צלחות דקורטיביות, תיקים, מחברות במגוון עיצובים וגדלים, כריכות לדרכונים, סימניות, אטבי מתכת, תחתיות לכוסות ואגרטלי נייר, עם פטרנים מקוריים וצבעוניות מלאת השראה. הפריטים הבולטים בקולקציה, הנמכרים בארץ ברשת טולמנ'ס, הם אוסף אגרטלים מעוצבים, בעלי מבנה גיאומטרי העשויים מנייר ממוחזר.

השפה הוויזואלית של הפריטים עשירה ויחד עם זאת פשוטה ומפתיעה, ומקורה בהשראה מחפצים יומיומיים ומרגעים שבאייר נחשף אליהם. "מקורות ההשראה שלי רבים ומגוונים", הוא אומר. "לעתים זה רק צל, מבנה אדריכלי מעניין, תערוכה, ואפילו שילוב של צבעים שתפס לי את העין. הכל מתנקז למקום בו צוללים לתוך עולם או סיפור חדש".

האם הגישה הידידותית לסביבה משפיעה על עבודתך?

"אני נמנע משימוש בפלסטיק בעבודה שלי, עד כמה שאני יכול. מוצרי הנייר שלנו למעשה מקדמים את נושא המיחזור: אגרטלי הנייר מעודדים שימוש חוזר בבקבוקי פלסטיק, מאחר שהעבודה איתם כרוכה בשימוש בבקבוק פלסטיק שחתכו ממנו את החלק העליון, ועליו 'מלבישים' את אגרטל הנייר. לכן האגרטלים האלה הם דרך מצוינת ללמד ילדים (וגם מבוגרים) כמה חשובה השמירה על הסביבה".

מה גורם לך להתרגש בעבודתך?

"לטייל בעולם, לחקור, לתצפת ולפגוש אנשים – אלה הדברים המרגשים ביותר בעבודה שלי. וכמובן לעצב מוצרים חדשים מרגשים יחד עם הצוות המדהים שלי, שהם למעשה הפרטנרים הקרובים ביותר שלי. כל שנה נושאת עמה הפתעות ואתגרים, ואינה דומה לזו שעברה. אבני דרך עבורי הן לראות את הצוות שלי צומח ועובד טוב יותר יחד משנה לשנה. יש לי סיפוק אדיר מבניית מערכות יחסים טובות עם ספקים ועם לקוחות, וכמובן גם כשנוצרים שיתופי פעולה".

תגובות

Comments are closed