לנהל אחרת הליכי גירושין מורכבים

לנהל אחרת הליכי גירושין מורכבים

כמי שחוותה על בשרה בצעירותה הליך גירושין כואב, עו"ד דלית יניב-מסר רואה בעבודתה כעורכת דין לענייני משפחה שליחות וייעוד ופועלת לכך שהלקוחות יזכו בחוויה אחרת מזו שעברה. היא לא מסתפקת בכך ופועלת ציבורית לצמצום סמכויות בתי הדין הרבניים בהליכי גירושין

מאת: גלית שפיר (צילום: סם יצחקוב)
סחר ועסקים פורצות דרך

על הבחירה בתחום: "אני מרגישה שלהיות עורכת דין לדיני משפחה זה הייעוד שלי בחיים וזה התיקון שלי להליך הגירושין הקשה שעברתי. מאז ומעולם קינן בי חיידק עריכת הדין. מאחר והחיים כגרושה הובילו אותי בדרכים מקצועיות אחרות הרגשתי שאני לא ממצה את עצמי. כאשר בעלי הנוכחי נכנס לחיי הוא ייעץ לי ללכת אחרי הלב שלי ולהגשים את החלום. תוך שבועיים התחלתי ללמוד משפטים וגישור. מאז אני חיה את החלום שלי".

על המשרד: "משרד עו"ד דלית יניב-מסר אותו הקמתי, הינו משרד בוטיק המתמחה בדיני משפחה. אני מאמינה שעורך דין צריך להתמחות בתחום ידע אחד ולא לחלוש על תחומים רבים כיוון שההתמקדות מביאה למקצועיות ומקצוענות, המשרתת בראש ובראשונה את טובת הלקוחות. ולראייה, המשרד שלי דורג כאחד הבולטים בתחומו בדירוג חברת המידע העסקי BDI לשנת 2017. בנוסף לניהול הליכי גירושין מורכבים, אנו נותנים מענה שלם בתחום דיני המשפחה ובהם הליכי גישור וגירושין בשיתוף פעולה, סכסוכי ירושה, עריכת הסכמים, תביעות משמורת והסדרי ראייה, מענה לקהילה הלהט"בית, תביעות אבהות ועוד".

הייחודיות בענף: "כמי שחוותה על בשרה בצעירותה הליך גירושין מורכב, אני רואה את עבודתי כעורכת דין לענייני משפחה כשליחות וכייעוד. אני יודעת בדיוק מה חווים הלקוחות שלי ומה הם מרגישים. על מנת שהלקוחות שלי יזכו בחוויה אחרת מזו שעברתי החלטתי לנהל אחרת הליכי גירושין מורכבים. עבורי לקוח אינו עוד 'תיק', אלא עולם ומלואו, הזקוק בנוסף לליווי המשפטי גם לתמיכה רגשית ולאוזן קשבת, לאורך כל ההליך המשפטי. מתוך הבנת החששות, המתחים וחוסר הידיעה אני עושה הכל על מנת להשרות ביטחון על לקוחותיי. אני מרגישה באמת ובתמים שזו זכות גדולה להושיט יד למי שמצוי בתקופת השבר הגדולה בחייו ולסייע לו לעבור אותה בביטחה, כדי שיוכל לפתוח פרק חדש בחייו ובחיי ילדיו".

הצלחות מקצועיות ופעילות ציבורית

סיפורים מהחיים (1): “משרדנו הגיש תביעה בביהמ"ש לענייני משפחה בשם זוג הורים להשבת כספי הלוואה בגובה של 700 אלף שקלים, אשר הוענקו לנתבעת ולבנם בתקופה בה היו נשואים, לשם רכישת דירה משותפת, במקום שייטלו הלוואת משכנתא. בעיצומו של הליך גירושין בין בנם של בני הזוג לבין הנתבעת, התכחשה הנתבעת לחובתה להשיב את ההלוואה (ואולם לא התכחשה לקיומה). ביהמ"ש קיבל במלואן את טענת משרדנו כי הורי הבעל העניקו לבני הזוג 700 אלף שקלים כהלוואה וחייב את האישה לשלם 350 אלף שקל להוריו של בעלה לשעבר".

