שטח פרטי: רוני נמדר

שטח פרטי: רוני נמדר

מאת: מערכת Designer (צילומים: בנימין אדם)
Designer סגנון חיים

סלון חוץ | "את סלון החוץ הפונה לגינה ולבריכה שילבתי בצבעוניות נייטרלית, רכה וטבעית, שכן הוא מהווה המשך ישיר של סלון הבית. היה לי חשוב לייצר מעבר שמשתלב בצבעוניות הסלון ובאווירת הגינה, ולעצב את כלל החלל כחלל אחד, פנים וחוץ".

לחצו להגדלה

מבואת הכניסה | "היה לי חשוב שהכניסה לביתי תכלול אלמנט עיצובי עגול ודומיננטי, שישרה אלגנטיות וחום באותה העת. זאת לאחר שנים רבות של חיים במדינות המזרח הרחוק, בהן שכיח לראות אלמנט עיצובי עגול ותלת-מימדי בכניסה לבתים, וילות ומלונות – שם הוא מסמל אנרגיה של זרימה ושל שלמות. השטיח שבחרתי למבואת הכניסה נושא כמאה שנים של היסטוריה, ויוצר בי, בצבעיו החמים, את הרגשת החמימות הביתית".

לחצו להגדלה

סנטימנטלי 1 | "ציור בצבעים חיים ושמחים של העיר הונג קונג, בה חייתי עם משפחתי כ-12 שנים. הציור הוצג בתערוכת אמנות בהונג קונג על ידי גלריה ידועה מלונדון. התאהבתי בציור באופן מיידי, ואז גם למדתי שהאמנית הינה אמנית ישראלית – כך שרכישת היצירה היוותה עבורי סוג של סגירת מעגל".

לחצו להגדלה

סנטימנטלי 2 | "קומקומי חרס עתיקים צבועים ומצוירים בעבודת יד עדינה בצבעי זהב ופסטל. כלי החרס מקשטים את שולחן הסלון הארוך, כתזכורת תמידית ליום קסום בו טיילנו אני ואימי, עליה השלום, בשוק עתיקות מקומי בסין, בו הם נרכשו".

פינת המשפחה | "היה לי חשוב למקם בפינת המשפחה ספרייה גדולה, שתכלול את הספרים של כולנו. בפינה גם פרוש שטיח ישן שהבאתי מהודו, ויש את שולחן העץ הישן, אשר נבנה מקורות עץ מפירוק של אוניות ישנות וגם הוא הגיע מהודו. השילוב של ישן וחדש, מזרח ומערב, ניכר בכל הבית, ובוודאי שגם בפינת המשפחה".

לחצו להגדלה

פינת אוכל | "לפינת האוכל בחרתי בשולחן עץ מלא גושני ובכיסאות עור משופשף בצבע ירוק בקבוק. הבחירות בחומרים טבעיים – נושמים ומשתנים – נובעות מהרצון ליצור פינת אוכל שתהיה חמה ומזמינה, ויחד עם זאת, צנועה במראה ורלבנטית לעוד שנים רבות".

 

 

הסלון | "החדר האהוב עליי בבית. הוא מלא בפריטים רבים מהמסעות שלנו בעולם, ביניהם שטיח ענק מהונג קונג – אחד האביזרים שמוצפים בזיכרונות משפחתיים".

תגובות