הבילויים

הבילויים

מאת: יובל בן משה
סגנון חיים שמנת

צילום: אורית פניני

הופעה: תמוז באלול

סיום הקיץ הישראלי יתרחש במופע מוזיקלי מיוחד, שבחלקו הראשון יופיע שלום חנוך עם מיטב שיריו, ובחלקו השני יתרחש איחוד היסטורי של להקת תמוז – איתן גדרון, אריאל זילבר, יהודה עדר, מאיר ישראל ושלום חנוך – שיעלו לראשונה מאז התפרקו, עם מופע מלא של כל שירי אלבומם המופתי "סוף עונת התפוזים". תמוז החלו את דרכם בשנת 1974, ובמשך שנתיים יצרו והופיעו ברחבי הארץ עם שירים פרי עטם של שלום חנוך ואריאל זילבר. בקיץ הקרוב תהיה זו הפעם הראשונה בה תתאחד הלהקה לכלל ביצועי האלבום מאז 1976. תמוז אומנם פעלה שנתיים בלבד, אך השאירה חותם שנכנס לפנתיאון המוזיקה הישראלית, והותירה צימאון אדיר בקרב הקהל הרחב.

15.9.16, בלייב פארק, ראשל"צ


צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

פסטיבל: יהודים וערבים

במרכז לתיאטרון עכו יוצרים יהודים וערבים ממשיכים לשתף פעולה לקראת פסטיבל מסרחיד – הפסטיבל הראשון להצגות בשפה הערבית. השנה מתאפיין הפסטיבל בהתבוננות על תופעות וקשיים המצויים בחברה הערבית, תוך בדיקה והתעמתות עם תכנים אלה. העיסוק של היוצרים נע על ציר הרצף של האישי, החברתי והאוניברסלי. הפסטיבל, המשמש כחממה ליוצרים בתחילת דרכם, מאפשר התהוות יצירות חדשות של אמנים ותיקים, משקף מדי שנה את הלכי הרוח של תושביה הערבים של מדינת ישראל ומטפל בשלל תכנים, חברתיים, פוליטיים, אוניברסליים ואישיים. מופע הפתיחה בפסטיבל: להקת רג'אר, אשר מארחת את כוכב ה-Arab Idol, היתם חלאילה.

6.9.16-8.9.16, במרכז לתיאטרון עכו, עכו העתיקה


צילום: יח"צ

צילום: יח"צ

הצגה: חתונה מושלמת, יש דבר כזה?

בעידן שבו כל זוג שלישי מתגרש, חתונה היא עניין לא פשוט. וכאשר החתן המיועד מתעורר בבוקר חתונתו כשלצידו אישה צעירה וזרה, איתה בילה, כנראה, את הלילה, העניין לא פשוט כלל… זו עלילת המחזה שנכתב על ידי רובין האודן, בבימויו של עידו רוזנברג.

העלילה מתרחשת בבוקר יום החתונה, במלון בו מתוכנן להתקיים טקס הנישואין. מרגע זה מתפתחת קומדיית מצבים מטורפת, שבה מנסה החתן להסתיר את הלילה המסעיר, אך נתקל בכל מכשול אפשרי. המחזה עוסק בקושי של צעירים להתמסד, וחושף את ההיסוסים והפחדים שצפים בערב חתונתם.

בתיאטרון הספרייה, רמת גן

תגובות