סיפורים מהחיים (2): "במקרה אחר בו טיפלתי, בני זוג שעמדו להתגרש חתמו על הסכם גירושין ובו קבעו את סכום המזונות שישולם לשני ילדיהם הקטנים. הסכום שסוכם היה נמוך מהנהוג ואף היה צפוי לרדת ברבות השנים. משרדנו הגיש תביעת מזונות בשם הקטינים ונקבע כי מדובר בתביעה עצמאית של הקטינים ולא בתביעה להגדלת דמי המזונות. ביהמ"ש קיבל את עמדת משרדנו וקבע דמי מזונות הגבוהים באופן משמעותי מהקבוע בהסכם. בתגובה להחלטת ביהמ"ש הגיש הבעל לשעבר תביעה רכושית, במסגרתה ביקש לבטל את סעיפי ההסכם, אשר מכוחם עברו הזכויות בדירת המגורים ע"ש האישה וביקש לקבל פיצויים בגין הפרת ההסכם. תביעתו נדחתה".

השדולה לצמצום סמכויות בתי הדין הרבניים בהליכי גירושין: "את השדולה הקמתי לאחר שורה של פסקי דין מטרידים שיצאו תחת ידי בתי הדין הרבניים, אשר מתוקף סמכותם המקבילה עשו שימוש בדין העברי על מנת לחלק את הרכוש בהליכי גירושין באופן לא שוויוני כאמצעי ענישה. למשל, במקרה של בגידה. מצב בלתי נסבל זה הוביל אותי להקים את השדולה, אשר שמה לה למטרה לפעול לכך שסמכותם של בתי הדין הרבניים תוגבל להליכי נישואין וגירושין בלבד וכל העניינים הכרוכים לגירושין ידונו בבתי המשפט לענייני משפחה".

אין בעיה שאין לה פתרון

ה'אני מאמין' שלך: "וולט דיסני אמר 'If you can dream it you can have it'. אני מאמינה שחלומות נועדו להגשמה. כשבאמת רוצים משהו, מתגברים על כל המכשולים בדרך ומשיגים אותו. על-פי תפיסת עולמי אין בעיה שאין לה פתרון, צריך רק לצאת מהקופסה".

על ההחלטה להיות עצמאית: "לא הייתה פה באמת התלבטות אמיתית מבחינתי. בגלל התשוקה שלי לתחום דיני המשפחה הרגשתי שזה הצעד הכי טבעי עבורי והוא אכן מאפשר לי להביא לידי ביטוי את האישיות שלי ואת השקפת עולמי אל ניהול ההליך המשפטי".

האתגרים שלך בניהול העסק: "השאלה האולטימטיבית מבחינתי היא איך לשלב קריירה עם חיים אישיים. המשפחה שלי היא העוגן שלי והרוח הגבית שלי".

טיפ לנשים צעירות: “לא לפחד לחלום ולהגשים את החלומות שלכן. אתן יכולות לעשות ולהיות כל מה שאתן רוצות וחולמות, אבל תקפידו תמיד להיות הכי טובות שאתן יכולות בכל מה שתעשו”.

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

שם ומשפחה: עו"ד דלית יניב-מסר

גיל ומצב משפחתי: 54, נשואה בשנית ואם לבת.

השכלה: בעלת תארים ראשונים במשפטים ומדעי הרוח; תואר שני במינהל עסקים, עם התמחות בניהול השיווק. כמו כן בוגרת הכשרות מקצועיות והשתלמויות רבות בתחום דיני המשפחה, גירושין בשיתוף פעולה ועוד.

תפקידים נוספים: חברה בוועדה לענייני משפחה בלשכת עורכי הדין, מחוז תל-אביב.

תחביבים: "מאחר ויום העבודה שלי מתחיל מוקדם בבוקר ומסתיים בערב, אני מקפידה להתחיל את היום באימון ספורט (כשלא קבוע לי דיון מוקדם בבוקר בביהמ"ש). אני רצה שלוש פעמים בשבוע, ובנוסף יש לי שני אימוני משקולות שבועיים עם מאמן אישי שלוקח אותי לקצה. הספורט מחדד וממקד אותי".

===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== ===== =====

 

תגובות