וויסקי סקוטי כהלכתו

וויסקי סקוטי כהלכתו

סיפורה של דאגלס ליינג, חברה קטנה ומשפחתית מגלאזגו, המתמחה בייצור בקבוקים עצמאיים ובלנדים של מאלט על פי חלוקה לאזורי הוויסקי של סקוטלנד

מאת: ענת יפה
EAT4YOU סגנון חיים

את חברת דאגלס ליינג הקים פרדריק דאגלס ליינג, שכונה FDL, עם כמה חביות וויסקי, בלנד שהוא עצמו יצר, ומותג בשם קינג אוף סקוטס (King of Scots). את הבלנד הוא יצר מהמזקקות שהיו אהובות עליו: בלייר את'ול, מהעיירה פיטלוכרי, באזור ההיילנדס של סקוטלנד, אינצ'גאוור (בספייסייד), ופורט אלן באיילה, שנסגרה בשנת 1983.

בתחילת שנות ה-70 הצטרף פרד, בנו של FDL, לעסק ששגשג אפילו במהלך שנות ה-80, שהיו הקשות בתעשיית הוויסקי. השניים הצליחו להגיע חזקים כלכלית לעידן הפריחה המחודשת של הוויסקי, מאמצע שנות ה-90. הביקוש לוויסקי הוליד סדרות איכותיות של בקבוקים עצמאיים, וכניסה לשוק מאלט הבלנדים.

אל העסק המשפחתי הצטרפו, בשנת 2013, בתו של פרד, קארה ליינג, ובעלה קריס לגאט. קארה, מנהלת הוויסקי, ובעלה המנהל המסחרי – פנו למיתוג מחדש של ליין הוויסקי של החברה. היום מתרכז המותג דאגלס ליינג בשני מוקדים עסקיים: בקבוקי סינגל מאלט מחביות יחידות, ומאלט בלנדים.

כדי לבצע ביקבוק עצמאי של חביות יחידות, רוכשת דאגלס ליינג חביות וויסקי ישירות מהמזקקות. יש חביות שמוכנות לביקבוק בזמן הקרוב, כאלה שזקוקות לזמן נוסף, וחביות בעלות פוטנציאל יישון ארוך-טווח. הדגש בדאגלס ליינג הוא על שתיית הוויסקי כפי שהמזקק התכוון שנשתה אותו. כל הוויסקי של החברה לעולם איננו מפולטר בצינון, תהליך שרוב משקאות הוויסקי המסחריים עוברים ואשר מוציא ממנו רכיבי טעם שונים, והוא לעולם אינו צבוע בצבעי מאכל. לבסוף, כל הוויסקי מוגש בחוזק אלכוהולי של 46% לפחות, חוזק השומר על טעמו המלא של הוויסקי.

חביות צעירות יחסית, בדרך כלל עד גיל 14, מבוקבקות בסדרה בשם פרוביננס בחוזק 46%. הסדרה הבאה, אולד פרטיקיולר, כוללת לרוב חביות בנות 14 עד לגיל 21 ומבוקבקות בדרך כלל בחוזק של 48.4%-51.5%, ואילו סדרת אקסטרה אולד פריטקיולר – XOP – לרוב מגיל 25 ומעלה, מבוקבקות בחוזק החבית. חביות יוצאות דופן יכולות להיות מבוקבקות בסדרה גבוהה יותר, גם אם הם צעירים מעט יותר.

המוקד השני של החברה הוא בלנדים אזוריים. דאגלס ליינג מייצרים וויסקי שמורכב כולו מסינגל מאלטים, ששילובם מייצר וויסקי ייחודי, שבפעמים רבות מחזיק רבדים שונים של טעמים מהמזקקות השונות. בחברה מערבבים סינגל מאלטים ממזקקות מאותו אזור בסקוטלנד, כדי לייצג את הוויסקי האזורי הקלאסי, אותו "טעם נתפס" ייחודי של "משפחות הוויסקי" השונות של סקוטלנד.

הוויסקי הראשון בסדרה מייצג את אי הוויסקי –איילה (Islay). ביג פיט מורכב מוויסקי מעושן ממזקקות ארדבג, באומור, קאולילה ומהמזקקה האגדית פורט אלן שנסגרה בשנת 1983. טימורוס ביסטי הוא וויסקי מאזור ההיילנדס של סקוטלנד והוא מורכב מוויסקי ממזקקות בלייר את'ול דאלמור, גלן גירי וגלנגוין. סקאליווג, הכלב החמוד של משפחת ליינג, נתן את שמו לוויסקי שהוא שילוב של מזקקות מקאלן, מורטלאך וגלנרות'ס מספייסייד, עם השפעות שרי מתקתקות.

לוויסקי של הים קוראים רוק אויסטר והוא עשוי מוויסקי שזוקק מהאיים שמצפון וממערב לסקוטלנד – ג'ורה, איילה, אראן ואיי אורקני. לבסוף, אפיקיורן, הוויסקי שמתואר כ"עירוני" – קליל ונעים – ומתייחס למזקקות הלואולנדס הסמוכות לגלזגו ואדינבורו. גם וויסקי זה, כמובן, עומד בסטנדרטים הגבוהים מאוד של החברה: ללא סינון בצינון, ללא צבע מאכל, ובחוזק אלכוהולי של 46% או יותר.


את מותגי הוויסקי של דאגלס ליינג ניתן להשיג ב-sipil חנות אלכוהול און ליין: www.sipil.co.il.

תגובות

Comments are closed