פיקניק על שני גלגלים

פיקניק על שני גלגלים

עכשיו כבר לא צריך לבחור בין טיול אופניים לעצירה לבין פיקניק המסורתי. בפארקים וביערות קק"ל מחכות לכם שפע אטרקציות ההופכות כל רכיבה משפחתית לחוויה ספורטיבית וגסטרונומית. רק לעצור, לשאוף את הנוף ולהוציא את המטעמים

מאת: רונית סבירסקי, קק"ל
BEERS & CHEESE סגנון חיים

טועמים קצת נוף ביער שוויץ

עצירת ביניים: מחפשים פינת חמד רומנטית עם תצפית נוף מדהימה על הכנרת, על רמת הגולן ועל טבריה? יער שוויץ הוא המקום בשבילכם (ראו תמונה למעלה). דרך היער הראשית מצופה באספלט ואורכה 6 ק"מ. היא נמצאת בין טבריה לבין אכסניית הנוער פורייה. בצדי הדרך הכשירה קק"ל שלושה מצפורי נוף, שמהם נשקף נוף מרהיב של הכנרת, הרי הגליל, רמת הגולן והחרמון ועוד.

טיפ לפיקניק: לעין פורייה, הנמצא במתלול המזרחי של הר פורייה, כקילומטר ממזרח לפורייה עילית, מומלץ להגיע אחה"צ. מי המעיין נובעים מנקבה ונקווים אל בריכת אגירה. קק"ל שיקמה את הבריכות ואת אמת המים ופיתחה לצדם חניון ובו עצי דקל ואשל, בריכות קטנות, אמת מים, שולחנות פיקניק וספסלי ישיבה בצל העצים וגשרוני עץ על תעלות המים.

מן ההיסטוריה: על פי המסורת, נפגשו כאן שליחי דבורה הנביאה עם ברק בן אבינועם.

מסלול אופניים בפארק הירקון (ארכיון הצילומים, קק"ל)

עוצרים לפיקניק בירקון

עצירת ביניים: רכיבה לאורך גדת הירקון היא חווית טבע עירונית ונעימה, שיכולה להפוך בקלי קלות לטיול משפחתי מגבש ובלתי נשכח. יער ראש ציפור בצפון העיר תל-אביב הוא המקום לכך.

טיפ לפיקניק: מלבד שפע של שבילי הליכה, ריצה ואופניים, הפארק הוא גן עדן לחובבי ציפורים. אפשר לפגוש כאן ציפורי שיר במגוון צבעים ומינים. במקום גבעה ירוקה, שנבנתה מהעפר הרב שנותר מאזורי הבנייה הסמוכים וממנה יש תצפית נפלאה על גוש דן.

אין תירוצים: ביער מסלול לרוכבי אופניים ומסלול נפרד להולכי רגל זה לצד זה, כך שכולם יכולים להצטרף למפגש.

מקנחים ביער יתיר הדרומי

עצירת ביניים: יער יתיר הוא גדול היערות בישראל. ביער למעלה מארבעה מיליון עצים ובהם עצי מחט (אורן ירושלים וברוש מצוי), עצים רחבי עלים (אלה אטלנטית, אשל, שיזף מצוי, חרוב מצוי, אלת הבוטנה-פיסטוק), עצי בוסתן (זית, תאנה), איקליפטוסים ושיטים, כרמים ליין ושיחים שונים כמו רותם המדבר, שיח אברהם מצוי ועוד.

טיפ לפיקניק: תוכלו לדווש למאגר יתיר, שבו 650,000 מ"ק מים שנקווים בו בעיקר בעונת החורף. המאגר סגור לכניסת מטיילים, אך הטיול אפשרי ומהנה ביותר. סביב המאגר שולחנות פיקניק, והדרך משולטת וקלה להגעה.

מרימים כוסית: היער מהווה בית גידול לכרמים של יקב יתיר השייכים ל"כרמל מזרחי" ולחקלאים האזור.


למסלולי אופניים נוספים כנסו לאתר טיולי האופניים של קק"ל - www.eyarok.org.il/bike

תגובות