שטח פרטי: דוד ד'אור

שטח פרטי: דוד ד'אור

מאת: מערכת Designer (צילומים: בנימין אדם)
Designer סגנון חיים

החדר של יהלי | "חדרה של בתי האהובה, במרכזו ציור שלי שהיא בחרה. העבודה המקורית הייתה הראשונה שנמכרה בתערוכה. יהלי אהבה את הציור וביקשה שנדפיס לה ליטוגרפיה שלו, שהועמדה מול פנס גדול, כך שלא יהיה ניתן להתעלם ממנה. העובדה שהיא התחברה לעבודה שלי מחמיאה ומרגשת מאוד וגורמת לי נחת רוח".

  לחצו להגדלה

חדר העבודה | "החדר של רעייתי פזית, שהיא גם המנהלת האישית שלי. בצילום ניתן לראות רגעים בקריירה שלי, שפזית החליטה לתלות חלק מהם על הקיר, כדי שבחדר תהיה הרגשה שונה וכדי שתרגיש שהגיעה למשרד של אומן. החדר מוצף באווירה תרבותית חמה ומשדר תחושת יצירתיות".

המרפסת | "מקום המפלט. המקום להתחיל בו את היום ולשתות קפה של בוקר, מוקפים במעט טבע על הרקע האורבני, לקולות ציפורי שיר".

   לחצו להגדלה

סנטימנטלי 1 | "ציור שהוא מעין אבטיפוס לפורטרטים שאני מצייר. בציור הזה אני מוצא עוצמה הקיימת במינימליסטיות. הוא עומד חשוף, נטול מסיכות, ולכל קו יש משמעות עמוקה, בסיס חזק לכל מלבוש או צבע שיגיע בציורים הבאים".

  לחצו להגדלה

סנטימנטלי 2 | "פתחי הבית, כמו חלונות ודלתות, יכולים להיות לדעתי אלמנט עיצובי מעניין מאוד. כששיפצנו את הדירה חיפשנו דלתות מיוחדות, אבל כל מה שראינו היה סטנדרטי. פניתי לאבי ז״ל שהיה נגר, ציירתי לו את הדלתות שראיתי בעיני רוחי ואבי עשה תחקיר קטן ובכישרון גדול בנה לי דלתות, בשילוב עם זכוכית צבעונית, בדיוק כמו שרציתי".

הסלון | "הלב של הבית. מחובר למרפסת הקטנה עם צמחים ריחניים וציפורי שיר, ספות מפנקות, שטיחים וחלונות, מהם מנשבת בריזה נעימה גם בלילות הקיץ. כאן אנחנו מארחים, צופים בסרטים, וכאן מתרכזת פעילות הבית".

  לחצו להגדלה

מבואת הכניסה | "מנורת ספינות ישנה מאירה מראה גדולה המקדמת בברכה את הבאים. כיסא נדנדה ישן שקיבלנו במתנה מחברה טובה, ומספרים עליו שידע ימים טובים בבית המלוכה בלונדון, ומגן דוד גדול ומעוצב. זוהי פינה מזמינה המנתקת מיד את הנכנס לבית ממה שקורה בחוץ ומשדרת חמימות ואינטימיות".

  לחצו להגדלה

עיצובי | "באחד הימים, כשיצאתי לזרוק זבל, ראיתי את הקאפה של המנורה הזו. לא האמנתי שמישהו יזרוק כזה דבר יפה, רחצתי את הקאפה היטב, נסעתי לשוק הפשפשים ומצאתי את עמוד התאורה הזה וחיווטתי את חוטי החשמל. אני מאוד אוהב את הפריט הזה, גם כי הוא ממחזר משהו שנזרק, וגם כי החיבור לעמוד יצא מוצלח בעיני, אך בעיקר בזכות תגובתה המתלהבת של פזית, כשחזרה הביתה וראתה את המוצר המוגמר. מאז יש לה מקום של כבוד בסלון".

תגובות

Comments are closed