פנטהאוזים בכל פרויקט

פנטהאוזים בכל פרויקט

רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים בישראל, ומנכ"ל קבוצת מזרחי ובניו, מסביר מה סוד קסמו של הפנטהאוז ומפרט מה נדרש כדי להבטיח ביצוע איכותי

מאת: נעם גל (צילום והדמיה: יח"צ)
נדל"ן פנטהאוזים

קבוצת מזרחי ובניו פעילה בענף מזה כ-60 שנה. רוני מזרחי, נשיא לשכת הקבלנים בישראל, ומנכ"ל קבוצת מזרחי ובניו, מספר כי הקבוצה בונה ב-21 ערים בישראל ובכל פרויקט מקפידה החברה לשלב גם פנטהאוזים, "כי בכל אזור מגורים, תמיד יש מי שרוצה את הפנטהאוז, או דירת הגן".

האם שוק הפנטהאוזים מתנהג בצורה אחרת משוק המגורים ה"רגיל"?

   רוני מזרחי

"יש לו בהחלט מאפיינים שונים. לדוגמה, הפנטהאוז נמכר לרוב בסוף הפרויקט, כי הדלתא של הרוכש גדולה יותר ואז הוא מבקש גם לערוך התאמות שניתן לבצע עבורו, לכן הם קונים לקראת סיום שלד ואפילו מאוחר יותר – לקראת גמר עבודה".

צריך לזכור, מוסיף מזרחי, כי פנטהאוז הוא מאוד אינדיבידואלי. "אנשים משקיעים מיליון ולפעמים גם 2 או 3 מיליון שקלים בעבודות גמר ואדריכלות. אנשים מכניסים את כל השיגעונות ואת כל החלומות בתוך פנטהאוז. ראיתי שם גינות, צמחיה ייחודית, בריכות שונות וכו'. מתייחסים אליו באמת כאל וילה בשחקים".

האם פנטהאוז תמיד יקר משמעותי מהדירות האחרות?

"פנטהאוז יקר יותר כמובן מדירות אחרות בפרויקט שהן באופן טבעי קטנות יותר. עם זאת, אפשר למצוא פנטהאוזים במגוון רחב של מחירים. אנחנו בונים בימים אלו פנטהאוזים בירושלים, בחיפה בשכונת דניה, בנתניה, בהוד השרון יש לנו כיום מספר פנטהאוזים יפהפיים, בחולון ב-5 פרויקטים, בקומות שונות, כולל הפנטהאוז הגבוה ביותר בעיר ובבת ים בפרויקטים חדשים רבים, כולל ליד הים, יש לנו גם לופט-פנטהאוזים בבניינים באבן יהודה, מאוד מעניינים. אין פנטהאוז שאתה רוצה ולא תמצא אצלנו. בחיוג למספר 03-5551818, תמיד יהיה הצוות שיענה וייתן מידע על כל הפנטהאוזים".

מדובר בפנטהאוזים לאכלוס מיידי?

"יש לנו פנטהאוזים בכל מיני שלבים. יש בתחילת עבודה, יש לכניסה מיידית, ל-3 או 6 חודשים, כל פנטהאוז שבהליך בניה – ניתן כיום בקלות גם להתאימו במדויק לצרכי הקליינט". רוני מזרחי מסביר כי הפנטהאוזים מאפיינים למעשה את סגנון המגורים החדש, בין היתר בגלל עלויות האחזקה הגדולות של בית פרטי. "פנטהאוז הוא למעשה וילה בשחקים – במעלה הבניין. אתה מקבל לרוב 300 מ"ר כולל מרפסת, וילה לכל דבר, עם כל הפסיליטיס, בלי להתעסק בתחזוקה של הבניין, שכן יש חברת ניהול שמטפלת במבנה כולו".

יתרה מזאת, קובע מזרחי, "המעבר מווילה מחוץ לעיר לפנטהאוז חוסך את הפקקים. לדוגמה, מי שעובד בתל אביב וגר בוילה בהרצליה פיתוח, מאבד בכל יום שעתיים בדרכים והוא יכול לקצר זמנים וגם ליהנות מווילה במיקום מבוקש עם נוף לים – ויש לנו כאלה, למשל בנתניה, בבת ים, בחולון ובהוד השרון".

האם הקמת פנטהאוזים דורשת התמחות מיוחדת?

   פרויקט city tower

"חשוב כמובן לרכוש תמיד מחברה איכותית ובעלת מוניטין, שיודעת להקים פנטהאוזים. הדאגה העיקרית בהקמת פנטהאוז, היא לבצע את עבודת האיטום בצורה איכותית, כך שלא תהיה רטיבות בדירות שמתחת לפנטהאוז, במיוחד בשנים האחרונות כאשר במרבית הפנטהאוזים משלבים בריכות, שכשוכיות או גינות לכל דבר ועניין".

האם תוכל לתת דוגמאות למחירים מתוך הפרויקטים שלכם?

"אפשר לקנות פנטהאוזים של 350 מ"ר בדניה בחיפה ב-4.5 מיליון שקלים; בנתניה יש לנו פנטהאוז ב–5 מיליון שקלים; בירושלים יש לנו פנטהאוזים ב-2.7 או ב-3 מיליון שקלים; באבן יהודה פנטהאוז בן 6 חדרים נמכר ב-2.75 מיליון שקלים ובהוד השרון יש לנו פנטהאוז מדהים, 300 מ"ר, ב-4.2 מיליון שקלים".

"לחברה יש מספר פרויקטים באזור בת ים, כאשר פנטהאוזים על קו החוף מוצעים ב-6-8 מיליון שקלים ובתוך העיר ב-3 עד מיליון שקלים. לדוגמה, פנטהאוז בפרויקט sea line, קו ראשון לים. 2 בניינים בני 25 קומות, עם 192 יחידות דיור. פנטהאוז יעלה כ-7 מיליון שקלים".

אבל, נראה שמזרחי גאה במיוחד בפנטהאוז בפרויקט סיטי טאוור בחולון: "אנחנו משווקים שם כיום את הפנטהאוז בבניין הגבוה ביותר בחולון, בקומה ה-28. זהו פנטהאוז ייחודי, עם נוף פנורמי יוצא דופן בפרויקט יוקרתי ובעלות של כ-5 מיליון שקלים".

תגובות