צילום ואבטחה

צילום ואבטחה

חברת ESC BAZ, מפתחת ומייצרת מערכות תצפית וידאו ומעקב ליום וללילה עבור השוק הצבאי ושוק האבטחה האזרחי, ביססה עצמה כספקית מובילה של פתרונות ייחודיים ומותאמים ללקוח, המציעה טכנולוגיה חדשנית ביותר יחד עם גמישות ואמינות מרביים

מאת: יובל גמליאל | צילומים: ESC
טכנולוגיה והייטק רשת ביטחון

(לחצו להגדלה)

תחום מצלמות התצפית והאבטחה הינו תחום מתקדם ודינמי המתפתח משנה לשנה ומיועד הן לצורכי מודיעין צבאי או אזרחי, הן למניעה וסיכול אירועים ביטחוניים או פליליים, והן לאיתור וזיהוי מפגעים וסיכונים.

אחת מהחברות המובילות בענף זה בישראל ובעולם הינה חברת ESC BAZ המפתחת ומייצרת מערכות תצפית וידאו ומעקב ליום וללילה הן עבור השוק הצבאי והן עבור שוק האבטחה האזרחי. החברה שהוקמה בשנת 1994 ונמצאת בבעלות פרטית מציעה פתרונות חדשניים וחסכוניים המותאמים לצורכי האבטחה הספציפיים של כל לקוח – ומבחינת גודל מערכת, ביצועים נדרשים, צבע וכיוצ"ב.

פריסה עולמית

סל מוצרי החברה כולל מגוון רחב של מערכות מיגון מודולריות, הניתנות להתאמה אישית, בטווחים קצרים, בינוניים וארוכים, החל ממרחק של 500 מטרים ועד ל-25 קילומטר. "מערכות החברה הן מערכות מבצעיות עם הצלחה מוכחת בשטח ועל לקוחותיה נמנים ארגונים דוגמת צה"ל – בו בסיסים רבים ממוגנים על-ידי מערכות החברה, משטרת ישראל, חברות אבטחה אזרחיות, משרדי ממשלה, כמו גם לקוחות רבים ברחבי העולם", אומר בני צבירן, מנכ"ל ומייסד החברה. "עם למעלה מ- 20 שנות ניסיון ESC BAZ ביססה את עצמה כספקית מובילה של פתרונות ייחודיים ומותאמים ללקוח המציעה טכנולוגיה חדשנית ביותר יחד עם גמישות ואמינות מרביים".

צבירן מוסיף, כי "מערכות החברה ניתנות לשילוב עם מערכות אינטגרטיביות אחרות, כמו חיישנים וסנסורים שונים. לדוגמה, בשילוב חיישן המזהה תזוזה, המערכת מסתנכרנת עם מצלמות החברה ובהתאמה מפנה אותם לכיוון החשוד ומעבירה את הווידאו למוקד הביטחוני או הצבאי", הוא מסביר. "למוצרי החברה פותחו אפליקציות רבות ומגוונות והם יכולים לשמש למגוון שימושים ביטחוניים, דוגמת עמודי תצפית, מצלמות אישיות לחיילים ואזרחים והתקנה על כלי רכב. לחברה יש את כל יכולות הפיתוח והייצור העצמי, שמאפשרות לה לייצר את המערכות ברמה הטכנולוגית הגבוהה ביותר".

לדברי צבירן, נכון להיום יותר מ-1,000 מערכות של החברה פרוסות ברחבי העולם, החל מספינות סיור צבאיות באירופה וכלה במערכות אבטחה בנמלי המזרח הרחוק.

מערכות תצפית צמודות נשק

"אחד מהחידושים האחרונים של החברה הינו מערכות תצפית צמודות נשק, עם יכולת ראייה מהמצלמה בעמדת נשק הנמצאת על טנק או נגמ"ש. כך יכולים החיילים להשיב אש לעבר מקורות הירי, לראות את כל המתרחש מסביבם ולהפנות ירי מדויק באמצעות הכוונת המצלמה ובכך למנוע פגיעות בחיי אדם".

בסופו של יום מדובר על חברה בסדר גודל קטן יחסית בתחום, זה לא מפריע לכם?

"אמנם יש הרבה אתגרים לחברה קטנה בתחום, אבל בעיניי זה דווקא מהווה יתרון, כי יש גופים כמו צה"ל למשל, שצריכים את תשומת הלב המרבית והמחירים היותר אטרקטיביים אותם יכולה להעניק להם רק חברת בוטיק כמונו. בסופו של דבר, אני מניח שכלל הלקוחות חשים כך ולראייה יש לנו מאות לקוחות מרוצים בארץ ובעולם".

מערכות מסובבי אנטנות

"חידוש נוסף שהחברה פיתחה ומכרה בשנה האחרונה הינו מסובבי אנטנות. החברה סיפקה מאות מסובבי אנטנות מדויקים ללקוחות שונים תוך כדי מתן פתרונות ייחודיים ומדויקים לצרכי הלקוחות הצבאיים והאזרחיים, המערכות משמשות למעקב אחרי גופים טסים וליצירת עורק תקשורת בין נקודות רחוקות".

תגובות