תרימו כוס של VINIA

תרימו כוס של VINIA

VINIA היא אבקת תאי ענבים אדומים המכילה את המרכיבים הבריאותיים שנמצאים באופן טבעי בענבים אדומים וביין אדום – ללא הסוכרים והאלכוהול. פיתוח ישראלי

מאת: ענת יפה (צילומים: יח"צ)
בריאות ורפואה מגזין ביו

חברת 'ביוהרווסט' בראשותה של המנכ"לית ד"ר יוכי חגי, יחד עם צוות מדענים, פיתחה תהליך ייחודי, מסחרי ופורץ דרך, ראשון מסוגו בעולם, המאפשר גידול של תאי ענבים אדומים במערכת המכונה BIOFARM. "הטכנולוגיה שפיתחנו מאפשרת לייצר אבקת תאי ענבים באופן מסחרי וזמין המכילה פוליפנולים, שהם החומרים הפעילים ביין אדום וענבים אדומים ללא אלכוהול וסוכר. האתגר היה מורכב ותהליך הפיתוח נמשך כ-7 שנים, שלאחריהן הפכנו לחברה הראשונה בעולם שהצליחה לפצח אתגר מדעי זה", מסבירה בגאווה ד"ר חגי, בעלת תואר דוקטור בביוטכנולוגיה מהאוניברסיטה העברית, עם ניסיון רב בתחום ביוטכנולוגיה ותרופות.

ד"ר יוכי חגי

ביוהרווסט היא חברה ביוטכנולוגית ישראלית שהוקמה בשנת 2007, עם בסיס מדעי רחב. עד היום ערכה החברה כ-8 מחקרים מדעיים הכוללים 4 ניסויים קליניים בבני אדם, בנושא תפקוד כלי דם וסוכרת, במרכזים ידועים בארץ. תוצאות הפיתוח המרשימות של VINIA התפרסמו בעיתונים מדעיים בינלאומיים, והוצגו בכנסים בארץ ובעולם.

ספרי על המוצר הראשון והמוביל שלכם?

"המוצר הראשון נקרא VINIA והוא מתבסס על 'הפרדוקס הצרפתי', תופעה שהתפרסמה בעיתונות המדעית ונחקרה בשנות ה-90. התופעה מדברת על כך ששכיחות מחלות הלב בצרפת היא מהנמוכות בעולם המערבי, למרות התזונה העשירה בשומן.

"נמצא שתופעה זו מיוחסת לשתייה מתונה של יין אדום (1-3 כוסות יין אדום) על בסיס יומי. שתייה מעבר ל-3 כוסות יין אדום מזיקה בגלל האלכוהול והסוכר. החומרים הפעילים ביין אדום ובענבים אדומים זוהו ואופיינו, והם מכונים פוליפנולים. נמצא שיין אדום וענבים אדומים מהווים המקור העיקרי לרסברטרול, שהוא פוליפנול חשוב למניעת מחלות לב וסוכרת".

מה מיוחד בפוליפנולים?

"הפוליפנולים הם חומרים הנוצרים על ידי צמחים בלבד, ולהם תפקיד משמעותי בהגנה על הצמח מפני זיהומים ומחלות. פוליפנולים, וביניהם רסברטרול, הם בעלי תכונות בריאותיות שונות הקשורות לתפקוד כלי הדם ובריאות הלב, כדוגמת הגברת ייצור Oxide Nitric המרפה את תאי השריר בכלי הדם ועל ידי כך גורם להרחבתם ולזרימה תקינה של הדם בהם, ולשיפור בערכי לחץ הדם.

"היתרונות הבריאותיים של הרסברטרול, שנמצאו במחקרים מדעיים שונים: הגנה על התאים מפני נזק של רדיקלים חופשיים, הפחתת לחץ הדם, שמירה על בריאות הלב. יין אדום מכיל תערובת של פוליפנולים רבים, אשר פועלים, כנראה בשיתוף פעולה ובאופן סינרגיסטי (תוצאת פעולתם המשולבת חזקה יותר מאשר הצירוף של פעילות כל אחד מהם בנפרד) על בריאות הלב ומדדים שונים בסוכרת מסוג 2".

