שטח פרטי: לירן בן איבגי

שטח פרטי: לירן בן איבגי

מאת: מערכת Designer (צילומים: עידן גור)
Designer סגנון חיים

"אדריכלות, עיצוב, ואסתטיקה על גווניה השונים", אומרת לירן בן איבגי, הנדסאית אדריכלות, "מהווים חלק משמעותי בהוויית חיי. אני מאמינה ביצירת תפיסת עיצוב שמקדשת בו-זמנית ערכים ויזואליים ופרקטיים, שפורצים את מחסום הזמן ונשארים רלוונטיים לטווח הרחוק"

המשרד | "באופן מושכל בחרתי לשלב את משרדי בסביבתי הטבעית. היצירה היא חלק מרכזי בחיי, ובתכנונו הקפדתי ליצור דיאלוג אינטליגנטי בין האזור הפרטי למרחב העבודה. החדר ממוקם במפלס התחתון יש בו אור טבעי ואוויר. פלטת הצבעים, החומרים והמרקמים שבחרתי סייעו גם הם ביצירת חלל נעים, פרודוקטיבי ואפקטיבי".

הסלון | "החלונות הגדולים בסלון מכניסים את הירוק פנימה, מדגישים את יחסי הגומלין בין חוץ לפנים, ומהווים מוטיב מרכזי בחוויית השהייה בו. המנורה המשתלשלת ממרכז התקרה מלכדת את החלל, הספות מפנקות ונינוחות, וניכר השילוב בין אלמנטים עתיקים- אירופאיים לבין טאצ'ים מודרניים שהופכים אותו לאקלקטי ומלא אופי".

חדר שינה | "נופי הים התיכון נגלים מבעד לכל חזיתות סוויטת השינה. הנוף הפסטורלי והאור הטבעי, בשילוב חומרים טבעיים, יוצרים חוויה מלטפת וכפרית – מעין צימר בלב השרון. התקרה המשופעת הופכת את החלל לרחב ואוורירי. פרקט אידרת הדג, הקמין והפרופילים הבלגיים מכניסים ממד של חמימות ורוגע, ומעמד המצלמה מתחילת המאה ה-20, בפינת החדר, מכניס לחלל אלמנט היסטורי, סיפור ועניין".

הבית מבחוץ | "הבית, מבחוץ ומבפנים, משקף במדויק את האני מאמין שלי. סגנון אירופאי משודרג ועדכני, שנאמן ליסודות הקלאסיים, ובמקביל משלב יסודות משודרגים ועדכניים שנאמנים לאקלים המקומי ולתרבות הישראלית. הקפדתי לשלב ניואנסים וטאצ'ים בחתימת ידי, לשלב אלמנטים ישנים לצד מוטיבים חדשים, צבעוניות וחומריות חמימה ומזמינה, שמרמזת כבר מבחוץ על העתיד לבוא. הבית גבוה ומכל חזיתותיו נשקפים נופי הים התיכון".

המטבח | "לב הבית. המקום שבו אני נהנית לבשל לבני משפחתי ולחברים בסיום ימי עבודה אינטנסיביים ותובעניים. את החלל מאפיינת אווירה כפרית, כשבד בבד המטבח כולל שלל פסיליטיז מודרניים, שהופכים את העבודה בו לפרודוקטיבית ומהנה".

סנטימנטלי | "מכונת כתיבה שמצאתי בתקופה שבעלי פינה את ביתה של סבתו. המכונה, שיוצרה אי שם בשנות ה-40 של המאה הקודמת, היא פריט שאני אוהבת במיוחד. פיסת היסטוריה מקומית ותרבותית".

תגובות

Comments are closed