הטור הפותח: הגשמתי חלום עם מד"א

הטור הפותח: הגשמתי חלום עם מד"א

מאת: מירי בוהדנה (צילומים: שי יחזקאל)
סגנון חיים שמנת

חלום הילדות שלי היה להיות רופאה – לעזור, לרפא ולעמוד לצד סבלם של אנשים. חונכתי על ערכי עזרה לזולת, נתינה ואכפתיות, והייתי בטוחה שביום מן הימים אגשים את חלומי.

בגיל צעיר נחשפתי ונשאבתי לעולם הפרסום והמדיה והחלום להיות רופאה וללמוד באוניברסיטה נגוז, אך השאיפה לעזור לזולת בעינה נותרה ומהר מאוד הבנתי שגם במקום שאני נמצאת, ואפילו דרך המסך, אוכל לעשות זאת.

מאז ומתמיד הזדהיתי עם סבלם של אנשים, עזרתי ונתתי מעצמי היכן שרק יכולתי, ואני ממשיכה לעשות זאת גם היום.

למד"א הגעתי במקרה, לאחר שהבנתי שהצלת חיים נמצאת באחריותנו האישית והבלעדית. התובנה הזו גרמה לי להירשם לקורס עזרה ראשונה במד"א, שאותו סיימתי בהצלחה. במהלך הקורס נחשפתי והתוודעתי לארגון מדהים ויוצא דופן, עם אנשים מיוחדים במינם ומלאי נתינה. ארגון של מתנדבים שעוזבים ה-כ-ל, כשהם מקבלים קריאת חירום – בכל זמן ובכל שעה – ונרתמים ללא כל תמורה להצלת חיים של אחרים. החבר'ה האלה נלחמים על החיים של כולנו, ואותי זה מרגש.

בחיבור שלי לארגון גיליתי דברים שלא ידעתי. הופתעתי מאוד ונדהמתי לשמוע שמד"א, ארגון ההצלה הלאומי שלנו, של כולנו! אינו מתוקצב על ידי המדינה, ושפעילותו החיונית מתאפשרת הודות לתורמים נדיבים מהארץ ומהעולם.

כל האופנועים, האמבולנסים וניידות טיפול נמרץ, הציוד והמכשור הרפואי – נרכשים מכספי תרומות! ולכן, כשהציעו לי להיות הפנים של מד"א, בהתנדבות מלאה – מיד הסכמתי.

איך אפשר לסרב להיות חלק ממערך מדהים שמציל חיים ובאיזשהו מקום לסגור מעגל ולהגשים את החלום הישן, רק בצורה אחרת?

הצטרפתי לידידי מד"א בישראל, שמגייסים משאבים ותרומות לארגון, פועלים ומקדמים מיזמים מול הציבור הרחב ומול הקהל העסקי. בכל פעם שקוראים לי להתייצב – אני מגיעה ומסייעת בכל מה אפשר.

לאחרונה הקמנו את מעגל נשות מד"א, שמובילה יפית גרינברג (ג.יפית). מדובר במעגל של נשים עוצמתיות שמקדמות עשייה, פעילות פילנתרופית והסברה.

עוצמה נשית בהתגלמותה, שביכולתה להזיז הרים ולקדם את תחום רפואת החירום בישראל ולשנות את פני המציאות למען הציבור כולו.

אני ממליצה לכל אחד לקחת אחראיות ולקבל כלים לדעת איך להציל חיים. עזרה לזולת עושה טוב לא רק למקבל, אלא גם לנותן. נתינה, גם אם היא פעם אחת בשבוע ולשעות ספורות, יכולה לשנות עולמות עבור אנשים הזקוקים לכך.


מירי בוהדנה, מגישת טלוויזיה ודוגמנית. צילומים מתוך קמפיין אריסטו שמט.

תגובות