נחזור ל-VINIA. ממה היא מיוצרת?

"VINIA הינה אבקת תאי ענבים אדומים המכילה את המרכיבים הבריאותיים שנמצאים באופן טבעי בענבים אדומים וביין אדום – ללא הסוכרים והאלכוהול. VINIA מכילה מכלול של פוליפנולים ובעיקר רסברטרול, וכן קטכינים, טאנינים, קוורציטין ואנתוציאנינים, המצויים במבנה הטבעי שלהם ויוצרים יחדיו השפעה סנרגיסטית חשובה המאפשרת ספיגה מהירה, זמינות ביולוגית גבוהה, וכתוצאה מכך פעילות מקסימלית".

כיצד צריכתה משתווה לצריכת יין?

"צריכת מנה יומית של המוצר שווה בערך הבריאותי שלה ל-4 כוסות יין או ל-1,000 ענבים ללא אלכוהול וללא סוכר. יתרונה בכך שהיא למעשה אבקת תאי ענבים אדומים, שאותם ניתן לצרוך באופן קבוע גם בקרב אנשים בריאים ללא תופעות לוואי, כחלק מאורח חיים בריא ושמירה על הבריאות ותפקוד כלי הדם".

מהו החזון שלכם?

"החזון שלנו הוא לשפר את איכות החיים ותוחלת החיים ולא על ידי תרופות. גילינו את הפוטנציאל העצום הגלום בתחום המכונה Nutraceutical, הכולל מזון פונקציונלי, תוספי תזונה ומזון רפואי שיש להם חשיבות בשמירה על הבריאות ומניעה של גורמי סיכון למחלות".

כאישה, איזה מסר יש לך לנשים בהקשר של VINIA?

"מחלות לב הן המחלות הנפוצות ביותר בעולם המערבי והן למעשה גורם מוות מספר אחד. נמצא שמחלות לב וכלי דם הם הגורמים המובילים בעולם למוות בקרב נשים. למרות שבמשך שנים מחלות אלו יוחסו בעיקר לגברים, אחת מכל שתי נשים תסבול ממחלות לב במהלך חייה, ואחת מתוך שלוש נשים עשויה למות מהן. בתקופה האחרונה חלה התקדמות גדולה במניעה ובטיפול במחלות לב בנשים, אך ההישגים עדיין פחותים בנשים בהשוואה לגברים, ויש פחות מודעות בנשים למחלות לב ולסימנים המקדימים לפני התקף, שהם לעיתים שונים בקרב נשים.

"לכן, בעזרת העלאת המודעות בקרב נשים וגישה יצירתית, ייחודית ופרטנית, יש להביא לשינויים בהתנהגותן לקראת אורח חיים בריא, ובכך להשפיע באופן משמעותי על מחלות לב וכלי דם בקרב נשים. אחת הדרכים החשובות היא מודעות, מניעה ושמירה על בריאות הלב. VINIA הוא מוצר המביא את החומרים הפעילים שיש ביין אדום ללא החומרים המזיקים (אלכוהול וסוכר) ומחקרים מדעיים הראו שצריכה קבועה שלו במשך שלושה חודשים שיפרה באופן משמעותי זרימת דם, תפקוד של כלי דם ושיפור במדדי לחץ דם שהם גורמי סיכון ידועים למחלות לב".

ובקצרה על מוצרים נוספים.

"הטכנולוגיה שחברת ביוהרווסט פיתחה היא פלטפורמה לפיתוח של מוצרים בריאותיים נוספים, כדוגמת אבקת תאי זיתים המביאה את החומרים הפעילים שבשמן זית ללא השומן והערך הקלורי. מוצר נוסף הוא רימונים, המביא את החומרים הפעילים שנמצאים ברימון במבנה הטבעי".


הזמינו VINIA עוד היום ותתחילו להרגיש בהבדל: vinia.co.il/shop-new.

תגובות

Comments are closed