חליפה אישית לכל מרלו"ג

חליפה אישית לכל מרלו"ג

שרון נחום, מנכ"ל חברת שרונים, מסביר מדוע חשוב להקים מרכזים לוגיסטיים עם חברות מתמחות, השולטות בכל השלבים – מהתכנון הראשוני ועד למסירה

מאת: אלעד צור (צילום: יח"צ)
מרכזים לוגיסטיים נדל"ן

חברת שרונים הינה חברה המתמחה בבנייה מתועשת לתעשייה ולחקלאות. החברה נוסדה בשנת 2005 על ידי שרון נחום וערן גולן, בעלי ניסיון מצטבר של למעלה מ-40 שנה בתחום הבנייה והפיתוח. מנכ"ל שרונים שרון נחום מספר כי לחברה ניסיון רב עם מגוון עבודות בנייה מתועשת בהן בנייה ופיתוח פרויקטים לתעשייה, מחסנים, בתי קירור, מרכזי מכר ופרויקטים חקלאיים. בשנים האחרונות, הוא מוסיף, בעקבות השינויים במבנה השוק, החברה רכשה התמחות מיוחדת בהקמת מרכזים לוגיסטיים.

כיצד היית מאפיין את פעילות החברה?

"ברוב עבודות הבנייה משולבים אלמנטים יצוקים, אלמנטים טרומיים, קונסטרוקציות פלדה, חיפויים קלים ועוד. בבסיס החזון המוביל את החברה עומד הרצון להיות תמיד עם האצבע על הדופק בכל הקשור לתכנון, ביצוע עבודות הבנייה והפיתוח. כמו כן, החברה פועלת על בסיס ערכים של חדשנות, יצירתיות ותפיסה מערכתית כוללת של שוק הבנייה בישראל".

נחום מספר כי "התחלנו לעסוק בהקמת מבני תעשייה שונים, בתי קירור, מחסנים וכו'. אבל, עם התפתחות ענף הלוגיסטיקה – פיתחנו את נושא הבנייה למרלו"גים ורכשנו מומחיות בנושא ובמאפיינים הנדרשים לה, כמו רצפות מיוחדות, שלד ומעטפת פרקטיים לתפעול ועוד מאפיינים ייחודיים".

חברת שרונים בונה בשנה בהיקף של כ-60-70 אלף מ"ר, כאשר כאמור בשנים האחרונות, מבהיר נחום, "עיקר הבנייה היא באמת של מרלו"גים, שמשלבים בתוכם את כל מגוון דרישות הלוגיסטיקה, טיפול בכל מה שקשור להפצה, עם מערך הפצה גדול, שמשולב עם משווי גובה, מערך קבלת סחורות כנ"ל, התאמת גובה למקסימום שניתן, התאמה לתפעול מלגזות מיוחדות וכו', וכמובן שילוב עיצוב ואדריכלות מחומרים מתקדמים למעטפת המבנים ליצירת מבנים יפים".

מה להערכתך מביא לפריחה של המרלו"גים בשנים האחרונות?

"בשנים האחרונות, בעיקר שנה-שנתיים אחרונות, יש עליה גדולה בקניות מהכפר הקטן – העולם. השוק צריך ממש הגדלת שטחי אחסנה בהכפלות של הקיים. אנחנו נדרשים כל הזמן ומחפשים אזורים מסוימים להרחבת מבני לוגיסטיקה בכל מיני אזורים בארץ. אם פעם היו מקימים מחסנים בסביבות הנמלים ובקרבתם, היום מחפשים שטחים לאורך נתיבי תנועה ראשיים, בראשם כביש 6. אפשר לראות את הפריחה באזורי מודיעין וחבל מודיעין וגם רחוק יותר מהמרכז. לדוגמה, אנחנו מקימים כעת מרלו"ג גדול באזור נאות חובב – מדרום לבאר שבע".

מה מייחד את שרונים לעומת חברות ביצוע אחרות?

"אנחנו מחזיקים במומחיות בכל שלבי הקמת המרלו"גים. מגיעים אלינו לקוחות עם מגרש ודרישות על פי השימושים המתוכננים. אנחנו מתכננים ביחד עם הלקוח, כולל הביצוע, משלב גיבוש הדרישות ועד לקבלת המפתח".

נחום מסביר כי ענף המחסנים עבר אבולוציה משמעותית, אותה הם חוו במשך למעלה מ-20 שנה שבהם הם פועלים בתחום: "פעם קראו לזה מחסנים, אבל היום שמים דגש גדול מאוד על נושא הלוגיסטיקה וההפצה שהם מהותיים להצלחת העסק. לכן, יש דגש גדול על הרצפות השטוחות – סופר פלאט פלור ומשווי הגובה, שערים רבים של כניסה והוצאה של סחורה, שנועדו כולם לאפשר עבודה מהירה ומדויקת".

הבדל נוסף, מסביר נחום, הוא בגודל המבנים: "פעם היו בונים מחסנים של 4,000 מ"ר והיום מגיעים ל-15 אלף מ"ר, ללקוח אחד, או לחברות לוגיסטיקה שנותנות שירות למספר יבואנים שעובדים עמם. כל השינויים והדרישות מחייבות תכנון וביצוע מדויק יותר. השילוב של כל מרכיבי הבניין שיעבדו בהרמוניה, מחייב שימוש ביועצים מקצועיים ברמה גבוהה, כמו מערך היועצים שעובד איתנו".

מערך נוסף שחיוני להקמה וגם לקבלת האישורים הוא כל נושא הבטיחות וכיבוי אש. "זה היום כמעט הנושא המוביל בכל מה שקשור למרלו"גים – כי מאוחסנים שם סחורות בכמויות ובערכים מטורפים ולכן זה חייב להיות מאוד מדויק, כל מבנה והתכנון הספציפי שלו. יש לנו קאדר יועצים ומערך המהנדסים שלנו, וביחד יודעים לפתור את החליפה המדויקת לכל מרלו"ג, לכן, כל נושא התכנון של המרכזים הלוגיסטיים, דורש התמקצעות בפני עצמה ולא הייתי הולך למשרד רגיל, שאינו מתמחה בתחום", מסכם נחום.

תגובות