דחיסת וידאו אופטימלית למעקב רב-תכליתי

דחיסת וידאו אופטימלית למעקב רב-תכליתי

המערכות של חברת סרוויז'ן הופכות כל כלי רכב ליחידת מעקב מקצועית המסוגלת לשדר ולהקליט בזמן אמת על רשת הסלולר

מאת: נמרוד גזית | צילומים: סרוויז'ן
טכנולוגיה והייטק רשת ביטחון

סרוויז'ן הינה חברה ישראלית העוסקת בפיתוח וייצור מערכות NVR (מקליט וידאו דיגיטלי) לתחנות ניידות/ נייחות. החברה, שהוקמה בשנת 2000 והייתה הראשונה לפתח מערכת המותקנת ברכבים ומסוגלת לשדר וידאו על גבי רשת הסלולר, הונפקה בשנת 2004 בבורסת AIM בלונדון. שידור הווידאו מתבצע על גבי מערכות סלולריות/ אינטרנטיות, ללא צורך בכתובת IP  קבועה. דחיסת הווידאו הייחודית לחברת סרויז'ן היא פיתוח ראשון מסוגו בעולם ולחברה שני פטנטים רשומים. לחברה מעל 50,000 התקנות בארץ ובעולם, עם לקוחות בישראל כגון אגד, דן, ועוד רבים אחרים, באירופה, אסיה, אפריקה, אמריקה הלטינית וצפון ארה"ב. לחברה סניפים באנגליה ובארה"ב לצד מרכז הפיתוח והנהלה בהר החוצבים בירושלים.

צילום: סרוויז'ן

רון אלחדיף

"מוצרי החברה מספקים ללקוח את איכות הווידאו הטובה ביותר על גבי רשת סלולרית/ אינטרנטית מכל סוג, ברוחבי סרט צרים מאוד. מדובר על שידור וידאו איכותי גם בתשתיות באזורים שונים כגון דרום אפריקה ומזרח אירופה (GPRS/EDGE)". אומר רון אלחדיף, סמנכ"ל שיווק ומכירות של החברה.

"המערכות מקליטות ומשדרות וידאו כולל מיקום (GPS) לכל אירוע בתוך ומחוץ לרכב, או באתר קריטי נבחר, תוך סנכרון מלא והצגת המידע בזמן אמת כך שהמערכות הופכות כל כלי רכב ליחידת מעקב מקצועית, המסוגלת לשדר ולהקליט בזמן אמת ובאיכות וידאו FULL HD הניתנת להורדה בשלב מאוחר יותר לצורך בקרה/פיקוח. מוצרי החברה מאפשרים לחברות מובילות בארץ ובעולם להוביל טבק, מזומן, דלק, תרופות ודברי אומנות יקרי ערך.

"מערכות החברה תוכננו ללא מאווררים, או חלקים נעים, על מנת לעמוד בתנאי סביבה קשים, רעידות וטמפרטורות גבוהות", הוא מוסיף. "מוצרי החברה מהווים פלטפורמה פתוחה למערכות נבחרות כגון NICE MOBILEYE אשר מתריעות על חריגה ממהירות מותרת, שמירת מרחק לרכב מלפנים, סטיה מנתיב והתרעה לפני התנגשות עם רוכב אופנים או הולך רגל. הממשק למערכות מובילאיי נותן יתרון אדיר ללקוח בכך שמעבר לעדכון הנהג על הסכנות, מערכות סרויז'ן מעדכנות בזמן אמת את חדר הבקרה או קצין הביטחון על בעיה בהתנהגות נהג ובכך יכולות להציל חיים ולאתר סכנה בזמן אמת ולפני משבר".

פתרונות ייחודיים

החברה השיקה מערכת חדשה שפיתחה הנקראת .(black box) "ivg400n" מדובר במערכת קטנה בגודלה הכוללת הרבה מאוד מרכיבים כגון: וידאו באיכות FULL HD – כולל חיבור למצלמות IP ומצלמות WIFI , POE – אודיו דו-כיווני, לחצני מצוקה ומגעים יבשים, כולל יכולת ניתוק רכב מרחוק . למערכת קיים ממשק למערכות ניהול צי רכב כגון, איתורן, גלו לי, EDT, גרין רוד, מטריקס ועוד רבים אחרים. הממשק מספק צפייה של וידאו מתוך הרכב, או אתר קריטי, בזמן אמת, ללא תלות ברשת האינטרנט המקומית אלא חיבור על-ידי GSM או כל טכנולוגיה ותשתית אחרת.

צילום: סרוויז'ן

גדעון טחן

"חברת סרויז'ן נמצאת מזה שנים בעולם הבטיחות, כולל שיתופי פעולה עם חברות מובילות בתחום", מסכם גדעון טחן, מנכ"ל החברה. "ובשנים האחרונות החברה נכנסה חזק לעולם האבטחה (Security) בארץ ובחו"ל. לקוחות החברה הינם גופים מסחריים מהמובילים בתחום כגון DHL,G4S וכן חברות אוטובוסים גדולות בעולם גופים ביטחוניים, צבאות, משטרות ויחידות מיוחדות בארץ ובעולם. פתרונות החברה מאפשרים ללקוחותיה גמישות אדירה, תפעול פשוט ויכולת עבודה קלה לבעלי תפקידים על מנת לאבטח, לשמור ולנהל אירועים, תוך כדי ניתוח האירוע וניהולו בזמן אמת, הן בארץ והן מכל מקום בעולם, בכל סוג של תשתית.

תגובות