תיק עבודות: חדשנות על המסלול

תיק עבודות: חדשנות על המסלול

נופים, תרבות, מנהגים, נוסטלגיה ועוד השראות תורגמו - בסיוע חומרים מגוונים - לעבודות עיצוב אופנתיות היוצאות מהמרחב המוכר וטומנות בחובן גם מסרים חברתיים

מאת: מערכת Designer (צילומי תצוגה: הרצי שפירא)
Designer סגנון חיים

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

שוברים מוסכמות

עולם האופנה משקף תהליכים חברתיים, כלכליים והיסטוריים, והוא חלק בלתי נפרד מבסיס התרבות שלנו. אנו מאמינים שחדשנות בעיצוב אופנה מגיעה, בין היתר, דרך הכרת חומר, צבע, טקסטורות והחיבור ביניהם – דבר הניכר בקולקציות הבוגרים אשר סיימו השנה ארבע שנות לימוד, והם מוכשרים להשתלב בענף האופנה בכל אופן בו יבחרו. במהלך הלימודים קיבלו הסטודנטים כלים באמצעותם יוכלו להחליט לאן פניהם מועדות בתחום דינמי ומאתגר זה.

יש מהם שיהיו מעצבים בעלי סטודיו משלהם, שם יוכלו להביא את עצמם לידי ביטוי יצירתי וייחודי; יש מהם שישתלבו בתעשיית האופנה כמעצבים, קניינים או מנהלים לעתיד, ויעבדו בחברות אופנה גלובליות; ויש שיקימו חברה בעצמם.

בקולקציות הגמר התמודדו הבוגרים עם שבירת מוסכמות בעולם האופנה והטקסטיל: הם פיתחו גזרות, צלליות וחומרים חדשים, אשר שולבו בקולקציות בעלות כתב יד אישי וייחודי לכל סטודנט.

 

במהלך השנה שיכללו טכניקות הדפסה ואריגה שונות ושילבו עבודת טקסטיל עם עיצוב תלת-ממד, במטרה להגיע בסופו של תהליך לקולקציה יצירתית וחדשנית.

מירב לביא, ראש המחלקה לעיצוב אופנה, המרכז האקדמי ויצו חיפה

מנחי פרויקט הגמר:

טליה בורק, ד"ר עומרי גורן, שאול אהרוני,

עידו רקנטי, אסתי גרינבוים, מרינה מוחין

 

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

לחצו להגדלה

לא כלה | שיר זמיר

טקס החתונה מסמל טוהר, אינסוף וקדושה, אך איתו מגיעות הכרעות תרבותיות, חברתיות ודתיות, שאשה צריכה לקבל. הקולקציה חוזרת אחורה בזמן, אל ילדה שחולמת על היום הגדול שלה במבט תמים וטהור, ומערבת בין שני עולמות של אז ועכשיו תוך שמירה על מבטה האופטימי של הילדה החולמת. במהלך החיים הילדה עוברת תהליך של התעוררות למציאות, תום הנעורים ואובדן הנאיביות.

עבודתי מאגדת את החלום, הפנטזיה והיקיצה. מאבק של ילדה שהופכת לאשה וחווה עם התבגרותה התפכחות לתוך מציאות: קטיעה, פירוק, חלל ותובנה חדשה ובוגרת יותר על חייה. הקולקציה מתארת חלום, תום, פנטזיה, התעוררות, יקיצה, התבגרות, שבר, חלל, התפרקות וזליגה של הילדות לעולם בוגר ומודע שבוחר את עתידו.

חומרים: משי, כותנה-משי, כותנה, תחרות, פלסטיק בשילוב חיתוכי לייזר.


לחצו להגדלה

מרוסיה בשנאה | מייקל לונגו

במפגש עם אבי, כ-20 שנה לאחר שעזב אותי, נוכחתי לגלות עד כמה אני מאכזב אותו, בכך שאיני מייצג את הגבר האידיאלי מבחינת התפיסה הרוסית. אבי מבטא עבורי את העולם הפרימיטיבי והמקובע: עולם צבאי, שמדבר על גבריות חד-משמעית ואידיאלית. בניגוד אליו, יש בי צד נשי, ולאורך ילדותי שאפתי לרקוד ולבטא סוג של גבריות חדשה. יחסיי עם אבי מקבילים ליחס כלפי הקהילה ההומוסקסואלית ברוסיה ובעולם כולו. נוכחתי לראות ולחוות כי ברוסיה ובמקומות רבים בעולם הכל סובב סביב הגבריות, ואם אתה גיי – אתה נחות. אי הקבלה שאני חווה מצד אבי מהווה את ההשראה למחאה שלי כנגד "ההעצמה הגברית" המקובלת בעולמנו.

הקולקציה מכילה שילוב של סממנים מעולם הבלט הרוסי ומעולם הריקוד שאני נמצא בו, עם סממנים מהעולם הגברי-צבאי ששולט היום ברוסיה, שני צדדים הקיימים בי. אני שואף לצאת מהקיבעון הברוטלי ששולט באבי בפרט וברוסיה בכלל. אני גבר – אבל הגבר שאבי עדיין מתקשה לקבל. אני מבקש להעצים נשים עד כדי כך שתהיינה שוות לגברים.

חומרים: צמר, טול, קשמיר, אורגנזה, רקמת יד.


לחצו להגדלה

Namesake | שני דדון

בעולם בו אנו חיים, האדם נולד בעל זהות, מגדר, לאום ושם. הקולקציה עוסקת בטשטוש הזהות המינית, ערעור גבולות המגדר, ובזהות המגדרית החדשה ה-Genderqueer. מטרתם של בעלי זהות ייחודית זו, היא ל"שחק" בין שני העולמות, ללא צורך להתקיים כישות אחת, במגדר אחד. לא מדובר בהכרח במראה החיצוני או הגופני, אלא בהגדרת הזהות האישית.

בחרתי להתרכז בטשטוש פרופורציות הגוף המוסכמות למינים השונים בזהות המגדרית החיצונית, וביכולת לא להתלבש כגבר או כאשה אלא כמי שאנו בוחרים להיות באותו הבגד: בחירה בפרטי לבוש שווים וזהים בצבע ובצללית.

חומרים: צמר, עור, פלסטיק, ניילון וכותנה.

תגובות

Comments are closed