העסקה ששכרה בצידה

העסקה ששכרה בצידה

חברת רייצ'יפ (RACHIP) המעסיקה מתכנתות חרדיות בפיתוח פרויקטים מורכבים ועל לקוחותיה נמנות חברות ענק בין-לאומיות, מאפשרת העסקת עובדים מיומנים במגוון תחומי התמחות, תוך גמישות תפעולית

מאת: דנה אביגיל
טכנולוגיה והייטק ספר ההיי-טק הישראלי

חברת רייצ'יפ הינה חברת היי-טק המעסיקה מעל 100 מתכנתות חרדיות בפיתוח פרויקטים מורכבים בתחומי תוכנה וחומרה, צ'יפים, מערכות זמן אמת, מובייל ואוטומציה. לחברה שני מרכזי פיתוח, בבני ברק וחיפה, וגם צוותים באתרי לקוחות, במודלים של מיקור חוץ, עבודה פרויקטלית ושירות מנוהל.

רחלי גנות (צילום: יח"צ)

רחלי גנות (צילום: יח"צ)

רייצ'יפ הוקמה ע"י רחלי גנות (BSC במדעי המחשב ומתמטיקה בבר-אילן, תואר שני במינהל עסקים בתכנית קלוג-רקאנטי) לפני עשר שנים, כשהחזון שהנחה אותה היה להסיט את הכוח של ההיי-טק החרדי מהתחומים המסורתיים יותר שלו, כמו בדיקות תוכנה ומערכות מידע, לתחומים מורכבים יותר, כמו מערכות משובצות מחשב, ביצועי זמן אמת ואלקטרוניקה, אפליקציותIoT מתקדמות ועוד, ובכך לתת הזדמנות לנשים חרדיות אקדמאיות ומחוננות לממש את עצמן ולמצות את הפוטנציאל שלהן ואגב כך לתת את ההזדמנות והזכות גם לתעשיית ההיי-טק הישראלית להיתרם ולהיבנות מכוח אדם איכותי זה.

מטבע עיסוקה של החברה בתחומים מורכבים ובטכנולוגיה מתקדמת, נבחרות המהנדסות לאחר תהליך סינון קפדני ומבחני התאמה. עם כניסתן לחברה הן עוברות תהליך הכשרה של מספר חודשים ומשולבות בהדרגה בין הפרויקטים הרצים בחברה. הפרויקטים מנוהלים על-ידי מנהלים בכירים עם ניסיון רב שנים בתעשייה.

על לקוחות החברה נמנות חברות ענק בין-לאומיות כמו: סאנדיסק, סימנס, קיידנס, טסרה, פיניסר, פריסקייל, סייפרס, מייקרוסמי, קוואלקום, סוני ועוד, לצד חברות גדולות ישראליות כמו: טאוור סמיקונדוקטור, מלנוקס וגופים ביטחוניים כמו אלביט, משרד הביטחון ועוד וכן חברות מדיקל כמו: Jonson&Jonson, QCore, SilentPartner ועוד. גם חברות סטארט-אפ כמו פריימסנס, פלסנס, אייסל, רמונצ'יפס ועוד נמנות על לקוחותיה.

בימים אלו מתרחבת החברה וקולטת עובדות נוספות על מנת להציע את שירותיה ללקוחות נוספים בתעשייה. לאחרונה גם נפתחה מחלקת השמה המסייעת לחברות בתעשייה לגייס עובדים ועובדות מהמגזר החרדי.

היתרונות והערך המוסף ללקוחות מהעסקת העובדים והעובדות החרדיים הם רבים ומגוונים ובהם: התמחות מיוחדת בתחומים בהם חסרים מהנדסים מיומנים לתעשייה המקומית והעולמית, גמישות תפעולית, מגוון תחומי התמחות המאפשרים ללקוח עבודה עם ספק אחד וחיסכון בעלויות, ראשי צוותים מיומנים מקרב המתכנתות החרדיות שצמחו בחברה, שימור עובדים נדיר בתעשיה המאפשר שימור הידע ללקוחות, יכולת ניוד בין הסניפים – המאפשרת קירבה למרכזי הפיתוח של הלקוחות בעלי מספר סניפים בארץ ועוד.

"המוניטין והניסיון בעבודה והתנהלות מול קונצרנים רב-לאומיים, גופים ביטחוניים וגם סטארט-אפים, מבטיחים לחברות כוח אדם מעולה" אומרת רחלי גנות, "זאת לצד העובדה שאת הפרויקטים מנהלים בכירים מתעשיית היי-טק והמחירים הם תחרותיים".


חברות המעוניינות בהשמה או פיתוח במיקור חוץ מוזמנות לפנות דרך האתר: www.rachip.com, או במייל: [email protected]

תגובות