לפתוח את דלתות שוק העבודה לרווחה

לפתוח את דלתות שוק העבודה לרווחה

נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה, מרים כבהא, מתריעה כי גם בשנת 2017 ענפי כלכלה שלמים נעולים בפני קבוצות שונות המרכיבות את הפסיפס של החברה הישראלית, וקוראת למקומות עבודה לשלב אוכלוסיות המודרות משוק העבודה ולייצר מפגש

מאת: מרים כבהא
Diversity Works אקדמיה וחברה

מרים כבהא
(צילום: רמי שלוש)

בספטמבר האחרון נפל דבר במערכת המשפט בישראל: שתי עורכות דין ממוצא אתיופי נבחרו לכהן כשופטות בבית המשפט השלום בת"א. שופטות ראשונות ממוצא אתיופי. והשבוע אף התבשרנו על מינויה של קאדית שרעית ראשונה בישראל. אין ספק שמדבור בהודעות משמחות ואף מרגשות, אך כותרות אלו הן עדיין חריגות בשוק העבודה בישראל.

אפליה בשוק העבודה

לצערנו, גם בשנת 2017 ענפי כלכלה שלמים נעולים בפני קבוצות שונות המרכיבות את הפסיפס של החברה הישראלית. דלתות שוק העבודה אינן פתוחות לרווחה בפני החברה הערבית, יוצאי אתיופיה, עבור חרדים וחרדיות, עובדים ועובדות מעל גיל 45. דברים אלה קיבלו ביטוי במדד הגיוון שהשיקה הנציבות בסוף שנת 2016 (ראה כתבה משמאל). המדד מחזק את הנתונים המעידים על אפליה בשוק העבודה. מנתוני המדד עולה באופן מובהק כי קבוצות מופלות מצליחות להשתלב, ואף להיות במצב של ייצוג יתר, בעיקר בענפים שבהם השכר הוא הנמוך ביותר. ייצוג יתר זה משקף רק בחלקו רמות השכלה נמוכות, מעבר לכך יש בו כדי להעיד על מצוקתם של עובדים מקבוצות מגוונות עקב הדרתם מעבודות בענפים שבהם רמות ההכנסה גבוהות.

נשיא המדינה, ראובן ריבלין, אמר בנאום "ארבעת השבטים" שנשא בכנס הרצליה, כי הסדר הישראלי החדש – סדר שבו אין עוד רוב ברור ואין מיעוטים ברורים – דורש מאתנו היום לעבור מהתפיסה המקובלת של רוב ומיעוט, לתפיסה חדשה של שותפות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית, אשר תעמוד על ארבעה יסודות מרכזיים: תחושת ביטחון של כל מגזר בזהותו, אחריות משותפת לעתיד המדינה, הוגנות ושוויון ויצירת ישראליות משותפת. זהו אכן צו השעה של החברה הישראלית.

תכנון, הכוון והעלאת המודעות

אחת הדרכים המרכזיות להביא לליכוד השורות ולנסות ליצור מרקם חיים הרמוני היא באמצעות הגיוון בתחום התעסוקה ופתיחת דלתות שוק העבודה לרווחה בפני קבוצות האוכלוסייה השונות. שלא כמו בתחום הכלכלי, שבו כוחות השוק לעתים מאזנים את הצרכים, בתחום התעסוקה נדרש תכנון, הכוון והעלאת המודעות לחשיבות הנושא.

מקומות עבודה שבהן ישולבו אנשים ממגזרים שונים, ובלשון הנשיא מ"שבטים שונים", יהוו מפגש רב-תרבותי המונע ניכור ומאפשר צמיחה וגדילה משותפת.

רק חברה שיודעת להכיל את השונה ולא משאירה מאחור או ממדרת אוכלוסיות בעלות רקע או מוצא שונה, יכולה להיות חברה צודקת, הומניטרית ומוסרית, חברה שיכולה להתמודד עם האתגרים השונים, לצמצם שסעים, ולדהור בביטחה ובחוזקה קדימה.

אנחנו מזמינים כל מעסיק שמאמין כמונו בגיוון תעסוקתי לפנות אלינו ולקבל לידיו כלים לשינוי מהותי בעסק, שיסייעו לו לשפר את ביצועיו ובעיקר להכיר מקרוב את האחר – לעצמו, לעובדיו וללקוחותיו. אם נצליח בכך, מינוי אנשים שונים מאוכלוסיות שונות לתפקידים בכירים, יהווה מהלך טבעי ולא יהיה עוד ידיעה מרעישה בעיתונות.


הכותבת היא נציבת שוויון הזדמנויות בעבודה במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים. הנציבות אמונה מכוח חוק למגר את תופעות האפליה בשוק העבודה ומעניקה כלים למעסיקים/ות לקידום שוויון הזדמנויות וגיוון.

תגובות