פתח דבר

פתח דבר

מאת: פרופ' רוני גמזו
במרכז העניינים בריאות ורפואה

16 A

 

יום שישי, 1.1.2016, 15:03: אר"ן, אני בחדר המיון, מוכנסים לחדר הטראומה שלנו במיון שני פצועים קשה. שניהם חסרי הכרה ומונשמים, הראשון עם פגיעת בטן נרחבת; השני עם פגיעת ראש, קליע בראש.

לאחר שבוע, יום שישי, 8.1.2016, בערך באותה השעה דרור ואני מדברים, תוך הליכה במחלקה הנוירוכירורגית ולאחר מכן אני משוחח עם עידו בטיפול נמרץ כללי. אלו שני הפצועים קשה שחזרו לעצמם, תודות לטיפול של בית החולים שלנו.

זה איכילוב: מקצוענות בטיפול הרפואי, מסירות לחולים, הענקת טיפול איכותי שמעמיקה את תחושת הגאווה שלנו כאן; הרגשתי זאת היטב בליווי הפצועים הללו מהדקות הראשונות.

כ-100 ימים לערך אני מנהל את המרכז הרפואי, וזה עיתוי ראוי למשוב אישי. איכילוב, מעבר למקצוענות הרפואית היא מערכת אנושית, מורכבת ומגוונת. הצלחת הארגון, הצלחתי, הצלחת כל מנהל כאן תלויה בחיבור האנושי, חוצה סקטורים ומעמדות, באמון בין העובדים ובינם למנהלים, תוך חיבור לערכי הליבה של הארגון, לפעול למענם תוך השקעה בכל אחד ואחת מכם.

יעד העל שלנו הוא טיפול מיטבי, איכותי ובטוח תוך הצבת המטופל במרכז העשייה ותשומת הלב. תנאי הכרחי להשגת יעד שכזה עובר דרך תרבות ארגונית מתאימה תוך השקעה באנשי הארגון. את זה אנו נדרשים לזכור תמיד, בכל פעולה שאנו מבצעים במהלך עבודתנו, בכל החלטה, בכל מחלוקת; אנחנו פה קודם כל בשביל החולים, לא בשביל עצמנו.

שנת 2015 הסתיימה עם המשך פיתוח ביה"ח: המשך גידול בפעילות הרפואית, בימי האשפוז, בפניות למיון, ניתוחים, לידות, פגים מטופלים, צנתורים, פעילות אונקולוגית ופעילות אמבולטורית. המשכנו להרחיב את תשתיות ביה"ח: קומה למחלקת ילדים בדנה, הרחבת המערך ההמטולוגי, מכון כאב, הרחבת חדר המיון, הקמת המחלקה לאישפוז פסיכיאטרי, תוספת של ארבעה חדרי ניתוח וזו רק חלק מהרשימה.

לעתיד – יש לי, לנו, תכניות רבות לקידום בית החולים. האתגרים מכאן והלאה הם כבירים, החשוב מכולם הוא ביסוס התכנית האסטרטגית של ביה"ח ויישומה, על ידי כל אחד ואחת מכם. התכנית תיחשף בכנס מנהלים שנערוך באמצע חודש מרץ. מוטל עליי לבסס במהרה את הנהלת ביה"ח ואת ההנהגה המורחבת, לקבוע תכניות עבודה, להגדיר משימות ולבצע. אני מקדיש את כל זמני לכל נושא, לכל מנהל, לכל מחלקה; משתדל להיות זמין תמיד, לסייר במחלקות, לחיות את ביה"ח מכל פינה, מכל פעילות ומשימה.

אני מצטער שלעיתים אני קצר בזמן או סבלנות, אבל זה כדי להספיק יותר, וכדי שדלת לשכתי תמשיך להישאר פתוחה ואוכל להיות זמין יותר, לתמוך, להקשיב ולפתור בעיות. אתם גם יכולים "לתפוס" אותי לפעמים בחדר האוכל, או בין לבין כל דבר.

אסיים בתודה לפרופ' גבי ברבש על העברת פיקוד ג'נטלמנית ועל האמון שהוא נתן בי, להנהלת ביה״ח "שסובלת אותי", לכל המנהלים על הסיוע ולכם על החוויה להיות מנהל שלכם.

שתהיה לנו שנה מוצלחת,
באהבה,
רוני


עורך ראשי: אבי שושן, דובר המרכז הרפואי | חברי מערכת: אורית ארטל-דלוגין, דני הרפז, אוסנת טאוב-טגנסקי, ד"ר גלית כהן | צילומים: היחידה לצילום רפואי: מירי גטניו, ליאור צור, ג'ני ירושלמי, גדי סגל | בהוצאת האגף לשיווק ושירות בניהולה של גב' אביבה שמר.

עורכת:
אורנה יצחקי בירבך | מנהלת הפקה: סמדר אברבוך | מנהל סטודיו הארץ: בני דניאל | מנהל מחלקת מוספים מסחריים: ארז אכטל [email protected] | הארץ המחלקה המסחרית: רח' שוקן 21, תל אביב, טל' 03-5121188.
המערכת מבקשת להבהיר כי המוסף הינו פרסומי ואין לראות במאמרים המלצה מכל סוג שהוא.

תגובות